Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Leuthen

VI Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości

Rekomendowane odpowiedzi

Leuthen   

Za http://zhw.amu.edu.pl/forum/viewtopic.php?...faefaf1e6592dab

Sekcja Studentów Historyków Wojskowości ma zaszczyt zaprosić na VI Ogólnopolską Konferencję Studentów Historyków Wojskowości. Odbędzie się ona w dniach od 21 do 23 listopada 2008 r. w Poznaniu. Gospodarzem Konferencji będzie Wydział Historyczny UAM. Poza referatami przewidujemy wiele innych atrakcji takich jak wycieczki historyczno-wojskowe czy pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń osób zainteresowanych wraz ze wstępnym tematem referatu do 19 października.

Ostateczne tematy referatów wraz z załączoną bibliografią prosimy nadsyłać do 9 listopada. Zgłoszenia bez bibliografii lub po terminie nie będą uwzględniane.

Opłata konferencyjna wynosi 90 zł – zapewniamy dla każdego uczestnika dwa noclegi (noc z piątku na sobotę i soboty na niedzielę), bankiet w piątek wieczorem, zapas wody i kawy w trakcie obrad, a także dobrą zabawę. Numer konta bankowego podamy do wiadomości po otrzymaniu zgłoszeń.

Wstępny rozkład godzinowy konferencji

Piątek, 21 listopada 2008 r.

12:00 – 13:00 – Rozpoczęcie Konferencji i wykład inauguracyjny

13:00 – 19:00 – Obrady w grupach tematycznych

19:00 – 20:00 – Bankiet

Sobota, 22 listopada 2008 r.

9:00 – 12:00 – Pokazy grup rekonstrukcyjnych

12:00 – 16:00 – Wycieczki historyczno-wojskowe

Niedziela, 23 listopada 2008 r.

9:00 – 14:00 – Obrady w grupach tematycznych

14:00 – 15:00 – Wybór organizatora VII OKSHW i zakończenie konferencji

Z poważaniem

Wojciech Sługocki i Michał Różyński

Komitet Organizacyjny Konferencji

Pod podanym na początku linkiem można pobrać formularz zgłoszeniowy. Ja już go wysłałem :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
I tylko studenci mogą wziąć udział w konferencji?

Nazwa by na to wskazywała :wink: Oczywiście można wysłać maila do organizatorów z pytaniem o możliwość wzięcia udziału przez nie-studentów, ale wątpię, by kogoś takiego dopuścili do wygłaszania referatu (bo pewnie wejść na salę i przysłuchiwać się obradom może każdy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń osób zainteresowanych wraz ze wstępnym tematem referatu do 19 października.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń osób zainteresowanych

W sumie to nigdzie nie jest zaznaczone, że wstęp tylko dla studentów.

Uczestniczyłeś już w takiej konferencji? Jak wyglądają dyskusje ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
W sumie to nigdzie nie jest zaznaczone, że wstęp tylko dla studentów.

Nazwa konferencji dość dobitnie wskazuje na rodzaj uczestników ;)

Uczestniczyłeś już w takiej konferencji?

Tak, w dniach 16-20 kwietnia b.r. byłem w Krakowie na XVI Ogólnopolskim Zjeździe Historyków Studentów.

Jak wyglądają dyskusje ?

Wypełniając zgłoszenie zaznaczało się dwa z podanych na formularzu okresów/ dziedzin historii, z którymi tematyka Twego wystąpienia była najbardziej związana. Ponieważ wygłaszałem referat o udziale niemieckich strzelców spadochronowych w walkach o Wrocław w 1945 r., trafiłem do sekcji "Historia wojskowości XX w.". Obrady tej sekcji trwały dwa dni. Ja miałem wyznaczony termin drugiego dnia. Wyglądało to tak, że 3 referentów wygłaszało kolejno swe referaty, następnie moderatorzy zapraszali pierwszego z nich na środek, gdzie zasiadał za dużym stołem, skąd wygłaszał wcześniej referat i padały pytania z sali. Chęć zadania pytania sygnalizowało się przez podniesienie ręki. Jeśli było kilku chętnych, z reguły pytającego wskazywał referent. Po wysłuchaniu pytania starał się na nie odpowiedzieć :mrgreen: Potem wskazywał kolejnego i znów odpowiadał itd. - aż do wyczerpania pytań. Niekiedy dyskusję toczyli między sobą zebrani na sali (jeśli byli podzieleni na 2 "obozy" w jakiejś sprawie). O zachowanie porządku, nie odchodzenie od zasadniczego tematu etc. dbał moderator/moderatorzy. Następnie wzywano kolejnego referenta do dyskusji, potem trzeciego. Po przedyskutowaniu tych trzech referatów była przerwa na kawkę i herbatkę, ciasteczka, paluszki i wolne pogaduchy w kuluarach ;) Następnie cykl zaczynał się od nowa - czyli trzech referentów miało wystąpienie. Ok. godz. 14.00 była przerwa obiadowa. Obrady trwały niekiedy od rana do wieczora, jeśli w danej sekcji było wielu referentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
gdzie zasiadał za dużym stołem, skąd wygłaszał wcześniej referat i padały pytania z sali

Czyli to tak wygląda jak rozmowa na forum tyle, że "live".

Ponieważ wygłaszałem referat o udziale niemieckich strzelców spadochronowych w walkach o Wrocław w 1945 r.,
Po wysłuchaniu pytania starał się na nie odpowiedzieć

Czyli musiałeś być przygotowany więcej niż perfekcyjnie, by odpowiedzieć na pytania zadawane z sali, a znając takich pasjonatów, nie przepuszczą, żadnego uchybienia z Twojej strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
Czyli musiałeś być przygotowany więcej niż perfekcyjnie, by odpowiedzieć na pytania zadawane z sali, a znając takich pasjonatów, nie przepuszczą, żadnego uchybienia z Twojej strony.

Zależy jaki był temat wystąpienia ;) Nie każdy zna się na wszystkim i nie każdemu zależy, by pokazać drugiemu, jak mała jest jego wiedza :mrgreen: Jeśli czegoś nie wiedziałem, nie udawałem wszystkowiedzącego i otwarcie mówiłem, że moja wiedza na ten temat nie pozwala odpowiedzieć na zadane pytanie.

Ci, którzy zadają pytania, to też czasem niezbyt dobrze słuchają co się mówi - np. ja w swoim referacie zaznaczyłem wyraźnie, że opieram się niemal tylko i wyłącznie na relacjach spadochroniarzy, którzy walczyli we Wrocławiu, podając tego przyczyny i przykłady typowych błędnych informacji zawartych w opracowaniach nt. spadochroniarzy niemieckich podczas DWS (m.in. książka Jamesa Lucasa, "trojaczki" Lamparta itd.) - po czym po zakończeniu obrad zagadał do mnie jeden gośc i pytał, z jakich to ja opracowań wyciągałem informacje zawarte w referacie :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.