Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Postać historyczna, którą najbardziej podziwiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Moje opinie o panu Chavezie opieram nie na ideologicznych broszurkach,ale na jego wlasnych telewizyjnych wypowiedziach,ktore jestem w stanie oczywiscie przytoczyc jak ktos ma zamiar sie posmiac

Bardzo proszę może przekona to Młodego Sarmatę ( powoli zmieniającego się młodego czekistę )

jak niefortunny to wybór , a i element humoru w poważnym temacie się przyda . :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.

Tutaj np.gensek Chavez zapowiada walke z lalka Barbie,ktora jest dla niego "malo dydaktyczna" i "truje umysly dzieci" jako ze jest typowo kapitalistycznym produktem.Alternatywa ma byc lalka indianin :) Dalej mowi o grach komputerowych,tym niecnym pomysle brzydkich kapitalistow ktory propaguje przemoc i uczy rzucac bomby.Gier komputerowych co nalezy podkreslic pan Chavez zakazal,bo jakoby sa powodem wzrostu przestepczosci w Wenezueli.W roku 1998,roku dojscia genseka do wladzy w Wenezueli odnotowano 4550 morderstw.W 2009 liczba ta przekroczyla 16 000,a stolica Wenezueli jest obecnie uwazana za miasto niebezpieczniejsze od Bagdadu :blink: Co wiecej dzieciom gier zakazano,ale rodzina Chaveza militarne zabawki bardzo lubi co na Facebooku sobie zobaczyc wszyscy moga.Zerknac warto ,aby miec swiadomosc z jakimi to bojownikami o dobro ludu mamy do czynienia.Bananowa republika i tyle,tylko ze w niezwykle buraczanym wydaniu:

http://tierralatina.blox.pl/2009/09/Tak-sie-bawia-wenezuelscy-hunwejbini.html

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu!

Czy cenzura Internetu jest równoznaczna z jego zakazaniem? I czy to, że nie lubisz Chaveza uprawnia Cię do nazywania go "burakiem" i "matołem"?

Co do wspierania terroryzmu, jeszcze nic do końca nie udowodniono.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Samuelu,a Ty sie wogole zastanawiasz nad tym co ostatnio wypisujesz?

Chavez nie cenzuruje porad dla pedofili czy producentow bomb domowych.Cenzuruje wypowiedzi wobec siebie,swego rzadu i partii krytyczne.Tak,jest to w takim wypadku matol i burak .Podobnie nazwe np.panow Kaczynskiego,Komorowskiego czy Tuska jezeli beda identyczne sklonnosci wykazywac.

Ty nie? :o

Wczesniej napisales,ze zamkniecie wolnych kanalow TV bylo spowodowane tym,ze sa to kanaly wobec niego opozycyjne i prawicowe.I co z tego? Od tego istnieja w krajach wolnych i cywilizowanych niezalezne media i polityczna opozycja,aby rzad krytykowac.Takie jest ich nie tylko zadanie ,ale i swiety obowiazek.Jak ktos tego nie rozumie to jest niestety matol i burak.A jak wzorem Chaveza na dodatek to bezprawnie zwalcza to jest dodatkowo godnym pogardy zamordysta.

Jak sadze w Polsce doczekalismy sie wreszcie rowniez rozmaitych w opcji politycznej mediow,nikt jednak rozsadny nie bedzie ich likwidowal,a redaktorow wiezil bo osmielaja sie byc wobec aktualnej wladzy krytyczne.

W Hiszpanii wiekszosc kanalow TV jest lewicowa,wlascicielami calych ich sieci sa nawet aktualni ministrowie,propaguja tez one co zrozumiale tresci politycznie rzadowi przychylne.Ale w glowie mi sie nie miesci,aby za rok(bo wszelkie znaki na to wskazuja ze socjalizm upadnie)polityczni nastepcy mieli takie kanaly likwidowac,tylko dlatego,ze im sie ich postrzeganie swiata nie podoba.

Wstyd mi doprawdy takie elementarne sprawy tu lopatologicznie tlumaczyc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Bywałem w Wenezueli (ostatni raz jakieś trzy lata temu) i miałem okazję zobaczyć jak ten kraj się "rozwija" pod rządami tego bandziorka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Samuelu,faktycznie zle zrozumialem.

