Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Piszemy książkę...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Temat z serii tych durniejszych. Mamy już podobny o wymarzonych filmach, które chcielibyście nakręcić, to czemu i o książkach nie zrobić. Gdybyście mieli możliwość napisać książkę, bez znaczenia czy historyczną, czy fantasy, czy political-fiction, jaka by to książka była? Jaki temat? Może macie jakieś konkretne wyobrażenie takiej pozycji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam.

Temat z serii tych durniejszych.

Trafnieś to ujął Albinosie :lmao:

Gdybyście mieli możliwość napisać książkę (...) jaka by to książka była? Jaki temat?

Przede wszystkim pozycja, która może istnieje, ale moje jej poszukiwania spełzły na niczym. Mianowicie porządna książka o historii, obyczajach, strategii, sposobie walki itd. żuawów śmierci Rochebrune'a... Jeśli ktoś z forumowiczów takową napisze, to chętnie kupię :razz:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

1. Biografia Zygmunta III Wazy.

2. Biografia Stanisława Leszczyńskiego.

3. Książka na temat Star Wars (może coś o czasach Cade'a Skywalkera).

4. Własna opowiastka dziejąca się w czasach przed 1795 r. (może coś w klimatach wojny o ujście Wisły lub wojny 1600 - 1611).

No ale to raczej z serii chceń niemożliwych do spełnienia. Żeby napisać bardzo dobrą (czyt. która zadowalałaby mnie) biografię Zygmunta III należy mieć dostęp do co najmniej kilku archiwów, przeczytać tony papieru na ten temat, korzystać ze źródeł zagranicznych (co najmniej: szwedzkich, rosyjskich, tureckich, na dokładkę może austriackie, czyli albo znać te języki albo mieć dobrych tłumaczy, którzy przetłumaczą wszystko dobrze, a nie tak jak im się wydaje), mieć dobry pisarski styl i wiedzieć jak to zrobić... Tymczasem do żadnego archiwum (chyba, że internetowego) nie mam dostępu, papier - spożytkowany na opisanie działań i życia ZIIIW - który przeczytałem idzie co najwyżej w dziesiątkach kg, do źródeł i opracowań zagranicznych dostępu większego nie mam (przede wszystkim bariera językowa), stylu pisarskiego też dobrego nie mam, planu jako takiego również (przede wszystkim, na dzień dzisiejszy, nie wiem czy to ma być skupione na samej postaci króla czy to ma być opis panowania tegoż władcy).

Co do Staszka, trzeba jeszcze posiadać źródła francuskie, jak i poczytać trochę literatury polskiej, na razie tych warunków nie spełniam.

A co do opowiastek. Jeśli chodzi o świat SW to na ten temat też trochę trzeba poczytać, jeśli chce się napisać coś kanonicznego (nie spełniam warunku). Jeśli chodzi o jakąś książkę utrzymaną w klimatach historycznych to trzeba mieć wiedzę na temat tamtejszych realiów (nie spełniam warunku).

Tak więc są to ni mniej, ni więcej oczywiste niemożliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Porządna praca na temat walk litewsko-szwedzkich w Inflantach 1621-1629, z uwzględnieniem tak naszych jak i szwedzkich źrodeł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dobra praca o bitwie budziszyńskiej to raz, i dwa o agresji sowieckiej na Polskę w 1939r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy porządne, rzetelne, pozbawione mitów i stereotypów dzieło tyczące demokracji szlacheckiej. Zadanie powinno obejmować okres od początków Jagiellonów (pierwsze przywileje szlacheckie) do rozbiorów ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Gdybyście mieli możliwość napisać książkę, bez znaczenia czy historyczną, czy fantasy, czy political-fiction, jaka by to książka była? Jaki temat? Może macie jakieś konkretne wyobrażenie takiej pozycji?
Marzy mi się napisanie jakieś książki historycznej poświęconej starożytnemu Rzymowi, może krótka monografia na temat jednej z ważnych historycznych bitew - czemu nie w Bellonie? ;)

Poza tym, kiedyś marzyłem o napisaniu ksiażki science-fiction. W tym momencie gdybym się zdecydował na coś takiego, to najprawdopodobniej byłaby to pozycja łącząca w sobie science-fiction i political-fiction, czyli np. XII RP :mrgreen: Byłaby to opowieść o Polsce z XXIV wieku, która samodzielnie rządzi światem, a jej jedynym przeciwnikiem jest zajmująca dzisiejszy obszar Kanady Unia Południowo-Amerykańska :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Marzy mi się napisanie autobiografii, w której opiszę jak podbiłem Europę.... :twisted:
Prędzej ja napiszę autobiografię o tym, jak powstrzymałem okrutnego i chciwego tyrana chcącego zniewolić kontynent europejski :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
czemu nie w Bellonie?

Bo Bellona narzuci Ci ograniczniki co do ilości stron, okrasi Twoją książkę fatalną szatą graficzną i jeśli będzie kolejne razy wydawać Twoje dziełko - czego Ci życzę (ale niekoniecznie w tym wydawnictwie) - to będzie ono wyglądało jak zwykłe ksero.

Taki mały offtopic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Najgorsze jest to że jak coś człowiek coś opublikuje to uważa że mógłby to zrobić lepiej , inaczej . Wiem co piszę ;) Jak już napiszecie swoją wymarzoną książkę , znajdziecie wydawcę i przebrniecie przez jego warunki to wasze wnioski mogą być podobne . Tofik ma sporo racji .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jaką książkę chciałabym napisać? Hmm taką którą ludzie chcieli by czytać... ;) Ale nigdy się wszystkich nie zadowoli więc krótko powiem że wystarczyłoby mi opublikowanie mojego dzieła które już istnieje i które jest w trakcie publikacji chociaż kto wie czy dojdzie to wszystko do końca :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj, sporo mi się marzy:

-biografia Samuela Łaszcza

-opisanie stosunków społeczno-ekonomicznych w Polsce XVI-XVIII w.

-książka o wojnie polsko-rosyjskiej 1654-1667

-monografia Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski w Białymstoku (nawiasem mówiąc, w Internecie udało mi się odnaleźć trochę materiałów archiwalnych na ten temat)

-biografie: Waryńskiego,Lenina,Dzierżyńskiego,Świerczewskiego,Żymierskiego,Spychalskiego,Nowotki,Warskiego,Horwitza, Czeszejki-Sochackiego

-jakieś artykuły na temat ruchów politycznych w moim regionie

Mam nadzieję, że choć 2-3 pozycje uda mi się zrealizować. Ale to pieśń przyszłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.