Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Kursy przed maturalne na UJ

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Witam.

Chciałbym się was zapytać o kursach, które przygotowują do egzaminu dojrzałości.

http://www.fundacja.uj.pl/link_kursy.php

Czy ktoś był na tych kursach ?? Czy ktoś zamierza brać udział w tych kursach? Jak to się ma do wyników na maturze?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   

Moim zdaniem, najlepiej jest się przygotowywać u nauczycieli szkół średnich.

Powodów jest kilka:

1. Najlepiej znają standardy wymagań egzaminacyjnych- nie chodzi tu o znajomość teoretyczną ,ale praktyczną.

2. Znają klucze egzaminacyjne i zasady konstruowania tych kluczy.

3. Zarówno egzaminatorami jak i nadzorującymi prace egzaminatorów są właśnie oni.

Dlatego to oni najlepiej wiedzą jak przygotować do matury. Ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Moim zdaniem, najlepiej jest się przygotowywać u nauczycieli szkół średnich.

A jeżeli nie mogę liczyc w żadnym stopniu na mojego "belfra" to mam czekac z założonymi rękami do maja "10 ?

Skoro bardzo podobny temat istnieje to proszę o przesunięcie tych 3 postów do tamtego tematu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
A jeżeli nie mogę liczyc w żadnym stopniu na mojego "belfra" to mam czekac z założonymi rękami do maja "10 ?

Na pewno jest wielu nauczycieli.którzy udzielają korepetycje.

Widzisz, standardy standardami.... ale naprawdę podstawą jest znajomość klucza egzaminacyjnego. Nauczyciele mają klucze z poprzednich lat, wiedzą jak są budowane....i wiedza jak pisać z "kluczem".

Pozdro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia uważam, że najlepsze są korepetycje u jakiegoś dobrego historyka. Ja trafiłem dobrze, bo mimo, że Pan jest już na emeryturze to jest osobą niezwykle charyzmatyczną i sympatyczną nauka to była przyjemność, zdjęcia, mapy, karykatury, zadania, teksty źródłowe, pewien system nauki i systematyczna praca. Ja muszę mieć nad sobą bat do nauki wtedy mam najlepsze efekty. Tyle, że niektórzy krytykowali nawet z mojej klasy chodzenie na korepetycje z historii, po wynikach jakoś zamilkli ; ) Tyle, że powtarzam to indywidualna kwestia każdej osoby. Taki kurs to wg mnie korepetycje tyle, że dla większej ilości osób, lepsze są takie indywidualne, które się dostosują do Ciebie, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
Taki kurs to wg mnie korepetycje tyle, że dla większej ilości osób, lepsze są takie indywidualne, które się dostosują do Ciebie, ale to tylko moje zdanie.

Całkowita racja. W szkole powinny być "fakultety", jeżeli nie ma to faktycznie problem. Nauczyciel,który cię zna wie lepiej z czym masz problemy, a co możesz sobie potraktować lżej. Z doświadczenia wiem, że ok 40% błędów wynika ze złego zrozumienia pytania.

Niestety na maturze sprawa "techniczna" jest prawie tak samo ważna jak merytoryczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fakultety w szkole miałem, wiedzy nigdy za wiele, ale to jest to samo, co przez 3 lata LO tylko w wersji skondensowanej, ja miałem 2 godziny fakultetów w jakieś 40 osób z dwóch humanów łącznie..., polecam jednak indywidualną naukę/korepetycje : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
Fakultety w szkole miałem, wiedzy nigdy za wiele, ale to jest to samo, co przez 3 lata LO tylko w wersji skondensowanej, ja miałem 2 godziny fakultetów w jakieś 40 osób z dwóch humanów łącznie..., polecam jednak indywidualną naukę/korepetycje : )

Indywidualne zawsze są lepsze. Ale fakultety to miałeś dziwne- bo żeby miały sens to liczba uczniów nie powinna przekraczać 10 osób. Ale to zależy ile godzin na fakultety wywalczy dyrektor.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.