Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Postać historyczna, którą najbardziej podziwiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ach tam sie czepiamy.Poznal przynajmniej Samuel blizej sympatyczna rodzine idola,a i martwic sie nie musi,ze ulubieniec klepie rewolucyjna biede.

Najciekawszym posunieciem genseka bylo jednak zakazanie emisji kreskowki "The Simpson",jakoby dla dzieci nieodpowiedniej i zgubne tresci propagujacej :blink: .Zamiast niej zaczeto o tej samej godzinie puszczac "Ratownikow z Miami" z Pamela w roli glownej.Prawdziwym powodem byl odcinek w ktorym Homer oferuje kupno uranu Chavezowi.Gensek sie obrazil i filmu dzieciom zakazal.

I jak ja mam faceta nie nazywac burakiem?T

Tym bardziej ze nieborak Homer nie tylko na Obame glosuje,ale i rewolucje na Kubie od ruiny uratowal. :)

Nic dziwnego,ze powstaja takie amatorskie odcinki konflikt miedzy tymi panami ilustrujace:

http://www.youtube.com/watch?v=SXH1r_6C-A8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ach tam sie czepiamy.Poznal przynajmniej Samuel blizej sympatyczna rodzine idola,a i martwic sie nie musi,ze ulubieniec klepie rewolucyjna biede.

Najciekawszym posunieciem genseka bylo jednak zakazanie emisji kreskowki "The Simpson",jakoby dla dzieci nieodpowiedniej i zgubne tresci propagujacej :blink: .Zamiast niej zaczeto o tej samej godzinie puszczac "Ratownikow z Miami" z Pamela w roli glownej.Prawdziwym powodem byl odcinek w ktorym Homer oferuje kupno uranu Chavezowi.Gensek sie obrazil i filmu dzieciom zakazal.

I jak ja mam faceta nie nazywac burakiem?T

Tym bardziej ze nieborak Homer nie tylko na Obame glosuje,ale i rewolucje na Kubie od ruiny uratowal. :)

Nic dziwnego,ze powstaja takie amatorskie odcinki konflikt miedzy tymi panami ilustrujace:

http://www.youtube.com/watch?v=SXH1r_6C-A8

Naści Waćpan , za Simsonow poziom reputacji + 1 w gore , żebym jeszcze po Hiszpańsku rozumiał :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć niechęć do Wenezuelczyka ale podziwiać rzeźnika Irlandczyków?

Nie mam szczególnego sentymentu do Irlandczyków .

IMHO Oliver Cromwell był , obrońcom protestantyzmu , przed próbą rekatolizacji Wyspy , oczywiście jego oddziały dopuszczały się w Irlandii zbrodni ( specyfika czasów ), Cromwell działał zdecydowanie i nowatorsko , jego armia ( NOA ) wykazała się skutecznością .

W sferze wiary i polityki był bezkompromisowy ( egzekucja króla ), jako Lord Protektor skromny i umiarkowany .

I tyle.

ps

Capricornus , czy aby nie przykładasz współczesnych norm moralnych do postaci historycznych , oceniając Cromwella ?

Idac tym tropem , patrzylibyśmy na Jagielle , jako na pedofila , wszak chędożył nieletnia Jadwigę :unsure:

A na Mieszka I , jako na przykład dyktatora zwalczającego , wolność wyznania , wszak to on narzucił chrześcijaństwo .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szczególnego sentymentu do Irlandczyków .

Nie mam sentymentu to można ich było mordować a ich kata będę podziwiał.

Tak, mniej więcej, brzmi Twoja wypowiedź, w tej kwestii oczywiście.

próbą rekatolizacji Wyspy

A kiedy to wyspa przestała być katolicka?

Biorąc pod uwagę dzisiejsze, dominujące wyznanie Irlandczyków, Cromwell okazał się niezwykle nieskuteczny.

specyfika czasów

Tyle, że on nawet na tle swych czasów wybijał się w Irlandii ponadczasowo, na minus.

I tyle.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Za późno dodałem do swojego poprzedniego postu wiec powtórzę :

"Capricornus , czy aby nie przykładasz współczesnych norm moralnych do postaci historycznych , oceniając Cromwella ?

Idac tym tropem , patrzylibyśmy na Jagielle , jako na pedofila , wszak chędożył nieletnia Jadwigę :unsure:

A na Mieszka I , jako na przykład dyktatora zwalczającego , wolność wyznania , wszak to on narzucił chrześcijaństwo "

Pisząc wyspę , miale na myśli te większą z Wysp Brytyjskich ( a nie Irlandię )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wesolsci ciag dalszy :)

Jako,ze mieszkancy Wenezueli ragularnie sa pozbawiani pradu i wody(co jest oczywiscie wina kapitalistow,a nie tragicznego stanu technicznego instalacji i braku inwestycji w sektorze)pan Chavez i z tym problemem postanowil zrobic porzadek.Oczywiscie w sposob najprostszy czyli wprowadzajac reglamentacje.

Np.prysznic nie powinien trwac wiecej niz 3 minuty.Jak taki czas osiagnac tlumaczy nam ponizej gensek osobiscie,przy okazji pomstuje na burzujow uzywajacych wanien i jacuzi,nazywajac takie postepowanie "przestepstwem kryminalnym ".Sam twierdzi,ze sie kapie codziennie w jednej szklance wody i zapewnia ze jest to calkowicie mozliwe.:

Jak natomiast wynika z tej galerii:

http://reservamoral3.blogspot.com/2010/02/la-vida-de-la-familia-de-hugo-chavez.html

Najblizsza rodzina Chaveza wody sobie nie zaluje,zdjecia robione sa w rodzinnych posiadlosciach Chavera i Casona gdzie baseny sa pelne,a nocne iluminacje ogrodowe czy oswietlenie kregielni nie wskazuja na specjalne energetyczne oszczednosci.Widzimy tez liczne produkty brzydkiego imperializmu,podroze prywatnym jetem,jak i rewolucyjnych burzujow na partyjnych spedach.Nie zabraklo i samego wujka.

Jak przy tym wszystkim wypada odmawianie dzieciom kompieli w wannie,zabawek,coli czy kreskowek?

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wikileaks opublikowała depesze Departamentu Stanu, z których wynika, że papież Jan Paweł II interweniował u biskupów wenezuelskich w obronie indiańskiego przywódcy Hugo Chaveza.

Brytyjski The Guardian, który przytacza "przecieki" Wikileaks podkreśla, że powiązany z silnymi grupami przemysłowymi i agrarnymi episkopat otwarcie poparł zamach na prezydenta. Zasiadający w 2002 r. na Stolicy Piotrowej Jan Paweł II zalecił wtedy biskupom "zamrożenie" politycznej aktywności. Papież życzył sobie, aby hierarchia katolicka nie popierała opozycji. Tymczasem salezjański arcybiskup Caracas kardynał Antonio Ignacio Velasco uznał prawicowego ekstremistę, który nielegalnie na 48 godzin przejął władzę w Wenezueli. Za nieudanym zamachem stanu stały amerykańskie służby bezpieczeństwa.

Pochodzący z nizin społecznych Hugo Chavez w ciągu 12 lat swoich rządów wyeliminował skrajną biedę, w której żyła 1/4 Wenezuelczyków.

(http://www.kosciol.pl/article.php/20110702230201107)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej chciałbym się spotkać i porozmawiać z:Herodotem,Juliuszem Cezarem,Janem III Sobieskim,Hugo Kołłątajem,Stanisławem Hozjuszem i Markiem Pompejuszem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.