Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcin29

Zbrodnie USA

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Od tego może zacznijmy, ze Blosche zostal powieszony dopiero w 1967r., a przedtem byl ochroniarzem jakiegoś dygnitarza, chcąc uniknąć międzynarodowego skandalu, władze NRD powiesiły go. A ilu Sowieci powiesili esesmanów po 1949r.? Gdzie są ci wszyscy, którzy wyrządzili tyle krzywd ZSRR? Odpowiem Ci: pracowali w GUŁ-agach, i to nie jako więźniowie, tylko jako strażnicy, agenci Abwehry, Gestpo i SD byli normalnymi pracownikami Stasi i KGB, setki żołnierzy Wehrmachtu i oficerów trafiło do Volksarmee albo Armii Czerwonej, jako specjaliści(taką posadę proponowano m. in. Erichowi Hartmannowi). W Bundeswehrze tylko jeden marszałek mial wpływy-Erich von Manstein.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Jak narazie Polacy to 51 stan USA,lokalne mocarstwo :P ot polska megalomania,nie przypisuj mi czegoś czego nie wyznaje,nie lubie polskiego zaściankowego szowinizmu,podlizywania się cały czas USA,uważam USA za kraj hipokryzji,zakłamania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Polska była 51. stanem nie trzeba by było nam wiz na wjazd do innych stanów :P

USA to kraj przyjemnego zakłamania, bo we wszystkim można dociec się obłudy i hipokryzji.

Trzeba się tylko wysilić.

Nic nie jest jednoznaczne, ale uważam że lepsze Stany niż Chiny, i są one raczej wzorem niż przykładem jak nie należy układać państwa. O laur pierwszeństwa z USA mogłaby walczyć np. Szwajcaria, ale ona musiała wyrzec się jakiejkolwiek ambicji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
nie lubie polskiego zaściankowego szowinizmu

Super, teraz jestem szowinistą, co dalej? Nazista? Komunista? Czy może nacjonalista? Chociaż to ostatnie akurat zgadzałoby się, zdrowy nacjonalizm jeszcze nikomu nie zaszkodził (acz przyznaje, ten niezdrowy gdzie już się chce zabijać inne narody jest zły).

podlizywania się cały czas USA

A ja tam nie mam zamiaru im sie podlizywać, bo to równe jest podlizywaniu się UE.

Widziałeś kraj który nie jest zakłamany? Bo ja nie, USA, Rosja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Polska, Kraje Skandynawii, Wietnam, Państwa Afrykańskie, Irak, Iran, Afganistan, Australia, Japonia itd. Wszystkie te kraje mają swoje grzeszki, , a ty się uwziąłeś na USA które postępuje jak każdy inny kraj.

Ale naprawdę, uwierz mi mój drogi "przyjacielu" że każdy kraj, bez wyjątku, dba tylko i wyłącznie o swój interes i jak na horyzoncie pojawia się możliwość wzbogacenia się kosztem innych to to wykorzystuje bezwzględnie, ot prawo doboru naturalnego, słabi i głupi giną.

Ja tam akurat jestem za tym aby uczyć się od Jankesów pragmatyzmu w bogaceniu się i zdobywaniu siły/wpływów, i na prawdę nie miałbym nic przeciwko gdyby była taka możliwość to okroić takie Niemcy ze wszystkiego co się da.

Wiem może to trochę przerysowane ale celowo :P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

heh...

Każdy kraj, podkreślam każdy kraj ma swojej historii dobre i zle okresy, takie którymi należy się chwalić i takie które powodu do chwaly raczej nie stanowią. W żadnym wypadku. Dotyczy to i GB i F i D i PL i każdego dowolnego kraju który sobie wymienimy. Do tego kolonializm i takie tam. USA też. Z tym że jest jedna róznica:

- żaden kraj [pomijając ZSRR;)] nie ma tak starej i tak demokratycznej konstytucji jak USA i chyba nie byl zakladany z zalożeniem by mieszkać tak jak nam nie pozwalają w ojczyźnie [wyj. Australia, RPA obecne] czyli by: wyznawać religię, by żyć tak jak my chcemy a nie król. Zanim konstytucja zostala uchwalona to owe 13 stanów musialo być zalożonych na terenach gdzie ktoś mieszkal i byly one podbijane w dość spokojny sposób przez c-ca 200 lat. i te ofiary idą na konto króla czy królowej brytyjskiej.

