Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Albinos

XVII Targi Książki Historycznej

Recommended Posts

Albinos   

Informujemy, że w dniach 27 - 30 listopada 2008 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w gmachu Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy Al. Niepodległości 141 odbędą się, organizowane już po raz siedemnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej XVII Targi Książki Historycznej.

Targom towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Będą one znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą blisko stu wydawców z całej Polski, którzy łącznie zaprezentują około 1500 nowości wydawniczych.

Mamy nadzieję, że jak co roku Targi te będą nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wydawców oraz odwiedzających rozszerzyliśmy formułę targową o imprezy organizowane poza główną siedzibą targów na teranie Warszawy.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród.

XVII Targom Książki Historycznej będzie towarzyszyć kolejna edycja Katalogu Klubu Miłośników Książki Historycznej. Ukaże się on w listopadzie 2008 r., tradycyjnie przed targami które odbędą się w dniach 27-30 XI 2008 r.

Jury będzie obradowało w następującym składzie

- profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir

redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński.

Zachęcamy wszystkie wydawnictwa do składania propozycji książkowych do konkursu o "Nagrodę KLIO".

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem:

www.pwkh.pl

Serdecznie zapraszamy!

Informacja pochodzi ze strony: http://www.ksiazka.net.pl/rnews,2,14084.htm

Co prawda do targów jeszcze mniej więcej dwa miesiące, niemniej może ktoś spoza Warszawy, dzięki temu, będzie mógł sobie ustawić trochę wolnego aby przyjechać na targi. Ja w każdym bądź razie zamierzam być.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pancerny   
Ja w każdym bądź razie zamierzam być.

Byłeś już na poprzednich targach, są jakieś promocje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Byłeś już na poprzednich targach, są jakieś promocje?

Na tych targach jeszcze nie byłem, ale jeśli nie różnią się znacznie od pozostałych targów książek, to powinny zniżki być. To jest chyba jeden ze stałych elementów targów. Zawsze można kupić coś po niższych cenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leuthen   

Ja się prawdopodobnie wybiorę na te targi w sobotę 29 XI. Jak ktoś z forumowiczów zamierza się zjawić, niech da znać pod koniec listopada - będzie okazja poznać mnie osobiście :mrgreen:

Byłem na tych targach wcześniej dwukrotnie - w 2000 i 2007 r. Rok temu uczestniczyłem z moją Grupą Rekonstrukcji Historycznej "AA7" w statycznym pokazie (tzw. diorama) umundurowania żołnierzy Wehrmachtu. Ponieważ oprócz tego miałem jeszcze zamiar zorientować się w ofercie książkowej, dochodziło do ciekawych zdarzeń :wink: I tak np. na stoisku wydawnictwa Neriton zrobiono mi zdjęcie (po wcześniejszym zapytaniu mnie o zgodę) - wszak niecodziennie zdarza się, by żołnierz Wehrmachtu kupował monografię polskiej armii "Lublin" :mrgreen:

Generalnie warto się zjawić, bo po pierwsze można się zorientować w aktualnej ofercie historycznej wielu wydawnictw, otrzymać autograf i poznać autorów (w zeszłym roku nawiązałem dzięki tym targom znajomość z Jerzym Szcześniakiem, autorem książki o operacji "Frantic 7") oraz kupić książki po cenach niższych niż w księgarniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Jak ktoś z forumowiczów zamierza się zjawić, niech da znać pod koniec listopada - będzie okazja poznać mnie osobiście :mrgreen:

Jeśli tylko nagle mi coś nie wyskoczy, na pewno się spotkamy :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej będę 28, może też 29. Dam jeszcze znać :wink:

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

To będę czekał, będzie w końcu okazja poznać się:wink: Z Leuthenem widzimy się 29, tak więc jeśli możesz, to wpadnij.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.