Niestety napisales nieprawde sugerujac panujaca jakoby w Wenezueli wolnosc mediow.Jest calkowicie odwrotnie.Tutaj informacja o zamknieciu bagatela 24 kanalow TV i 32 radiowych,ktore nie chcialy prezydenckich madrosci propagowac.Matol,burak,zamordysta i zalosny megaloman na dodatek:

http://www.diariovasco.com/20100125/mundo/chavez-cierra-canales-emiten-20100125.html

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Samuelu,faktycznie zle zrozumialem.

Niestety napisales nieprawde sugerujac panujaca jakoby w Wenezueli wolnosc mediow.Jest calkowicie odwrotnie.Tutaj informacja o zamknieciu bagatela 24 kanalow TV i 32 radiowych,ktore nie chcialy prezydenckich madrosci propagowac.Matol,burak,zamordysta i zalosny megaloman na dodatek:

http://www.diariovasco.com/20100125/mundo/chavez-cierra-canales-emiten-20100125.html

A może zamiast lania łez nad "tymi biednymi mediami", zastanowilibyśmy się co "rewolucja boliwariańska" w wykonaniu Chaveza przyniosła zwykłym obywatelom Wenezueli - robotnikom, chłopom, itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

-wzrost przestepczosci o 400%

-wzrost cen podstawowych cen zywnosci o 30%

-polityczny zamordyzm

-mega korupcje

-kupe idiotycznych zakazow,ktore sa jak najbardziej uciazliwe(ja np.czasami gierkami sie bawie,a Homera ogladam codziennie)

-przesladowania etniczno-religijne

-konflikty z sasiadami,ktorych skutkiem sa utrudnienia w ruchu granicznym

Cos jeszcze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o podwyżkach cen żywności. Tyle, że jest to wynik działań nieprzychylnych socjalistycznemu rządowi kapitalistów, którzy wolą sprzedawać towar za granicę albo trzymać towar w magazynach.

Ale mimo tej korupcji, zakazów czy "zamordyzmu" Chaveza popiera większość Wenezuelczyków (fałszowania wyborów raczej nikt mu nie zarzuca).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skad Samuelu Ty te wiadomosci czerpiesz? Knowania kapitalistow? To brzmi jak te protesty jakoby przez CIA organizowane.Mam rozumiec ponownie stonka ponosi wine za niekompetencje rzadu,a raczej w tym wypadku Barbi czy Superman :lol:

A tak gwoli scislosci rzad jest niezbyt socjalistyczny w pelni tego slowa znaczeniu.Socjalisci wenezuelscy w wyborach startuja w bloku z prawica,czemu sie absolutnie nie dziwie.Zamkniete kanaly TV wcale nie musialy odznaczac sie polityczna prawicowoscia,pamietam dwa lata temu jak znani z hiszpanskiej TV pederasci tez w obronie liberalnej wenezuelanskiej TV wystepowali.Osmielala sie wlasnie porankow z prezydentem nie transmitowac.

Co do falszowania wyborow to mnie zdumiewasz :o .W latach 2004,2006,2007,2009,2010 byly zglaszane manipulacje o czym media informuja w bolesnym nadmiarze(tylko pod haslem hiszpansko-jezycznym:Chavez falszowanie wyborow- wyskoczylo mi ponad 500 000 pozycji).Co wiecej bywaly wypadki,ze prawo wyborcze bylo tak formuowane,ze opozycji wszelkiej masci nie pozostawalo nic innego jak wybory na znak protestu zbojkotowac.

http://farsaelectoralvenezuela.wordpress.com/category/fraude-electoral-venezuela/

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tak gwoli scislosci rzad jest niezbyt socjalistyczny w pelni tego slowa znaczeniu.Socjalisci wenezuelscy w wyborach startuja w bloku z prawica,czemu sie absolutnie nie dziwie.

To jak odniesiesz się do nazywania przez siebie dzisiejszej Hiszpanii "socjalistyczną" :lol:?