Wszystko co się dzialo po 1790 r. idzie na konto demokracji US a więc

- wyrżnięcie Indian i traktowania ich jako choloty którą można wyżynać i robić z nią co się chce

- gwalcenie wszelkich traktatów z nimi podpisywanych i zamykania tam gdzie nikt mieszkać nie stal [rezerwaty]

- traktowanie innych ludzi niż bialych za niepelnowartościowych [niewolnictwo i brak jakichkolwiek praw], i zniesienie tego dopiero w l. 60 tych. nie przeszkadzalo to uwazać ich za pelnowartościowe Kanonenfutter w wojnach

[to tylko z grubsza co się w kraju dzialo gdzie konstytucja byla naj i naj i naj a kraj za cud miód i w ogole uchodzil, zalożony przez ludzi których wygnano z ich wlasnych ziem za to że byli inni]

Poza granicami polka byla podobna:

- wojna filipińska

- wojna z hiszpanią

- bomby atomowe

- Wietnam

- Bliski Wschód

Pomijam wojny światowe z racji zasięgu i tego że to Europa prosila US o przystąpienie doń, co nie przeszkadzalo handlować z obu stronami konfliktu zarabiając setnie na nich. W momencie kiedy Europa zaczęla tracić kolonie US zaczela traktować świat jako wlasną kolonię. Poki ZSRR istnial malo kto krzyczal że kolejni prezydenci wspierali każdy reżium rząd i watażków którzy krzyczeli że oni czerwonemu leb przy samej... Gdzie dwóch gigantów się napusza za kimś trzeba się opowiedzieć. Kiedy jeden z nich padl stany nadal bawily się w taką politykę i nadal się bawią prowokując sobie wiele problemów szermując haslami my i nasza konstytucja my bóg i nasza demokracja my wolność...

Za glosno i za koltuńsko.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Tylko jedna uwaga...

- żaden kraj [pomijając ZSRR;)] nie ma tak starej i tak demokratycznej konstytucji jak USA

Skad wzieta ta przewaga ZSRR???? Jesli to dowcip, to - nie na to forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   
heh...

Poki ZSRR istnial malo kto krzyczal że kolejni prezydenci wspierali każdy reżium rząd i watażków którzy krzyczeli że oni czerwonemu leb przy samej... Gdzie dwóch gigantów się napusza za kimś trzeba się opowiedzieć. Kiedy jeden z nich padl stany nadal bawily się w taką politykę i nadal się bawią prowokując sobie wiele problemów szermując haslami my i nasza konstytucja my bóg i nasza demokracja my wolność...

Za glosno i za koltuńsko.

pozdr

Oczywiście masz na myśli Europe wschodnią,w Ameryce łać nienawiśąć do Jankee jest śilna od wieku,w Europie zach też przynajmniej od 1968 podejście do USA jest krytyczne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

witam:)

- tak mam na myśli głównie Europę Wschodnią - bo jak sam wspomniałeś Zachodnia jest krytyczna - jak nie by krytycznym wobec kogoś kto pcha się w to samo bagno z którego Francja się ledwie wykaraskala, a GB zapłaciła utratą imperium... dodając do tego problemy wewnątrzkrajowe pt: rozruchy w obronie praw człowieka

- co do "dowcipu" w temacie konstytucji ZSRR - ta stalinowska - gdzieś w papierach mam nawet jej tekst była chyba jedną z najdemokratyczniejszych jakie istniały! Wszelkie prawa zagawarantowane i co tam jeszcze hcesz. Nikt nie napisal tylko ile lat za jej przestrzeganie się należy [za tzw. niewinność]. Pisałem tylko o tym co na papierze a nie w rzeczywistiści. Btw. czy duża różnica była między US a ZSRR? każdy miał jakiegoś wroga który w swietle prawa miał takie same prawo jak ten który go ścigał i tyleż samo owe prawa warte były [nic].

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

[...]

//Vissegerd: Wyjaśniam wątpliwości, gdyby ktoś miał, że post nic nie wnosi.

W ten sposób (uzgodniony ze mną) Lu Tzy okazał swoją dezaprobatę na tzw. "dowcip" w sprawie konstytucji ZSRR. Post jest więc pod moją kuratelą :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.