Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Bitwa powietrzna o Anglię.

Sorry za offa, ale nie mogę wytrzymać. Dlaczego Bitwa o Anglię? Czy wtedy walczono tylko o wolność Anglii? Poprawna forma to Bitwa o Wielką Brytanię. Zagrożona była nie tylko Anglia, ale całe Wyspy, cała Wielka Brytania. To tyle:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Historycy używają chyba określenia Bitwa o Anglię.Być może dlatego ze bombardowano głownie Anglię i tam walczyły myśliwce Raf-u i Luftwaffe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A tak jak już mówimy o oglądaniu bitew- to nie wiem czy dobrze kojarzę, ale w "Wyborczej" kiedyś coś pisało, że ludzie to oglądali bitwę pod Grunwaldem, na żywo, że miała ta bitwa widzów...

Może coś Wam wiadomo na ten temat?

Sorry za OT

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Mi się kiedys obiło o uszy, że gapi szczególnie dużo było na okolicznych drzewach. gdzie to było? Nie wiem. Zapewne w jakiejś ksiażce, ale teraz jużnie pamietam dokładnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Historycy używają chyba określenia Bitwa o Anglię.

Tak samo jak historycy używają określenia Kampania Wrześniowa. To, że są to określenia popularne nie oznacza, że poprawne.

Może coś Wam wiadomo na ten temat?

Też się z tym spotkałem, coś w tym musi by.

myśliwce Raf-u i Luftwaffe.

Tyle, że RAF to siły powietrzne Wielkiej Brytanii, a nie tylko Anglii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Pamiętajmy też, że z chwilą wypowiedzenia wojny Hitlerowi przez Wielką Brytanię w stanie wojny z nim znalazły się automatycznie : m.inn. Kanada, Australia, czy Nowa Zelandia. Brytyjczycy określaja ją mianem BoB (Battle of Britan), a muzeum dotyczące historii tych zmagań znajduje się tuż przy wyjeździe z Dover (po lewej stronie), przy trasie na Londyn (przejeżdżałem tamtędy w tamtym roku, ale niestety, nie było czasu, by do niego wdepnąć - a szkoda :D ).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czeslaw   

Niewiem czy chciałbym oglądać jakąkolwiek bitwe. O bitwach to ładnie opowiadają historycy, ale napewno w rzeczywistości to były krwawe masakry i podejrzewam, że niedobrze by się mi robiło gdybym na coś takiego patrzył.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Np. Nie miło by było patrzeć jak pod Stoczkiem kule armatnie odrywają Krakusom i ułanom(lub ich koniom)głowy lub inne części ciała.Albo stosy trupów gwardii francuskiej pod Waterloo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czeslaw   

Te trupy i powyrywane części ciała to chyba nienajlepsza "dekoracja" historycznego widowiska. Gdyby nie ten drobny szczegół to być może skusiłbym się na obejrzenie jakiejś bitwy...

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Najchętniej obejrzałbym kilka bitw:

-pod Wiedniem

-pod Azincourt

-pod Grumwaldem

-pod Kirholmem

-pod Waterloo

-inwazje na Omaha Beach

-pod stalingradem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tak jak już mówimy o oglądaniu bitew- to nie wiem czy dobrze kojarzę, ale w "Wyborczej" kiedyś coś pisało, że ludzie to oglądali bitwę pod Grunwaldem, na żywo, że miała ta bitwa widzów...

Może coś Wam wiadomo na ten temat?

Chłopi z okolicznych wiosek powłazili na drzewa (dęby chyba ;) które podobno do dziś rosną na polu grunwaldzkim) żeby móc obie popatrzeć, a może przypadkiem uszczknąć coś z łupu - kawałek pancerza, miecza itp ;) Rycerze się nimi wcale nie przejmowali. Z tego co czytałem to Grunwald nie był jedynym przypadkiem kiedy walczący w bitwie mieli takich 'widzów' :)

Ja tam żadnej bitwy oglądać bym nie chciał ... krew, latające kończyny, krzyki umierających... dziekuję bardzo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
A ja bym chciał zobaczyć pierwszą bitwę. Ciekawe jak wyglądała?

Pewnie tak jak wg Einsteina IV WŚ "Na kamienie/maczugi." (słyszałem dwie wersje)

W szczególności chciałbym zobaczyć bitwy wokół których istnieją kontrowersję jak np. Grunwald (i istnienie wilczych dołów), Legnica (i użycie gazów bojowych) itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.