Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Praca magisterska jak ją napisać?

Rekomendowane odpowiedzi

Baaaaardzo dużo zależy od właściwego promotora - każdy ma własny sposob pisania pracy (przynajmniej wymaganą formę) ktory często sprobuje narzucić sudentowi.

Najważniejsze to wybrać temat ktory Was zainteresuje - nie ma najmniejszego sensu męczyć się z pisaniem pracy o tematyce wywołującej u Was ziew znudzenia czy nerwowe mdłości ;)

Nie odkładać pisania na ostatnią chwilę - narzucać sobie samemu terminy zakończenia danego etapu pracy (np. rozdziału czy jego części), żeby nie obudzić się nagle z 'ręką w nocniku' dzień przed oddaniem pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ja sobie najpierw ustaliłem dziedzinę badań, którą precyzuję w miarę kompletowania źródeł i na jej podstawie ustalę ścisły temat. Wstęp napiszę na samym końcu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Baaaaardzo dużo zależy od właściwego promotora - każdy ma własny sposob pisania pracy (przynajmniej wymaganą formę) ktory często sprobuje narzucić sudentowi.

Dokładnie. Pewne szczegóły i detale jakie narzucał mi promotor, u promotora mojego kumpla nie występowały.

Najważniejsze to wybrać temat ktory Was zainteresuje - nie ma najmniejszego sensu męczyć się z pisaniem pracy o tematyce wywołującej u Was ziew znudzenia czy nerwowe mdłości :D

Z tym może być problem, gdyż może się zdarzyć sytuacja, w której przez krótką listę promotorów i spóźniając się, student trafia do promotora, który mu nie odpowiada. Może być też tak, że temat, który pasjonuje studenta nie odpowiada promotorowi. Ale w takim wypadku należy się "postawić" i starać się negocjować z promotorem. Ja tak zrobiłem i udało mi się postawić na swoim. Wynegocjowałem temat magisterki taki, jaki mi odpowiadał i jestem z niego do dzisiaj zadowolony :)

Nie odkładać pisania na ostatnią chwilę - narzucać sobie samemu terminy zakończenia danego etapu pracy (np. rozdziału czy jego części), żeby nie obudzić się nagle z 'ręką w nocniku' dzień przed oddaniem pracy.

Eeee tam... Ja pisałem na ostatnią chwilę i wiesz co wyszło? Rozdziały pisane pod presją czasu stoją na lepszym poziomie niż te, które pisałem powoli i spokojnie :D

Ja sobie najpierw ustaliłem dziedzinę badań, którą precyzuję w miarę kompletowania źródeł i na jej podstawie ustalę ścisły temat. Wstęp napiszę na samym końcu.

Widzisz, to zależy czy promotor pozwoli ci tak zrobić :) Mój promotor stwierdził, że po ustaleniu tematu pracy, na zaliczenie pierwszego seminarium należy napisać plan pracy, wstępną bibliografię i wstęp... Więc napisałem próbny wstęp, który pod koniec pracy i tak przerobiłem w 80%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Widzisz, to zależy czy promotor pozwoli ci tak zrobić :D

Jak nie pozwoli to zacytuję mu z "Metodologii historii" prof. Topolskiego. :twisted: A poważniej, to nie jest mój wymysł, że najpierw stawiam pytanie/problem, potem ustalam dziedzinę badań, a na końcu temat, tylko prof. Topolskiego. :)

Przepraszam cię jachu w edycji twojego postu, nic nie zostało zmienione, to wynika tylko z złego kliknięcia (moje zmęczenie wychodzi już). Raz jeszcze cię przepraszam. Wszystko jest okey.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gejzeryk   

Porady dt. pisania pracy magisterskiej. Jak ją napisać, od czego rozpocząć, jak umieszczać przypisy, jak zakończyć etc.

Witam.

Dużo zależy od promotora, na ile Ci będzie ingerował w pisanie na ile nie, bo bywają różni, ja miałem trzech (nie z mojej winy) i każdy był inny. Oczywiście są określone uniwersalne standardy, przepisy, reguły jak pisać. Ale możesz mieć mieć przypadek że promotor zasugeruje Ci usunięcie źródła bo może jego przekaz być kontrowersyjny (np. cytat antysemicki z prasy). Ja radzę skupić się na źródłach, musisz dać o sobie znać że pracujesz tej materii i powinno się tworzyć tematy prac magisterskich pod kontem twoich zainteresowań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.