Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ludzie, którzy najbardziej wpłynęli na losy świata

Rekomendowane odpowiedzi

A w czym się wzorowaL?

W organizacji ziem podbitych... nie.

W teoriach co do innych narodowości... nie.

W podbojach... nie, bo jego cele podbojów były zupełnie różne od Aleksandra.

To, że ktoś się odwołuje do przykładowej postaci z przeszłości nie oznacza, że ta postać jest jego inspiracją.

Jesteś w stanie udowodnić, że Hitler nie czyniłby swych militarnych zapędów gdyby nie przykład Aleksandra?

Jeśli nie, to zdanie o wpływie tego ostatniego na późniejszą rzeczywistość są nieuprawnione.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Jesteś w stanie udowodnić, że Hitler nie czyniłby swych militarnych zapędów gdyby nie przykład Aleksandra?

Jeśli nie, to zdanie o wpływie tego ostatniego na późniejszą rzeczywistość są nieuprawnione.

Z tymi słowami się w pełni zgadzam, ale z negliżowaniem roli Aleksandra raczej nie.

Cóż z tego, że jego imperium trwało tak krótko, skoro po jego upadku sytuacja we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego bynajmniej nie wróciła do status quo ante. Powstały tam nowe państwa, w których władze polityczne posługiwały się greką, a i lud dość szybko się zhellenizował. Europa - w sensie kulturowym - sięgała nie tylko Bizancjum, Damaszku i Aleksandrii, ale terenów aż po Eufrat i Kaukaz. I przetrwało to, choć na zmniejszającym się obszarze, najmarniej aż do schyłku Średniowiecza, czyli prawie 1800 lat. A jeśli spojrzymy na Gruzję i Armenię - do dziś.

Drobnostka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Latte   

Rzeczywiście, trudno wybrać jedną osobę, która wpłynęła na losy świata. Moim skromnym zdaniem był to Lech Wałęsa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja bym postawił na Joannesa Gutenberga.

Po upowszechnieni się jego metody druku świat już nie był taki sam.

Rozchodzenie się informacji i idei czy też popularyzacja literatury osiągnęły szybkość i zasięg niespotykany wcześniej i zmieniły horyzonty ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze postacie chyba już dawno wymieniono proponuję więc "drugi szereg" a w  nim :

Wilhelm Roentgen  odkrywca promieni X.

Maria Curie Skłodowska rozwinięcie teorii promieniotwórczości i odkrycie nowych pierwiastków

Robert Oppenheimer "ojciec bomby atomowej"  ale także prowadził prace nad elektronami i pozytonami(tylko te wymieniam)

Tak  pół żartem pół serio :

Arthur Conan Doyle

Ian Fleming

Sami Wiecie za  stworzenie jakich bohaterów. Swoją drogą czy za 1000 lat też się z tymi  bohaterami  filmy będzie kręcić?

Mam na koniec jedno pytanie. Czy mnie oczy mylą czy nie spotkałem się w zestawieniach z żadnym matematykiem?

Jeśli tak to skąd tu fizycy skoro nie było matematyków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kszyrztoff napisał:

Czy mnie oczy mylą czy nie spotkałem się w zestawieniach z żadnym matematykiem?

Jeśli tak to skąd tu fizycy skoro nie było matematyków?

 


Co do : "skąd", to ja mam inne pytanie: skąd takie pytanie?

Istnieje zasada zabraniająca wymieniania fizyków z powodu tego, iż nie wymieniono matematyków??

Atoli jak kszyrztoff tak się ich domaga, to: Bernhard Riemaann i Georg Cantor.

 

8 godzin temu, kszyrztoff napisał:

Zaraz a facet którego ...."pie .....jabłko"

 

A jest kszyrztoff pewien, że: "pie..."?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, secesjonista napisał:

A jest kszyrztoff pewien, że: "pie..."

Oczywiście to żart stąd cudzysłów no a co do matematyków pamiętam z okresu harcerstwa hasło: "Nie ma fizyki bez matematyki".

Przypomniałem je sobie zdając sobie sprawę że wpisuje trzeciego fizyka. Ponieważ z natury jestem leniwy to kulturalnie jak mi się zdaje zapytałem.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o które pytanie chodzi, jedno tyczyło się: dlaczego są fizycy skoro nie ma matematyków, co jest nieco absurdalne, bo niby czemu forumowicze mogą wskazać reprezentantów jednej nauki z powodu braku reprezentantów - innej.

Drugie pytanie, jest nieco retorycznie i w zasadzie zadał je sam sobie kszyrztoff. I nie bardzo wiem: czemu. Gdyby kszyrztoff rzetelnie przeczytał cały wątek, a nie ograniczył się jedynie do ostatnich wpisów - nie musiałby zadawać ostatniego pytania.

 

23 godziny temu, kszyrztoff napisał:

Jeśli tak to skąd tu fizycy

 

A to proszę wskazać tych wymienionych fizyków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2006 o 4:11 PM, Jarpen Zigrin napisał:

6. Albert Einstein (za atomy)

Jakie to głupie uczucie musieć znów secesjoniście rację przyznać! Oczywiście jest tylko Einstein. O czym ja robiąc wpis myślałem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Przypomniałem je sobie zdając sobie sprawę że wpisuje trzeciego fizyka.

 

Po części. Rachunek różniczkowy też sobie wymyślił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że trzeci fizyk. Dziwne że o Newtonie nikt nie pamiętał. Ponoć bardziej przez koty był niż przez jabłko był  słynny  ale anegdoty to już nie ten dział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.