Co do falszowania wyborow to mnie zdumiewasz :o .W latach 2004,2006,2007,2009,2010 byly zglaszane manipulacje o czym media informuja w bolesnym nadmiarze(tylko pod haslem hiszpansko-jezycznym:Chavez falszowanie wyborow- wyskoczylo mi ponad 500 000 pozycji).Co wiecej bywaly wypadki,ze prawo wyborcze bylo tak formuowane,ze opozycji wszelkiej masci nie pozostawalo nic innego jak wybory na znak protestu zbojkotowac.

Podobnie jak na Białorusi. Niby szachrajstwa były, a i tak wygrał ten, kto by wygrał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Wenezueli 90% mediów należy do sektora prywatnego. Prawicowa opozycja, której jedynym "programem" jest bycie przeciw Chavezowi, plecie, co chce i organizuje demonstracje. Odsetek ludności żyjącej w biedzie spadł z około 55% do 37%.

Gdzie ten zamordyzm, u diaska?

(..)

Z tymi 90% przesadziłeś Samuelu, nie śledzisz sytuacji na bieżąco.

Odsetek ludności żyjącej w biedzie spadł z około 55% do 37%.

Kiedy i w przeciągu jakiego czasu i na podstawie czyich wyliczeń?

W czasie pierwszych ośmiu lat sytuacja najuboższych się nie poprawiła.

Zatem kolego Samuelu jak aktywnie wzrósł w Wenezueli współczynnik GINI za rządów Chaveza?

... na przykład w latach 2000-2005 z 0,44 do 0,48%,

w latach 1999-2006 odsetek gospodarstw domowych bez dostępu do wody pitnej z wodociągu wzrósł z 7,2 do 9,4%.

A może zamiast lania łez nad "tymi biednymi mediami", zastanowilibyśmy się co "rewolucja boliwariańska" w wykonaniu Chaveza przyniosła zwykłym obywatelom Wenezueli - robotnikom, chłopom, itd.

To nie jest lanie łez, tylko wskazanie, że sytuacja przez Ciebie opisana rozjeżdża się z pełnym obrazem Wenezueli.

W kwestii mediów może poczekamy na kolejne terminy kończenia się koncesji i zobaczymy jakie wtedy ruchy wykona Chavez?

Rewolucja boliwariańska nie istnieje, istnieje jedynie czerpanie zysków z bogactw naturalnych i zmiana ich redystrybucji.

Możesz zatem kolego Samuelu wskazać nam w punktach na czym polega budowanie owego "socjalizmu XXI wieku"? Ja nie wiem.

Na czym ma się opierać zwrot i tempo; zapowiedziane przez Chaveza; w tejże rewolucji, jak to kreślił "ale nie w złym kierunku".

Mnie ciekawi zatem ile dotychczasowych poczynań poszło w złym kierunku i które to były?

Wspomniałeś o podwyżkach cen żywności. Tyle, że jest to wynik działań nieprzychylnych socjalistycznemu rządowi kapitalistów, którzy wolą sprzedawać towar za granicę albo trzymać towar w magazynach.

Ale mimo tej korupcji, zakazów czy "zamordyzmu" Chaveza popiera większość Wenezuelczyków (fałszowania wyborów raczej nikt mu nie zarzuca).

Tyle, że jest to wynik działań nieprzychylnych socjalistycznemu rządowi kapitalistów, którzy wolą sprzedawać towar za granicę albo trzymać towar w magazynach

A to trzeba by kolego Samuelu jeszcze udowodnić, zatem jaka jest struktura rolnictwa i przemysłu żywnościowego w Wenezueli i gdzie trafia gros produkcji, bo jak na razie to tylko twoja prywatna opinia. Koledze chodzi o nowe formy aktywności na polu żywnościowym Chaveza takie jak te związane z firmą PDVAL, czy rewizje w mieszkaniach przeprowadzane przez żołnierzy w celu odnalezienia zmagazynowanej żywności?

Z ciekawości kolego Samuelu: jak jest dochodowość i wydajność spółdzielni rolniczych na ziemiach zabranych obszarnikom?

I czy nie jest tak, że ich wytwory trafiają właśnie zagranicę...?

:(

ale mimo tej korupcji, zakazów czy "zamordyzmu" Chaveza popiera większość Wenezuelczyków

To fakt, zwłaszcza, że przecież wszelkie porażki to wina burżuazyjnych producentów, kapitalistów i wrogów socjalizmu. Sukcesy zaś to efekt genialnej polityki socjalizmu, a nie dochodów czerpanych ze znacjonalizowanego sektora paliwowego i hossy na tym rynku.

