Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Kierunki studiów

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Koleżanka poleciła mi bardzo fajną stronę: www.kierunkistudiow.pl . Wszystkich maturzystów i nie tylko (bo o przyszłości warto zacząć myśleć wcześniej :P ) do zajrzenia tutaj. Może akurat znajdziecie informacje, które Was zainteresują :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Bardzo fajna i pomysłowa strona. Myślę, że z całą pewnością będzie ona kopalnią wiedzy dla przyszłych studentów i pomoże im wybrać odpowiedni kierunek studiów, aby po ich ukończeniu nie zostali oni "wykształconymi bezrobotnymi". Przede wszystkim bowiem należy brać pod uwagę wszelkie możliwości zatrudnienia po skończeniu uczelni, a nie tylko zdobycie tytułu magistra dla samego tytułu, bo on niewiele daje. W dobie posiadania przedrostka mgr przed nazwiskiem u prawie każdego młodego człowieka, traci on na znaczeniu. Teraz liczą się umiejętności, zdolności, talenty itp. Tytuł magistra jest bardzo często g***o warty :P Więc apel do wszystkich przyszłych studentów - wybierzcie kierunek, który zapewni wam dobrze płatną pracę, a nie bezrobocie czy harówkę za 1200 zł brutto. Naprawdę pomyślcie już po maturze, bo później może być za późno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Naprawdę pomyślcie już po maturze, bo później może być za późno.

Po maturze, Jachu? :D Chyba jednak trochę wcześniej trzeba myśleć o przyszłości, bo żeby przygotować się dobrze do matury to kilka miesięcy nie wystarczy :P

A strona jest naprawdę świetna, listy lektur są (w każdym razie dla rocznika 90), wszystkie uczelnie też pewnie są no i oczywiście keirunki na nich. Bardzo pomocne, szczególnie dla tych niezdecydowanych co do miejsca :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Po maturze, Jachu? :P Chyba jednak trochę wcześniej trzeba myśleć o przyszłości, bo żeby przygotować się dobrze do matury to kilka miesięcy nie wystarczy ;)
Uczelnie wybiera się po pozytywnie zdanym egzaminie dojrzałości, więc najpóźniej o kierunku studiów powinno się pomyśleć po maturze. A sama matura to bzdura, wystarczy systematycznie uczyć się w czasie szkoły średniej i się zda maturę z bardzo dobrym rezultatem. Ale trzeba NAPRAWDĘ DOBRZE I SYSTEMATYCZNIE PRZEPRACOWAĆ okres szkoły średniej. Olewanie szkoły i późniejsze nadrabianie straconych lat przez kilka miesięcy poprzedzających maturę, to efekt niedojrzałości młodzieży.
A strona jest naprawdę świetna, listy lektur są (w każdym razie dla rocznika 90), wszystkie uczelnie też pewnie są no i oczywiście keirunki na nich. Bardzo pomocne, szczególnie dla tych niezdecydowanych co do miejsca :D
Mi brakuje przy opisie każdego kierunku listy zawodów czy miejsc w których teoretycznie można pracować po ukończeniu tego kierunku. Bo może gdyby była informacja mówiąca, że np. kierunek filozofia z elementami kulturoznawstwa to wytwórnia wykształconych magistrów bez przyszłości. W ubiegłym roku właśnie na ten kierunek na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu był największy odsetek ludzi na jedno miejsce - 16. Ci ludzie, którzy wybrali ten kierunek to ludzie nie rozumiejący sytuacji na polskim rynku pracy... Dlatego na takiej stronie powinna być informacja jakie procentowo są szanse na pracę ;) Tylko że wtedy okazało by się, że przy wielu kierunkach humanistycznych było 0% :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Arabistyka- tylko trzy uczelnie w kraju...Nie myślałam, że tak mało...Szkoda...Mam nadzieję, że dobrze sprawdziłam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Ja zamierzam iśc na judaistyke na UJ...mam nadzieje ,że się dostane... pytalam kilka osob z poprzednich rocznikow..i nie jest najgorzej... a to matury mam jeszcze 1,5 roku i zamierzam się porządnie przygotowac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KmailaK   

Ja obecnie jestem na 1 roku administracji na WSB. Mogę śmiało stwierdzić, że WSB idzie z duchem czasu, wykładowcami są przedsiębiorcy, którzy w praktyczny sposób ukazują jakby ludzką stronę tego co studiujemy. Zajrzyjcie sami: http://www.wsb.pl/poznan/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.