Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tej fikcji i skrótów dziejowych w filmie, podanych całkiem ze smakiem jest znacznie więcej. Jeden z moich ulubionych motywów z tego filmu, to sprawa ojcostwa Cezariona (syna Cezara i Kleopatry) ... nie będę opowiadał. Sami zobaczycie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jarpen Zigrin,

Odpowiadając na nurtujące cię pytania:

1) Oktawiana nie porwali nigdy żadni najemnicy, co więcej Oktawian w czasach powstania Wercyngetoryksa w Galii nie postawił stopy. To wymysł serialowy, mający zapewne wzbogacić fabułę i połączyć ścieżki dwóch głównych bohaterów i przyszłego cesarza.

2) Cezarowi nikt (a już na pewno nie ludzie Pompejusza) nie wykradł orła legionowego, notabene nigdy nie słyszałem by miał miejsce przypadek kradzieży znaków z kaplic legionu.

Niemniej są to wątki na, które nie trzeba zwracać większej uwagi. Serial jest wyśmienity i ogląda się go naprawdę dobrze, a to że legioniści noszą hełmy wzorowane na indyjskich, Marek i Decymus Brutusowie to jedna osoba, czy też umieszczono Antoniusza w roli trybuna ludowego roku 49 p.n.e. to drobiazgi, którymi nie trzeba się przejmować. Istnieją dwa sposoby na stworzenie filmu historycznego:

1) zmienienie wątku z zachowaniem ogólnego klimatu epoki - np. Rzym

2) stworzenie hollywoodzkiego gniotu, który pod płaszczykiem historyczności niesie ładunek patosu charakterystycznego dla współczesnego społeczeństwa np. walka o wolność i równość, tolerancje religijną itp. - np. Król Artur, Ostatni Legion, Gladiator (ten ostatni nie był tak tragiczny jak dwa pierwsze, ale daleko mu do mistrzostwa Rzymu)

Martwi mnie natomiast to, że ponoć serial o 20:00 jest cenzurowany. Nie oglądam go w tv bo obejrzałem już dość dawno na DVD, ale martwi mnie trochę brak scen erotycznych. Nadawały one filmowi realizmu i pikanterii. Kompilacja Sex-coś innego- sex-coś innego- sex nie była wcale zła. Tak wszak toczyło się życie w Rzymie starożytnym. Myślę, że Puella miałaby coś więcej do powiedzenia na ów temat. :wink:

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

A ciekawi mnie czy ocenzurowano scenę miłosną Atii na samym początku filmu??

Ja miałem przyjemność obejrzeć całość bez przeróbek + wypowiedzi aktorów. Naprawdę fascynujący film. A co do zgodności z historią. Film pod wieloma względami oddaje prawdę nam znaną, choć zdarzają się pewne uchybienia.

Autorzy serialu skupili się bardziej na pokazaniu życia w ówczesnym Rzymie, zwyczajach i mentalności mieszkańców. Wydarzenia ogólnopolityczne pokazane są dość skrótowo, przez pryzmat bohaterów, czyli naszych dwóch przyjaciół, których żywoty są poplątane z wydarzeniami wokół M. Śródziemnego. Film btw genialny! i jedyny w swoim rodzaju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Oktawian to chyba w Grecji siedzial w czasach I serii Rome.

W filmie jest wiele nieścisości, ale to nie dokument. ma on być miym i przyjemnym dla wybranego grona odbiorców, jak najszerszego. jednak jak dla mnie najlepiej oddaje realia tego okresu ze wszystkich filmów jakie w życiu widzialem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dalej już śledzi ten serial i może podzielić się opiniami na jego temat?

Niestety pora nadawania mi średnio odpowiada i po prostu nie oglądam tego serialu, muszę kiedyś nadrobić np. na dvd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pacam   

Przecież Jarpenie odcinki tego serialu nadawano dwukrotnie: w piątek wczesnym wieczorem (bez golizny) i w sobotę późnym wieczorem. Chyba każdy kto nie pracuje w weekendy na nocną zmianę, mógł je sobie obejrzeć.

A sam serial nadal budzi moją sympatię, choćby realizmem. Choć przyznam, że drugi sezon jest bardziej efektowny. Przede wszystkim lepiej wygląda batalistyka, zwłaszcza bitwa pod Filippi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
ale zaraz ja właśnie to oglądam i tam na tego chłopca mówią Oktawiusz ,nie Oktawian.... pozostawiam to do dalszej dyskusji ;)

Nie wiem co tu jest do dyskusji, to jest poprawne imię Oktawiana Augusta.

Gaius Oktavius Augustus Oktavian. ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Nie wiem o kim piszesz, ale pierwszy cesarz nazywał się po 44 pne Caius Iulius Caesar Octavianus, potem jeszcze Augustus. Wcześniej Caius Octavius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałam ten dział i użyłam wyszukiwarki i nie znalazłam nic o tym serialu. Jeśli naprawdę nie ma takiego tematu, to pytam, czy serial się Wam podobał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Serial rewelacyjny, zwłaszcza jego druga seria. Pokazuje to, o czym często zapomina się w szkole na historii, czyli stosunki społeczne i prawdziwą politykę. Bitwy to margines tego serialu. Moim zdaniem fantastycznie ujęto życie wszystkich warstw tamtejszego życia, oglądając ten serial można się poczuć jak w wehikule czasu. Jedyna wada to moim zdaniem przegięli nieco z oziębłością Oktawiana Augusta z relacji historycznych, aż taki wizerunek tego Cesarza się chyba nie wyłania. Polecam każdemu.

Oktawiana siostra Oktawiana to świetna rola i piękna aktorka, z przyjemnością się patrzyło na tę osobę i kreację jej roli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.