Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Postać historyczna, którą najbardziej podziwiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem wasza subiektywan ocena, dlaczego kogoś podziwiasz, która ci najbardziej imponuje.

Dla mnie napewno będzie to Napoleon Bonaparte. Troche groteskowo, ale mimo swojego wzarostu jest wielkim człowiekiem. Genialnym wodzem, który walczył sam przeciwko całej Europie i prawie wygrał. Jednak nie był zbrodniarzem jak np. Hitler tylko człowiekiem oświeconym, postępowym, czego wyraz dał np. w Konstyucji Księstwa Warszawskiego.

Ciekawą anegdotą po części harakteryzującą Cesarza może być taka sytuacja:

Jeden z marszałków Cesarza, chciał mu pomóc i podać mapę leżącą wysoko na półce i zwrócił się do Napoleona słowami "Cesarzu ja ją wezmę jestem większy", a Cesarz odpowiedział "tylko dłuższy" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Ja najbardziej podziwiam ludzi starozytnosci, ktorzy stworzyli wszystko na czym opieramy sie w XXI wieku oraz tworcow renesansu, ktorzy odrzucili ciemnote i pokazali ludzia czlowieka.

Najbardziej chcialbym spotkac i porozmawiac z: Aleksandrem Wielkim, Juliuszem Cezarem, Arystotelesem, Platonem, Sokratesem, Pitagorasem i innymi myslicielami,

Hannibalem, Tacytem itd ;)

... oraz z Leonardem Da Vinci

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej podziwiam Kazimierza Wielkiego. Który wprowadził szerego licznych reform. Założył pierwszy uniwersytet w Polsce - w Krakowie. No i ,,zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną".

Najbardziej chcialbym spotkac i porozmawiac z: Aleksandrem Wielkim

Ja akurat trochę bym się go bał, bo on był gejem, no ale może moje obawy nie są w pełni uzasadnione ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Edson'a Arantes do Nascimento (Pele) : najmłodszy mistrz świata (17 lat i 235 dni) ; 1281 goli strzelonych w 1363 meczach. ; no i tytuł piłkarza wszech czasów robi wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

A ja podyskutowałbym z Gallem Anonimem naturalnie o historii polskiej i jak to było z tym św.Stanisławem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

A co powiecie na Archimedesa? Pogadałbym o tym co właśnie napisał, a ma zginąć na przestrzeni wieków. Wile wykombinował do tamtego czasu i wiele z tego do dziś jest podstawą.

A Gallowi Anonimowi opowiedziałbym anegdotę jak to ludzie przyszłości myśleli, że był Galem. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A Gallowi Anonimowi opowiedziałbym anegdotę jak to ludzie przyszłości myśleli, że był Galem.

Gall Anonim fajniej brzmi niż Wenecjanin Anonim. Ja bym się cofnął do 216 pne i powiedział Hannibalowi żeby szturmował Rzym, bo jak go nie zdobędzie to za 22 wieki niektóre ogóry będą miały wątpliwości co do tego że był najwybitniejszym wodzem w historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hehe ogórem nie jestem a mimo to uważam, że Hannibal nie był najwybitniejszym wodzem w historii, ale w swojej epoce już tak :P a chętnie zamieniłym kilka słów z Edisonem, jak u licha wpadł na pomysł z tą żarówką, która tyle rzeczy popchnęła do przodu ( przemysł, nauka itd.) :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
chętnie zamieniłym kilka słów z Edisonem, jak u licha wpadł na pomysł z tą żarówką, która tyle rzeczy popchnęła do przodu ( przemysł, nauka itd.) :wink:

Edison odpowiedział na to pytanie: Wymyśliłem 1000 sposobów jak nie skonstruować żarówki i 1 jak skonstruować(czy jakoś tak wybaczcie nie pamiętam jak to było dosłownie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odkąd uświadomiłem sobie, że jestem podobny do Oktawiana Augusta w jakimś tam stopniu, ale w każdym bądź razie to podobieństwo widać. W każdym bądź razie ludzie, z którymi rozmawiałem mówią, że je widać zafascynowałem się Oktawianem. Muszę go dać do postać, które podziwiam najbardziej za to, że już jako młody człowiek przypomnie oceniał sytuację i walczył oczywiście w obozie Cezarskim. Już w wieku 27 lat rządził połową świata, a po bitwie pod Akcjum całym światem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety proszę Państwa, ale większość podziwianych przez was panów to bandziory : Napoleon, Hannibal, Cezar itp. wszczynali wojny w których ginęli niewinni ludzie. Nie ma więc kogo podziwiać :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Hannibal prowadził wojnę przeciw zaborcy odzwiecznie punickich terytoriów, nie można go więc nazwać agresorem. to Rzym zaatakował pierwszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja podziwiam Kleopatrę i Aleksandra Macedońskiego za całokształt oraz Sokratesa za wypicie tego kielicha z cykutą... Oczywiście, można polemizować, czy postąpił dobrze, czy źle, czy mądrze, czy głupio, ale wybrał, jak wybrał...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Podziwiasz Aleksandra że zniszczył wspaniały kraj a sam nie zaproponował nic trwałego. To przygłup jakich wielu, trzeba mu przyznać że był b.dobrym wodzem, ale jako całokształt trzeba go potępić.

Jakby ktoś wam dał ostrzeżenie za off top miałby rację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.