Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Narya

Sąd nad autorami stanu wojennego

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa stanu wojennego dzielić będzie Polaków zawsze i żaden wyrok sądu ani uchwała Sejmu tego nie zmieni. (...) Oczywiście może Jaruzelski przestawiać wizje innych zagrożeń – krachu gospodarczego, rewolty społecznej czy puczu twardogłowych w partii – teza numer jeden i tak będzie sprowadzona do tego, że „nie chcieli wejść”.

I w zasadzie można powiedzieć jedno. Nic dodać, nic ująć. Uważam też, że właśnie z powodu takiej rozbieżności poglądów, okresu czasu jaki mija, nieznajomości jeszcze wielu faktów, żaden przewód sądowy w tej sprawie się nie zakończy. Pozostanie nam właśnie osąd historii. I wiele lat upłynie, zanim będzie jako tako obiektywny. Choć patrząc na naszą historię to może być bardzo długo, nawet paręset lat.

Przywódcy radzieccy, choć sędziwi nie byli w swej masie idiotami. Rzeczywiście „nie chcieli wejść”, bo wiedzieli, że to wizerunkowi ZSRR i gospodarce radzieckiej się nie przysłuży. Zapewne nie chcieli wejść i do Budapesztu, do Pragi i do Kabulu, ale jednak weszli. To było radzieckie „nie chcę ale muszę”, spowodowane przekroczeniem granicy progu tolerancji imperium.

Zostało im to do dzisiaj. To chyba nie tylko domena CCCP, ale w ogóle, naszego wschodniego sąsiada, Rosji. Caryca Katarzyna też nie pragnęła całkowitego rozbioru Rzeczpospolitej, ale go dokonała.

Świetny post tak w ogóle, bardzo się cieszę, że do nas dołączyłeś ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jak odnosicie się do zeznań W. Jaruzelskiego złożonych w dniu dzisiejszym?

Najpierw słyszałem, ze: "Socjalizmu będziemy bronic jak niepodległosci" (ja byśmy jakąś niepodległośc wtedy mieli)

Potem: "Chodziło o unikniecie większego zła (czyli wejścia Rusków)" (jakby rzeczywiście chcieli wejść).

Teraz nic innego, tylko ochrona przed zapaścią gospodarczą (jakby stan wojenny coś w tej kwestii poprawił).

Oj, kłamczuszek, kłamczuszek!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Vissegerd - również serdecznie pozdrawiam ;)

Na dobranoc - pasujący w tym miejscu stary żydowski dowcip (trochę mogę przeinaczyć).

Do rabina przychodzi chasyd:

Rebe ile powinno się mieć racji?

Jeżeli ktoś ci mówi, że ma 50% racji to wspaniale.

Gdy 60% - nieźle.

70% - całkiem ładnie.

80% - uważaj.

90% - bój się.

100% - uciekaj.

Trochę boję się ludzi, którzy na 100% wiedzą, że Jaruzelskiego powinno się ukamieniować. Ja na jakieś 80% uważam, że nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Trochę boję się ludzi, którzy na 100% wiedzą, że Jaruzelskiego powinno się ukamieniować.

Ależ kto mówi o ukamienowaniu?!

Co najwyżej - na sznur!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Ależ kto mówi o ukamienowaniu?!

Co najwyżej - na sznur!

Rozumiem, że to ironia? Bo gdybyś napisał poważnie, wnioskowałbym do Administratora o karne ostrzeżenie twojej osoby ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Przesadziłeś...

Miałem wstawic - " ;) " ale myslałem że i tak brzmi to wystarczająco ironicznie.

A tak poważnie to wyrok to już sprawa sądu. Nie wiem jaką karą zagrożone są czyny za które generał Jaruzelski staje przed sądem i prawdę mówiąc nic to mnie nie obchodzi.

Nie jest moją intencją znęcanie się nad starym, przegranym człowiekiem (nie jestem UB-kiem).

Dla mnie ważne, żeby zło zostało nazwane złem z zdrada narodu zdradą.

Samego zaś Jaruzelskiego po ogłoszeniu wyroku można spokojnie wpuścić do domu (ze względu na wiek i stan zdrowia).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czeslaw   

Jaruzelskiemu powinni w ogóle dać spokój, bynajmniej nie tylko ze względu na wiek czy stan zdrowia.

Spokój mu się należy przede wszystkim za to, że rząd komunistyczny dobrowolnie i bezkrwawo zrzekł się władzy, powierzając przyszły los Polski i Polaków demokratycznie wybranym nowym władzom. Jak wiadomo nie we wszystkich krajach tak spokojnie przebiegała transformacja ustrojowa.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.