Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

fejszter   

Nie przyjmuję odpowiedzialności grupowej i tyle. Komuniści i wrogowie NSDAP skoro o tamtym czasach piszemy nie mieli lepszego żywota niż nacje wyklęte. A większość starała się uprawiać to powiedzmy pole i 7 maja 1945 i 11 maja 1945 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie przyjmuję odpowiedzialności grupowej i tyle. Komuniści i wrogowie NSDAP skoro o tamtym czasach piszemy nie mieli lepszego żywota niż nacje wyklęte. A większość starała się uprawiać to powiedzmy pole i 7 maja 1945 i 11 maja 1945 roku.

Akurat grupowi "niemieccy naziści" to Twoja propozycja, ich odpowiedzialności też nie przyjmujesz ?

Skąd pewność, że większość ? Ta co wybrała Adolfa ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Niemcy rozpoczęli wojnę, to część Niemców dla innych Niemców postanowiła obozy budować jako początek ale mamy 21 wiek i zupełnie inne pokolenie. Ja tą paskudną historię znam, nie każdy ją zna w Niemczech. Co sugerujesz w ramach pokuty ? Zbiorowe biczowanie ? Nigdy się nie dogadamy, jeżeli zawsze spojrzysz na mnie z perspektywy hitleryzmu. A może o to chodzi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Fejszter;

Niemcy rozpoczęli wojnę, to część Niemców dla innych Niemców postanowiła obozy budować
Budowa obozów koncentracyjnych, oraz ich funkcjonowanie, nastąpiło przed wojną.

Coś podobnego istniało w Polsce pod nazwą Bereza Kartuska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Fejszter;

Budowa obozów koncentracyjnych, oraz ich funkcjonowanie, nastąpiło przed wojną.

Coś podobnego istniało w Polsce pod nazwą Bereza Kartuska.

Ja to wiem ale widać zawsze się trzeba tłumaczyć ze spraw przynajmniej dla mnie oczywistych. A tak Tomasz N. to czasem nie Adalbert Korfanty siedział w Berezie a potem Pawiak zaliczył ? To nie Niemcy tak go potraktowali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Czy ja żądam jakiejś pokuty od obecnych Niemców ? To Ciebie zabolało moje określenie, że Auschwitz to dzieło Niemców. Świadomości tego chyba mogę oczekiwać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Nie chodzi o to, że zabolało bo to fakt ale wyobrażasz sobie mnie, który zamyka ludzi w obozach ? Mając machinę czasu, której nie posiadam chciałbym się cofnąć do tamtych czasów i na piwie z Adolfem w Monachium wytłumaczyć mu, że nie tędy droga. Niestety nie jest to możliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Czasami coś się udaje. Musiałbyś z moim dziadkiem pogadać, gdyby dwóch takich El Silesianos się trefiło to nocy by nie wystarczyło podejrzewam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Czasami coś się udaje.

Ja rozumiem gdyby operacja Tannenberg się udała, jako Niemiec też byłbyś z niej dumny, jak z bitwy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Osobiście jako ja nie jestem dumny z bitw czy wojen. Dumny mogę być z gospodarki czy infrastruktury ale nie wojen.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Dumny czy nie, jesteś strasznie niekonsekwentny, gdy piszesz o Morelu (którego Polsce nie wydał Izrael ale na porwanie się na to to Niemcom brak odwagi widzę) to piszesz o winie Polaków jako takich - Polacy wywozili, nie wszystkich się udało wam wywieźć etc. Czyli tu już Ci nie potrzeba dodatkowego określnika typu polscy komuniści, polscy współpracownicy Stalina etc - Polacy wystarczą. Gdy jednak idzie o niemieckie obozy zagłady - to już trzeba dodać dodatkowy określnik nazistowski. bardzo niekonsekwentne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

W takim razie jaką proponujesz terminologię ? Czy niemieckie nazistowskie obozy zagłady nie oddają sedna sprawy ? W sprawie tych "komunistycznych" to dostosuję się do zaproponowanej terminologii. Z tym Morelem to tak trochę pobocznie wyszło ale w temat się wgłębiłem i te starania patrząc na dalsze wypłacanie emerytury dosyć cienko wyglądają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.