Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Czy popieracie wprowadzenie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Żałoby Narodowej? Oczywiście nie mam zamiaru pomniejszać tragedii bliskich ofiar, ale uważam że Żałobę powinno wprowadzać się raczej po takich wydarzeniach jak śmierć Jana Pawła II

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy popieracie wprowadzenie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Żałoby Narodowej? Oczywiście nie mam zamiaru pomniejszać tragedii bliskich ofiar, ale uważam że Żałobę powinno wprowadzać się raczej po takich wydarzeniach jak śmierć Jana Pawła II

Oczywiście są pewne argumenty typu, że codiennie ginie tyle ludzi w przeróżnych wypadkach. Tylko, że ta tragedia to hekatomba ludzi powstała w kilka chwil przez ludzką głupotę, zginęły także dzieci i ludzie, którzy poszli tylko pooglądać gołębie... Żałoba Narodowa nikomu nie wadzi to jego wola czy ją uzna czy nie. Napewno jest to jakiś dodatkowy dowód uczczenia tych ofiar. Będąc Prezydentem postąpiłbym tak samo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację. Zastanawia mnie tylko czy ta tragedia nie jest bardziej (przepraszam) wydarzeniem medialnym roku i czy wprowadzenie Żałoby Narodowej nie służy właśnie temu. Mam nadzieję że nie, ale postawiwszy się w sytuacji rodzin ofiar, nie wiem czy bardziej nie potrzebowałyby teraz ciszy i spokoju

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

A propos ostatniej żałoby narodowej dotyczącej smierci pielgrzymów w Grenoble...

Kaczyński może sobie ogłaszać żałobę codziennie i z każdego powodu. Taka żałoba niczego nie zakazuje i powiedziałbym, że jest "papierowa". Koncert Rolling Stonsów odbył się zgodnie z planem i był bardzo krytykowany przez media, szkoda tylko, że nikt nie powiedział o tym, że gaże za supporty i część ogólnych zysków będzie przekazane na rzecz poszkodowanych - mniejsza z tym. Żałoba to osobista sprawa każdego człowieka, ja jej w ogóle nie odczułem, była trochę na uboczu cywilizacji i ta sprawa "przeszła koło mnie". Więc jak prezydent chce ogłaszać sobie żałobę niech to robi, ludziom i tak nikt nie nakaże być w żałobie. Poszkodowanym życia i zdrowia to nie zwróci i nie pomoże, tylko media będą miały pożywkę, no i tyle chyba w tym temacie. Ani mnie to ziębi, ani parzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia żałoba to przesada... po pierwsze dostaną dużo pieniędzy, po drugie z tego co słyszałem mają być obłsugiwani po za kolejką... podczas tej żałoby zginęło więcej ludzi na drogach niż we Francji. Tylko u nas żałoby się robi wtedy kiedy na 10 m kwadratowych zginie ileś tam ludzi, bo w większym promilu to już nie. Dla mnie to kampania wyborcza i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O żałobie po tragedii na Śląsku:

Żałoba Narodowa nikomu nie wadzi to jego wola czy ją uzna czy nie. Napewno jest to jakiś dodatkowy dowód uczczenia tych ofiar. Będąc Prezydentem postąpiłbym tak samo.

O ostatniej tragedii:

Dla mnie to kampania wyborcza i tyle.

Czy zauważyłem pewną niekonsekwencję? Mnie obie sprawy wyglądają bardzo podobnie.

Trochę mnie dziwi że cały naród opłakuje 26 osób tylko dlatego że zginęli w jednym miejscu. Przecież na polskich drogach ginie codziennie średnio 25 osób! Według takiej logiki żałoba powinna trwać 356 dni w roku. Oczywiście nie sprzeciwiam się żałobie, w końcu nic mi ona nie przeszkadza. Tylko zastanawiam się dlaczego rodziny ofiar wypadku pod Grenoble dostają 100 tys złotych od kancelarii premiera specjalne względy i współczucie w postaci żałoby, podczas gdy o tragedii na polskich drogach nawet się nie wspomina...

Słyszałem że niejaki Janusz Korwin Mikke chce oskarżyć pana prezydenta o złamanie konstytucyjnego prawa ludzi do równości... Co zresztą tez jest przesadą.

Według mnie wokół tej sprawy robi się niepotrzebne zamieszanie. Zamiast żałoby narodowej dajmy tym ludziom trochę spokoju i ciszy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Słyszałem że niejaki Janusz Korwin Mikke chce oskarżyć pana prezydenta o złamanie konstytucyjnego prawa ludzi do równości

Ale w czym gorsza jest smierć w wypadku gdzieś tam na suwalszczyźnie ? Że np. tylko 2 czy 3 osoby na raz giną? Dla ich rodzin to naprawde żadna różnica.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o brak konsekwencji, bo to było nie fair, na Śląsku zginęło 65 osób... nikt nie mówił i jakiś pozakolejkowych rzeczach, nadawaniu orderów..., prezydent żaden się tam nie udał. Akcja ratownicza trwała kilka dni nie wiadomo ile osób tam było jeszcze pod spodem, więc żałoba była jak najbardziej wskazana. A w tym wypadku mamy już kampanię wyborczą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Słyszałem że niejaki Janusz Korwin Mikke chce oskarżyć pana prezydenta o złamanie konstytucyjnego prawa ludzi do równości... Co zresztą tez jest przesadą.
Ale niby dlaczego? W czym osoba która zgnięła we Francji jest lepsza od osoby ginącej w wypadku w Pcimiu Dolnym czy Nowych Rumunkach? Już ci odpowiadam. Racjonalnie rzecz biorąc po prostu śmierć jednej osoby, jeśli nie jest kimś sławnym, nie jest w ogóle medialna. Śmierć jednej, dwóch, trzech czy nawet czterech osób jest w zasadzie niezauważalna przez ogół społeczeństwa danego kraju. Śmierć masowa i to w dodatku w wyniku katastrofy jest natomiast dostrzegana przez większość społeczeństwa, którego część patrzy wtedy jak zareagują rządzący i z tej reakcji ich rozlicza. Według mnie to po prostu nie tyle chęć pomocy poszkodowanym powoduje tak ogromne odszkodowania, co raczej zwykła gra polityczna... Inną sprawą jest to, że gdyby rządzący nie zareagowali, to byśmy ich na forum "pojechali" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Inną sprawą jest to, że gdyby rządzący nie zareagowali, to byśmy ich na forum "pojechali"

Ja na pewno nie. Szczególnie jakby np. prezydent powiedział mediom, że próbuja nabijac oglądalnośc pokazująć czyjąś tragedie. Albo, ze rodziny ofiar raczej nie potrzebują, zeby z tego robic spektakl. Wyobrazacie sobie jak to show moze przezywac rodzina kierowcy ?

Osobiście znam pare osób których bliscy zginęli w "małych wypadeczkach" gdzie zgineło maksymalnie 5 osób na raz i nikt z nich nie jakoś nie lubi, zeby o tym duzo mówić czy oglądac co tam media podają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
opolski1   
z tego co słyszałem mają być obłsugiwani po za kolejką...

Jaka kolejką?, do czego? Gdzie ty to słyszałeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
z tego co słyszałem mają być obłsugiwani po za kolejką...

Jaka kolejką?, do czego? Gdzie ty to słyszałeś?

O ile dobrze pamiętam do PZU w TVN24.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Ostatnia żałoba to przesada...

I to straszna - nie wiem, czym to się różniło od "zwykłego" wypadku samochodowego. Liczbą ofiar? Tyle ludzi ginie codziennie na polskich drogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.