Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MordimerMadderdin

Historia PAT

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie powitać ! Jest to moj pierwszy post, choć dyskusje toczące się na tym forum śledzę od dosyć dawna.

Przeglądając tematy dotyczące studiowania , jak i samych uczelni byłem lekko zaskoczony tym, że nikt nie wymienił kierunku historycznego na Papieskiej Akademii Teologicznej. W zamian za to dosyć często pojawiało się AP, które zarówno w rankingach , jak i ogólnym mniemaniu stoi na wyższym poziomie ( jeśli kogoś uraziłem, z góry przepraszam ) .

Chciałbym zapytać, czy jest może pośród forum ktoś kto tam studiuje Historię?

Ja w tym roku zaczynam...Dopiero...Ta uczelnia wywołała u mnie na początku bardzo pozytywne odczucia. Sprawia wrażenie nowocześnie prowadzonej, no i o kadrze też trochę słyszałem ( zwłaszcza o Salamonie ). Ciekawa oferta fakultetów i zajęć też znalazła u mnie dużego plusa. Sam budynek, a własciwie budynki super usytuowane - samo centrum Krakowa.

W środku troche staro , ale za to kameralnie :wink:

No ale ja chciałbym sie dowiedzieć opinii kogoś kto już tam troche studiuje. Jak sie tam uczy na dłuższą mete itp.

Mnie osobiście przyciągnęło do PAT-u nazwa specjalizacji ( Historia Kościoła; jestem fanem tej instytucji) a innych? Nie wiem czy zrobiłem dobrze rezygnując z AP, a szczególnie z UJ , który jakos mnie odpychał. Z góry dzięki za info, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Mnie osobiście przyciągnęło do PAT-u nazwa specjalizacji ( Historia Kościoła; jestem fanem tej instytucji)

Lu Tzy się tobą zajmie. :twisted: A poważniej: widzę, że interesujesz się historią Kościoła, fanem jak ty może Kościoła nie jestem, ale interesuję się historią Kościoła, próbuję rysować sobie w głowie zarys historii Kościoła w miarę obiektywnie, i wady, i zalety, i błędy, i dobre strony.

Mnie zastanawia jedno jak na PAT prowadzą studia historyczne. I czy można mówić o obiektywizmie tam, zwłaszcza do historii Kościoła. Daj mi znać jak już się rozeznasz tam. Z góry dzięki. :wink:

Cieszę się na widok dyskutanta w dyskusjach związanych z historią Kościoła, podyskutujemy sobie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , nie jestem jakimś znawcą, ale jakieś tam skromne pojęcie mam. Co za tym idzie dyskusja - mile widziana. Ja też , podobnie jak Ty, nie jestem fanem Kościoła ( troche źle sie wyraziłem w moim 1-szym poście ) . Nie jestem ślepo zapatrzonym na cnoty i wspaniałości Naszej Świętej Matki. Po prostu ciekawi mnie cała ta machina, jej historia, przewroty, prądy - słowem WSZYSTKO. No może poza historia Ksiąg Liturgicznych ( mamy taki fakultet na PAT :wink: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jak mi jeszcze powiesz, że podzielasz poglądy Wipszyckiej-Bravo wyrażone w książce "Kościół w późnym Antyku", to normalnie będziesz mi bratnią duszą w dyskusjach nad historią Kościoła. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaje sobie sprawę , że zapesze ale nie czytałem tej pozycji ;) Na pewno jednak to zrobie i podziele sie z Toba moja opinia. Na razie jednak bardzo do gustu przypadła mi ksiązka Olszewskiego "Dzieje Chrześcijaństwa w zarysie" . Jest taka super! Konkretna i ciekawie napisana. Pozdrawiam! PAT-owcy łączcie się! ;)

[ Dodano: 2008-10-10, 16:24 ]

A i jeszcze odpowiedz do tego czy PAT aby na pewno jest obiektywny. Oczywiscie , że nie. Jak każda uczelnia wg mojej skromnej opinii. Tyle, że wg moich obserwacji sytuacja u nas jest przewrotna. Np mamy takiego wykładowce od Hist Starożytnej - dra Kaluznego. Niby jest świecki, ale dla mnie sprawia wrażenie uduchowionego kaznodziei, zafascynowanego Bogiem. A za to mamy takiego ksiedza od Historii Kosciola w Starozytnosci . Nazywa sie Bielas. Gwoli scislosci to dr Bielas. Tak bałem sie przed wykładem że bedzie mowil , jaki to Koscioł nie jest super. I co? 15 min pierwszego wykładu i siedziałem ze szczena na stole. Gdyby ten koles głosił takie poglądy np w XV, XVI w to by sie juz dawno palił na stosie jak Giordano Bruno! Normalnie szok!

Tak szczerze, krotko to powiem tak: jest spory nacisk na znajomosc Teologii, ale obiektywizm stricte historyczny jest bardzo w porzadku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.