Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Batalion "Miotła" - ocena działań w PW

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Jutro poszukam u Bieleckiego i Niżyńskiego. Rozumiem, że to co podawałem na stronie MPW już sprawdzone i dane typu data i miejsce urodzenia oraz imiona rodziców, są już niepotrzebne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wars   

Dane z strony MPW juz posiadam,prosba jezeli wiesz cos wiecej lub mozesz zdobyc jestem zobowiazany. Pozdrawiam..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tak jak obiecałem byłem i sprawdziłem. U Bieleckiego w zasadzie nic nie było, jedynie drobna wzmianka nt. "Torpedy" i jego postrzału bodaj w okolice łopatki w dniu 13 września. Co do stopnia powiązania rodzinnego, to "Adam Horski" był dla "Torpedy" bratem stryjecznym. Jeśli chodzi o "Maszynkę", to jedyne co znalazłem, to informacja nt. jego zajęcia w dniu 6 sierpnia (zapewne nie tylko, ale pod tą datą opisał całość Niżyński), które to zadanie polegało na ładowaniu luźnych naboi do magazynków peemu. Z kolei "Franek" był łącznikiem "Rydza" w trakcie walk na Stawkach. Ogólnie ciężko coś znaleźć o szeregowych żołnierzach tak na szybko. Gdyby kolega xyxy był na forum, wtedy można by się go zapytać o to i owo, bo o "Miotle" wie sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wars   

Witam i serdecznie dziekuje za informacje oraz przepraszam za klopot.Wiem ze o szeregowych zolnierzach jest trudno cos znalezc ale moim skromnym zdaniem im tez nalezy sie pamiec. Pozdrawiam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ależ to żaden kłopot:) Ja to naprawdę robię z przyjemnością. A że aktualnie trochę czasu będę spędzał w BUWie, to proszę pytać. Jak tylko znajdę coś ciekawego, będę informował.

ale moim skromnym zdaniem im tez nalezy sie pamiec.

Wypada się jedynie zgodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wars   

Bylbym wdzieczny,interesuje mnie Miotla,Czata,Piesc walki na Woli oraz tzw. Grupy Polnoc az do ewakuacji do Srodmiescia oczywiscie wszystko inne zwiazane z okresem calego PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No tak, ale wszystkiego opisywać to ja ani nie dam rady czasowo, ani nie czuję się kompetentny;) Każde z podanych wyżej zagadnień ma swój osobny temat (czasem nawet kilka). Tak zapraszam z pytaniami i w miarę możliwości będę odpowiadał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wars   

Nie bron Boze ja tylko wymienilem baony i miejsca ich walk ktore mnie interesuja najbardzie,oczywiscie cale PW jest w kregu mojej uwagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
xyxy   

Ktoś tam pytał o Tadeusza Rajszczaka "Maszynkę" i Franka Swierczewskiego "Franek-Zambrów". Niech pyta konkretnie, bo życiorysów tu nikt nie będzie pisał. Tak przy okazji, to ten drugi żyje i ma się świetnie, mimo że jest najstarszym, żyjącym żołnierzem Miotły.

Do mnie proszę pisać na priv (zakładając, że powiadomienia o tym dochodzą na maila), bo ja tu zaglądam w porywach, raz na pół roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wpadła mi w ręce na krótko książka ,,12 miesięcy przez wiele lat "Henryka Kozłowskiego, pseudonim "Kmita"z batalionu ,,Zośka".Mówi ,że na polecenie ,,Anatola"Seweryna Skowrońskiego (twórcy batalionu ,,Miotła") biorący udział w po powstaniowej konspiracji żołnierze z ,,Zośki wykonali w styczniu 1945 roku wyrok na na Kazimierzu Jackowskim ,,Torpedzie".Sam ,,Anatol' zginął w maju 1945 r. prawdopodobnie za zabójstwo ,,Torpedy" i próbę zabójstwa innego członka AK.

Książka ta ukazała się w styczniu br.w wydawnictwie ,,Bellona". Czy ktoś czytał tą książkę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.