Dzięki umiejętnemu populizmowi i niektórym posunięciom politycznym passa Chaveza trwa, pytanie jak długo. Już zdarzała mu się otrzymać czerwoną kartkę od społeczeństwa - choćby w sprawie art. 230 konstytucji.

Secesjonisto!

Do kiedy Drobner tak twierdził?

A to jakaś różnica?

Czyli rząd londyński był do pewnego momentu legalny, ale potem już nie?

Nie wiem do kiedy, wiem kiedy - kiedy wrócił z białych niedźwiadków do Moskwy.

Chavez, jak najbardziej, postawił się Amerykanom, kiedy tam CIA nie udał się kolejny wybuch gniewu społecznego. Wtedy Chavez wykrzyczał, "gringo podejdź tutaj, a zobaczysz?". Pewna eskadra rosyjska akuratnie odbywała, przypadkowo, oczywiście, manewry w pobliżu. Pokazywała to nawet TVN,ale chyba tylko, aby go ośmieszyć, ale w mój gust nie trafili.

A Ameryka się zatrzęsła w politycznych posadach... po czym zwiększyła zakupy w Brazylii i Kanadzie.

Wtedy Chavez wykrzyczał, "gringo podejdź tutaj, a zobaczysz?"

A niby kiedy i do kogo tak wykrzyczał?

:(

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak sie tak dobrze zastanowie to slynny kanclerz z Linzu cieszyl sie wielkim poparciem spolecznym,nie takie wybory wygrywal,a czego to dla robotnikow nie pozalatwial :rolleyes:

Ale,ze mialo byc wesolo to bredni genseka ciag dalszy.

Nie tylko zabawek sie dzieciom broni,ale tez i coca coli.Nigdy nie potrafilem zrozumiec dlaczego np. nie spodni Levisa? Nie pobil wprawdzie jezeli o napoje chlodzace chodzi pan Hugo glupot swego przyjaciela Moralesa,bo ten twierdzi,ze cola jest przyczyna lysienia europejskich mezczyzn,ale tez znalazl "dobry" pretekst do dyskryminacji firmy.

Tutaj pan Chavez grozi,ze jezeli coca cola nie przystosuje sie do wenezuelskiej konstytucji :blink: to on jej dopiero pokarze.Apeluje przy tym do gawiedzi,aby straszliwego napoju nie pila,tlum zas tym bredniom przyklaskuje.

http://www.youtube.com/watch?v=fvV1dpQkjVU

A wiec gry,kreskowki,cola i lalki to imperialistyczne produkty,ktorych narod nie powinien na oczy ogladac,ale Cadilacki i zegarki Cartiera u rodziny i partyjnych towarzyszy sa jak najbardziej na miejscu. :)

Niestety w takim wypadku do matola,buraka,zamordysty i megalomana dodac musze tytul straszliwego hipokryty.Zwlaszcza jezeli sie jest autorem sloganu "Bycie bogatym jest zle".

Pouczajace obrazki zdaja sie jednak mowic ,ze Chaveza to absolutnie nie dotyczy:

A tu wyjatkowo wymowny film,pokazujacy,ze zarowno najblizsza rodzina Chaveza jak i czlonkowie rzadu wcale od bardzo luksusowych produktow "imperializmu" nie stronia.Wrecz przeciwnie zyja sobie w typowym luksusie liderow bananowej rewolucji:

http://www.youtube.com/watch?v=kU7GtWjG3Yg&feature=related

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

E Tam , zwykle czepiactwo uprawiamy , wiadomo w socjalizmie , Władza zawsze żre , pije , jeździ za granice , wypoczywa i uprawia sex , za swój ukochany lud , proste nawet w komunizmie zegarków Cartier ( złotych ) , Hummerow , białych lasek i viz do USA , DLA WSZYSTKICH NIE STARCZY , niech wiec sobie gen sek z rodzina i przyjaciółmi w imieniu ludu poużywa , hmmm może i Samuel wie co robi ...., wprowadzić w RP socjalizm i załapać się do kręgu Gen Seka , tak mi się przypomniało ze nie mam złotego zegarka :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.