Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jak dzisiaj można uzyskać herb?

Rekomendowane odpowiedzi

ulan1989   

Chodziło mi oczywiście o adopcję do herbu :) Wiem, że nie ma to żadnego znaczenia, ale chciałbym być szlachcicem, tak sam dla siebie. Kontusz mam, karabelę mam, ale przez to, że nie jestem szlachcicem wydaje mi się to jakieś sztuczne, powinienem zamienić te rzeczy na sukmanę i kosę :) Może jeszcze uda mi się jakoś wykazać szlachectwo mojego nazwiska. Wiecie może czy jeśli nie ma go w internetowych herbarzach, to czy istnieje jakaś inna możliwość sprawdzenia tego? Zatrudnianie genealogów oczywiście wykluczam ze względów finansowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tandetną z Allegro :) Jest to replika na ścianę, wykonana przez pana Maciejkę http://www.muzeumwp.pl/emwpaedia/szabla-michala-wisniowieckiego.php

Faktycznie to doniosły krok na drodze ku szlachectwu...

:lol:

A na poważnie to obecnie nie można uzyskać szlachectwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli większość mojej rodziny, za wyjątkiem ojca, to szlachta

Jeżeli jest to takie istotne dla Ciebie, to sugeruję konsultacje ze Związkiem Szlachty Polskiej. Znajdziesz tam wielu entuzjastów, którzy zapewne wyjaśnią Ci co i jak.

A na poważnie to obecnie nie można uzyskać szlachectwa.

A gdzieżby tam, szereg możliwości stoi przed Ulanem. Od polskich organizacji i osób, uznawanych przez inne organizacje i osoby za uzurpatorów, po szlachectwo Hutt River Province. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób w dzisiejszych czasach można uzyskać herb?

Drogą kupna lub sporządzenia samemu. Nie ma tu w Polsce żadnych regulacji prawnych. Jeśli odczuwasz potrzebę posiadania herbu, to wybierz jakiś z istniejących lub sporządź nowy sam lub zlecając to heraldykowi (będzie zgodny z zasadami heraldyki) lub artyście (wtedy może być fantazyjny)i używaj.

Ktoś może nazywać to uzurpacja, ale będzie w błędzie. Bo niby na jakiej podstawie prawnej byłaby to uzurpacja?

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Wy się śmiejecie a mnie ten pomysł się podoba. Gdy wrócę do domu nad kominkiem powieszę skrzyżowane Kłonicę i lizak zawiadowcy stacji (Jeden dziadek rolnik a drugi kolejarz). Trzeba pielęgnować pamięć o przodkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

(Jeden dziadek rolnik a drugi kolejarz). Trzeba pielęgnować pamięć o przodkach.

Ale może "rolniczył" na kilkuset hektarach. A kolejarz z zubożonego posesjonata?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Wy się śmiejecie a mnie ten pomysł się podoba. Gdy wrócę do domu nad kominkiem powieszę skrzyżowane Kłonicę i lizak zawiadowcy stacji (Jeden dziadek rolnik a drugi kolejarz). Trzeba pielęgnować pamięć o przodkach.

Nie lepiej sierp (tatowy) i młotek (ten od sprawdzania osi) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Przypadkiem przyszło mi do głowy, że w obecnej dobie kapitalizmu rolę herbu spełnia logo firmy.

Niech Ulan założy choćby fundację (na rzecz tandetnych replik miernych hetmanów choćby) i opracuje logo, a będzie spełniony.

Logo będzie mógł przekazywać z najwyższą godnością następcom prawnym, bronić przed naruszeniem i pewnie będzie szczęśliwy.

To true rada Ulan, tym razem nie zbijam się:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Nie lepiej sierp (tatowy) i młotek (ten od sprawdzania osi) ?

Sierp posiadam osobisty ale czasem używam. Młotek też.

A poza tym ten zestaw nie najlepiej mi się kojarzy.

(Może Samuel byłby zainteresowany)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drogą kupna lub sporządzenia samemu. Nie ma tu w Polsce żadnych regulacji prawnych. Jeśli odczuwasz potrzebę posiadania herbu, to wybierz jakiś z istniejących lub sporządź nowy sam lub zlecając to heraldykowi (będzie zgodny z zasadami heraldyki) lub artyście (wtedy może być fantazyjny)i używaj.

Ktoś może nazywać to uzurpacja, ale będzie w błędzie. Bo niby na jakiej podstawie prawnej byłaby to uzurpacja?

Są... jeśli przyjmiemy ciągłość państwa.

Byłaby uzurpacja.

Niby z jakiego powodu mam twierdzić, że jestem szlachcicem herbu dajmy na to Ostoja skoro mój dziad u owego rodu obrabiał jeno pole?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.