Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Rezz112   

Ja to bym nie chciał oglądać jak się ludzie zarzynają jak świnie w masarni... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bitwa o Normandię - ma sobie "to coś" i toczyła się w pięknej scenerii. Chciałbym porobić tam mnóstwo zdjęć i napisać reportaż jako naoczny świadek. Oczywiście będąc nieśmiertelnym ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Dorzucam do mojej listy epizod obrony zameczku Hougoumont przez McDonnalda ( Mont Saint-Jean ) i obraz szarży francuskiej widzianej z tego punktu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wojny są nieuniknione, nie wszystkie są szczytami głupoty.

Wiele wojen można było uniknąć.

Obejrzałbym na ekranie rekostrukcję bitwy o Kołobrzeg z dni 7 III - 18 III 1945 r., bitwę o Westerplatte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja o najważniejszym zapomniałem! Obrona Bastogne! Rzecz jasna z punktu widzenia Amerykanina. Nie wiem, jak was, ale mnie pod tym względem 6 odcinek Kompani braci bardzo zawiódł. Mało pokazuje samej obrony, za bardzo "medyczny' jest. Poza tym Bitwa o Anglię, najciekawsze urywki z kampanii włoskiej (nie umiem tego sprecyzować), no i może bitwa na rzece Ebro abstrahując od tej ciągłej II wojny światowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   

Oczywiście chciałbym ujrzeć bitwę pod Leuthen (stąd pseudonim ;-) ), ale jej czynnym uczestnikiem być bym już nie chciał... No, chyba że w sztabie Friedricha II :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Ja natomiast Jordanów i obronę Wzgórza Wysoka - 02.09.1939r. Tam mój ukochany 24 Pułk Ułanów Zmotoryzowanych (10BK płk. Maczka) dał tęgie laniei baty niemieckiej 2.Panzerdivision (a chłopak inie dostali jeszcze "Urów" z magazynów w Bochni) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Walki pod Mikołowem i pod Tarnawatką 1939, Gettysburg, Okinawa, walki naszych pancerniaków pod Falaise.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coloman   

Ja chętnie obejrzałbym bitwę na równinie Kawanakajima z 10.09.1561 i bitwę pod zamkiem Nagashino.

W średniowiecznej Europie bitwę pod Poitiers i pod Legnicą

(na Grunwaldzie byłem w zeszłym roku - lipa, wszyscy Krzyżacy przeżyli ;D).

Z kampanii Napoleona Austerlitz, Waterloo i polski atak na wąwóz Samosierra.

Ze współczesnych - ,,szarżę'' czołgów nad Sommą, walki o Westerplatte, Stalingrad zimą 1942-1943,

Kursk i zdobycie Berlina.

Oczywiście wymieniając te bitwy myślę o jakichś profesjonalnych rekonstrukcjach, na 1000 - 2000 chłopa, a nie o prawdziwej bitwie, bo oglądanie, jak ludzie naprawdę nawzajem się szlachtują to nie dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Warto by zobaczyć również z bliska jak nasi pod Fuengirolą uczą Anglików walki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.