Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kryzys wywołali fizycy

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

FSO

Państwo jest dla obywateli czy obywatele dla państwa ? Jak daleko państwo może ingerować w moje życie ?

Z takimi poglądami po co Ty w ogóle biegasz po tych SKO, WSA czy NSA ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

to kto jest dla kogo decydują pośrednio sami obywatele wybierając takie albo inne partie. Przekłąda się to to jakie pieniądze państwo zabiera z jednych kieszeni i daje do drugich, czyli ujmując nieco dosadniej, acz prościej: czy chcemy być za siebie odpowiedzialni czy nie...

Fakt gonienia po NSA i nnych takich jest moim prawem, gdyż ktoś podejmuje decyzje , któe mnie dotyczą, ustala reguły którym jestem podporządkowany i w związku z tym mam mieć prawo [i mam] odwołąnia się od decyzji wydanej na podstawie jakichś tam przepisów. Mówi bodajże o tym zasada instancyjności, ale co do tego to pewien nie jestem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie wiem, czy kryzys wywołali fizycy, czy chemicy, ale widać jasno, że ów kryzys odstawia "welfare state" do lamusa historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To już nawet dociera do rządzących (i kandydatów). v-Premier Pawlak powiedział podczas kampanii:

Polska może być drugą Kalifornią Europy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To już nawet dociera do rządzących (i kandydatów). v-Premier Pawlak powiedział podczas kampanii:

Polska może być drugą Kalifornią Europy

A w jakim kontekście, czy to objaśnił?

Jakoś się im nie wiedzie ostatnio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Secesjonista napisał:

A w jakim kontekście, czy to objaśnił?

Chyba miał na myśli Krzemową Dolinę (i Słoneczny Patrol). Czyżby o kłopotach Arniego nie wiedział ?

A może wręcz przeciwnie, wiedział i chce za jakiś czas powiedzieć: - A nie mówiłem!

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chciał powiedzieć jedno i drugie na raz.

Jak pójdzie w stronę Doliny Krzemowej - to powie, iż to przewidywał i w tym kierunku działał.

Jak zrobi się kolaps - to powie nieomal to samo, tylko doda że starał się temu przeciwdziałać.

Ja ze swej strony dodam, że najbardziej pożądany mym zdaniem kierunek, to ten trzeci:

"Słoneczny Patrol" :)

"Czyżby o kłopotach Arniego nie wiedział"?

A może wiedział i upatruje w tym szansę dla własnego, żelaznego elektoratu; wiesz ile taki Hummer mógłby spalić biopaliw?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mnie tak, zawsze sprawdzam czy "chodzi"

No to wprowadź tag "Kalifornia bankrutuje"

A ten "Patrol" podałem jak najbardziej świadomie. W końcu Premierowi się nie odmawia.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

sam Pawlak na ekonomii zna się mniej więcej tak jak ja na chińskim. Wie że istnieje i wie że coś jest tam powiązane to tyle. Tak naprawdę oceniając jego wypowiedzi pod względem ekonomicznym można powiedzieć trzy rzeczy:

1. Chlopi są biedni, lub bardzo biedni

2. Chlopi nie mają pieniędzy

3. Nie ruszajcie nic z obecnej finansowej polityki rolnej...

Cala reszta to troszkę hasel na tyle ogólnych że można zastosować je wszędzie.

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

sam Pawlak na ekonomii zna się mniej więcej tak jak ja na chińskim.

Ryzykowne (dla Ciebie) porównanie. Bo propozycje v-Premiera Pawlaka w sprawach emerytalnych są całkiem sensowne.

System emerytalny powinien zapewniać ludziom emeryturę podstawową; resztę każdy gromadziłby w dowolny sposób, aby zapewnić sobie łącznie jak największą emeryturę - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

"Jesteśmy w PSL przekonani, że emeryci będą wiedzieli, jak dobrze spożytkować pieniądze zebrane na emeryturę. Nie mamy obaw, jak niektórzy profesorowie od systemów emerytalnych, że emeryci mogą zupełnie nie poradzić sobie z pieniędzmi; trzeba im pieniądze odebrać i trzymać w instytucjach, które przymusowo zabierają nasze składki" - powiedział wicepremier.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=w...bMM4X20tdDrhSTg

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zamiast sie zastanawiać, co miał na myśli Pierwszy Strażak III RP (ochotniczy) weźcie sie za rozszyfrowywanie manuskryptu Voynicha. Łatwiej Wam pójdzie.

A wracając do tematu to wydaje mi się, że kryzys stał się jakby lustrem, w którym państwa zaczęły sie przeglądać. To, co tam zobaczyły zmroziło krew w żyłach.

Raptem okazało sie, że większość europejskich państw (plus USA) tonie w długach. Raptem okazuje się, że nie można wiecznie żyć "na krechę". Raptem też okazuje się, że cuda są domeną sił nadprzyrodzonych. Śmiertelnicy muszą zacisnąć pasa i zabrać się do roboty.

No i oczywiście nie ma absolutnie nikogo odpowiedzialnego za obecny stan rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Gregski napisał:

Zamiast się zastanawiać, co miał na myśli Pierwszy Strażak III RP (ochotniczy) weźcie się za rozszyfrowywanie manuskryptu Voynicha. Łatwiej Wam pójdzie.

Naprawdę uważasz, że odkrycie gdzie Templariusze ukryli skarby (bo to ma się podobno tam kryć) uratuje światową gospodarkę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.