Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Historyczne oczko w głowie

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Spora część historyków czy też osób zainteresowanych historią, ma bardzo często swoje historyczne oczko w głowie. Temat, na zgłębianie którego poświęcają zdecydowanie najwięcej czasu. Są to niejednokrotnie zagadnienia bardzo wąskie, szerzej znane niewielu osobom. Macie taki swój jeden, wąski temat, o którym czytacie w każdej możliwej sytuacji? Jedna postać, kampania, jednostka wojskowa? A może coś jeszcze innego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Jak wszyscy wiedzą, moim największym hobby jest starożytny Rzym, zwłaszcza ostatnie 100 lat republiki i początki cesarstwa pod wodzą Oktawiana... Jednak w wolnych chwilach staram się zgłębiać okres nazizmu w Niemczech. Właśnie czasy III Rzeszy, dojście Hitlera do władzy i polityczne tło okresu przedwojennego, to jest to, co mnie niezmiernie interesuje 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim oczkiem w głowie przez kilka lat był IDF - pozostała mi z tego troszkę wiedzy o tej armii i całkiem sympatyczna biblioteczka ;) Od dwoch lat 'przesiadłem się' jednak na XVII wiek z przyległościami, z naciskiem na kwestie militarne - ze szczegolnym zainteresowaniem w armiach RON (w sumie oczywiste) i Krolestwa Szwecji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Takiego oczka w głowie jako tako nie mam, jeszcze nie natrafiłem widocznie na taki temat. Jest niby fascynacja PW, ale to jeszcze nie to co bym chciał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Starożytnym Rzym, a tam głównie Oktawian August, co chyba zaskoczeniem nie jest.

Dodatkowo okres panowania Jagiellonów w Polsce zwłaszcza obu Zygmuntów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Jedna postać

Andrzej Morro :sweet: Sama nie wiem skąd u mnie taka obsesja ;) No i jak widzę albo słyszę coś o Powstaniu to koniecznie tzreba stanąć i posłuchać albo przeczytać :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Wojsko Polskie w XVII wieku. Od wyglądu ciura obozowego do ubioru hetmana. Organizacja, taktyka.

Kozaczyzna, niechciany przez Wazów wojenny, bitny naród, wszystko co ich dotyczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Geneza, przebieg i skutki reformacji na ziemiach europejskich. Inna sprawa że cała historia kościoła jest bardzo ciekawa ale reformację upodobałem sobie szczególnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalicja rosyjska w XIXw. od czasów napoleońskich po I wojnę. W swoim zbiorze mam ponad 2000 tys. generałów w tym ok 1000 czystych biografii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

U mnie to przede wszystkim losy Ludowego Wojska Polskiego i działalność Wehrwolfu na ziemiach polskich, poza tym operacja berlińska i łużycka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Działania wojenne na Wschodzie czyli tzw. Wojna Ojczyźniana . Do tego konflikt w Chinach od 1932 - 1949 . Moim konikiem od młodych lat są tematy związane z lotnictwem I i II WŚ , plus Korea i Wietnam czyli samoloty i piloci . To tak z grubsza ..........

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Dla mnie przewagi polskie, najlepiej na bitewnych polach. Piechota, kawaleria, lotnictwo, okres historyczny nie gra roli. No, poza lotnictwem oczywiście :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.