Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Zabrali Fedorowicza

Rekomendowane odpowiedzi

Po decyzji władz TVP o zdjęciu z anteny od połowy lutego programu Jacka Fedorowicza, satyrycy zastanawiają się jaki będzie kolejny krok decydentów.

Mimo że oficjalnym powodem decyzji jest spadek oglądalności, to mówi się, że to kara za próbę wyśmiewania braci Kaczyńskich - pisze "Gazeta Krakowska".

- To szerszy temat - mówi Marek Pacuła z "Piwnicy pod Baranami". - Według mnie nowy skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to prosty przepis na reaktywację polskiej sekcji Radia Wolna Europa. Nie chcę prorokować, ale zaczyna się od cenzury, a kończy na inkwizycji. Ale nie ma się co przejmować. Przeżyliśmy PRL, to i takie akcje przetrzymamy. A swoją drogą to przez Piwnicę pod Baranami przewinęło się kilkunastu premierów. Ostatni był Kazimierz Marcinkiewicz.

W zamian zaproponowano J. Federowiczowi poprowadzenie 10-minutowego informatora kulturalnego. Satyryk najprawdopodobniej nie przyjmie tej propozycji.

Co wy na to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Ogladalnosc programu Federowicza moze faktycznie nie byla wysoka ale jezeli to jest tylko sztucznie wypromowany powod to jestem zaniepokojony interweniowaniem wladz w tresc programow tego rodzaju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hmm... na Federowiczu się nie skończyło zdjęli z antenty film "O dwóch takich co ukradli księżyc", który miał być wyemitowany bodajże w sobotę. Chyba tylko ktoś naiwny wierzy, że nie było to spowodowane naciskami z góry...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a szkoda chętnie bym obejrzał ;)

NA poważnie sytuacja robi się coraz tragiczniejsza, widmo powrotu cenzury wsi nad nami i nad Polską. Zaczyna się od Fedorowicza (którego program de facto był strasznie nudny od dłuższego czasu), a nie wiadomo na czym się skończy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny przykład cenzury, a tym razem chodzi o dziennikarza TVP Michała Kunice.

Został wycofany jego materiał o ministrze skarbu - Jasińskim. Tenże materiał poszedł w Informacjach na Polsace, a w TVP uznano go za manipulacje i teraz ważą się losy reportera 1.

Więcej na temat: http://wiadomosci.onet.pl/1263672,11,item.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Ach, jak czyta się te lamenty po 7 latach, kiedy po dojściu słusznej linii do władzy programy potracili m.in. Sakiewicz, Gargas, Ziemkiewicz, Pospieszalski, Wildstein, a nawet Szymon Majewski! Ale takich utyskiwań nie słyszałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Każda liszka swój ogon chwali i broni. Nie przesadzajmy godfrydl z tym lamentem, ja nic takiego w tym wątku nie widzę.

Skoro nie słyszałeś utyskiwań co do Pospieszalskiego czy Wildsteina to masz rację...

to nie były utyskiwania, to były ciężkie zarzuty o zawłaszczanie mediów i końcu wolności wypowiedzi.

Zatem; bez obrazy; skoro nie słyszałeś - to w złym miejscu przykładałeś ucho.

Media "socliberalne" podnoszą larum jak uważają, że "rusza" się ich ludzi, media "prawicowe" - kiedy uznają, że to ich reprezentanci są usuwani. Nic nowego i jak najbardziej zrozumiałe są takie reakcje.

Pospieszalski wciąż działa w ramach TVP, a i nie tylko on...

Ja mam takie marzenie by zaistniała w naszym kraju sytuacja jak w USA, że nie tylko bronimy mediów kiedy chodzi o naszych, a bronimy - samej zasady. Innymi słowy, skoro jest wolność wypowiedzi to mają do tego prawo i neofaszyści i ich przeciwnicy, a organizacje monitorujące stan przestrzegania tego prawa wystąpią w obronie uprawnień obu grup - niezależnie od swych prywatnych sympatii ideologicznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak blisko O.T. ale...

w Wielkim Księstwie Luksemburg nie ma państwowej telewizji, a ściślej jest i ogranicza się głównie do teleteksu.

Co dziwne, bez publicznej i państwowej telewizji wraz z jej misją, państwo całkiem dobrze sobie radzi, a społeczeństwo nie jawi się jako niewyedukowane i pozbawione kultury wyższej.

Warto porozmawiać... o takim modelu?

I temat nie miałby racji bytu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak blisko O.T. ale...

w Wielkim Księstwie Luksemburg nie ma państwowej telewizji, a ściślej jest i ogranicza się głównie do teleteksu.

Co dziwne, bez publicznej i państwowej telewizji wraz z jej misją, państwo całkiem dobrze sobie radzi, a społeczeństwo nie jawi się jako niewyedukowane i pozbawione kultury wyższej.

Warto porozmawiać... o takim modelu?

I temat nie miałby racji bytu.

Z dwa tygodnie temu odwiedziłem Luksemburg , a właściwie stolice tego kraju i urocze miasteczko Vianden , co prawda miejscowej TV ( nawet ograniczonej do Teletekstu ) nie widziałem , ale bylem bardzo mocno , z naciskiem na bardzo mocno zaskoczony , w porównaniu do pobliskich Niemiec , czy po niedalekiej Holandii , Wielkie Księstwo robiło nad wyraz ubogie wrażenie ( a ponoć per capita nieźle stoi ) :unsure: , miasteczka przez które przejechałem były mało czyste i raczej odpychające :blink: , a w stołecznym mieście Luksemburg pierwszy raz od długiego czasu , gdy jako turysta zwiedzam Europe ( Francja to wyjątek ) zdarzyło mi się spotkać kelnerkę i kelnerów , którzy nie mówili w żadnym ludzkim języku tylko po francusku i to bez wstydu :lol: zero angielskiego , zero niemieckiego ;)

Edit - ale paliwo mają wybitnie tanie 1.3 Euro za litr , i takoż alkohole 0.7 Grand,s za jedyne 7 Euro , i sorry za OT

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.