Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej bitwy chciałbyś być uczestnikiem/widzem? Ja bardzo chciałbym zobaczyć bitwe pod Lepanto ostatnią, w której użyto galer. Również ciekawiłaby mnie bitwa Wiedeńska i szarżna naszej husarii ze wzgórza Kalenberg i chyba sam chciałbym być takim husarzem i pogonić Turka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Jest mnostwo bitew ktora chcialbym zobaczyc ale do tych najbardziej "pozadanych" zaliczylbym Bitwe o Anglie ( jak tam latali Polacy nikomu chyba nie trzeba przypominac ) oraz bitwy Aleksandra Wielkiego ( szczegolnie szarze sloni nad Hydaspesem ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweł   

Żaden problem,co roku w lipcu pod Gronwaldem jest organizowana imitacja bitwy. W zeszł-

-ym roku walczyło ok. 1000 "rycerzy", głównie piechoty bo w dzisiejszych czasach o szkapę trudno. Oprócz bitwy jest organizowany rodzaj festynu na ,którym przedstawia się

jak to się żyło w Średniowieczu. Problemem jest zakwaterowanie. W ciągu weekendu przez

okolicę przewija się ok. 100tys ludzi. Trzeba sobie załatwić lokum dużo wcześniej lub spać

pod chmurką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweł   

Za 5-7 lat jak nastąpi spory postęp w technologii komuterowej to obejrzysz sobie Normandię i Wiedeń na "żywo"(wirualnie) i nawet nie zauważysz różnicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Za 5-7 lat jak nastąpi spory postęp w technologii komuterowej to obejrzysz sobie Normandię i Wiedeń na "żywo"(wirualnie) i nawet nie zauważysz różnicy.

Jezeli to prawda to będzie wspaniale. A ja bym sobie zobaczył jeszcze vitorie wiedeńską w 1863 roku. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Najbardziej chciałbym obejrzeć bitwę na łuku Kurskim i te tysiące czołgów które walczyły.

Potem pewnie Termopile i desant w Normandi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym z checia obejrzal bitwę pod Grunwalem
Żaden problem,co roku w lipcu pod Gronwaldem jest organizowana imitacja bitwy. W zeszł-

-ym roku walczyło ok. 1000 "rycerzy", głównie piechoty bo w dzisiejszych czasach o szkapę trudno.

Ja był jednak chciał zobaczyć prawdziwą bitwę - najchętniej tak z 10 m nad polem bitwy, z możliwością swobodnego przesuwania się ponad walczącymi.

Drugą byłoby pewnie Borodino w 1812, a ostatnią Mokra 1939.

Z bitew morskich zdecydowanie Jutlandzka, a powietrznych Pearl Harbour 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja walki o Stalingrad cale te "walki uliczne" zmagania snajperów, uderzenia bezbronnych w zasadzie czołgow w obliczu zamaskowanych radzieckich żołnierzy.. ale oczywiscie z lotu ptaka zebym mógł objąć rzecz całościwo a oprócz tego D- day czyli Normandia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Najpierw zrobiłbym sobie badania psychologiczne, czy poodcinane kończyny i ludzie umierający w agonii nic mnie nie ruszają, a potem poobserwowałbym sobie Gaugamelę, albo Kanny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.