Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Wczoraj oglądałem ten serial po raz pierwszy i bardzo mi się spodobał. Zobaczę jak się rozwinie akcja dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam dzisiaj o 23:30 jakoś, a Pancerny jak z historią tam trzymają się raczej faktów? Ja rozumiem, że może jakieś miłości i namiętnością są zrobione pod film, ale takie rzeczy z podręczników realizują?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
a Pancerny jak z historią tam trzymają się raczej faktów?

Ja wiedzę z historii starożytnej mam hmmm, podręcznikową i główne wątki serialu się zgadzają, ale od szczegółów są fachowcy na tym Forum i im oddaje głos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja ten serial lubie. To znaczy pierwszy sezon, bo tylko tyle mam :arrow:.

Kto zaplodnil Cleo, to jest male piwko. W koncu to serial tylko. Scenarzysta musial wetknac pieprzu.

Podobnie ignoruje niekoniecznie poprawnie zrobione uzbrojenie.

Podoba mi sie, ze sprobowano pokazac Urbs taki, jakim byl - Nowy Jork starozytnosci, i nawet za duzo przy tym nie nasadzono burakow.

Podoba mi sie groteskowe podkreslenie oratorskiej gestykulacji. Szczegolik, ale smaczny.

Podoba mi sie obraz niewolnictwa w tym serialu. Moglo by byc lepiej, ale i tak calkiem dobrze.

Nie podoba mi sie przesadnie pokazane wyuzdanie Rzymianek. Zreszta - moze to i dobrze? Przelozono Liwiusza na wspolczesnosc... ;)

Nie podoba mi sie scena triumfu Juliusza. Raz, ze mu pysk krwia maza, a w zyciu o czyms takim nie slyszalem, dwa, Wercyngetoryksa, o ile wiem, utrupiono pare lat pozniej. Ale to moze byc problem z moja wiedza i pamiecia.

Nie podoba mi sie motyw morderczego sztormu na Adriatyku. Znowu - o ile pamietam, to takich problemikow w owej kampanii nie bylo...

Podobaja mi sie aktorki :D

Podobaja mi sie aktorzy... (Trainspotting mi sie przypomina :D )

Dobrze zagrane, dobrze wyrezyserowane - jak na telewizyjny serial, oczywista.

No i bez chrzescijan, za co Niesmiertelnym dzieki skladam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lu Tzy napisał już właściwie wszystko. Od siebie tylko dodam, że córka Cezara (jednocześnie żona Pompejusza) zmarła jeszcze przed buntem Wercyngetoryksa, a nie po nim. ;)

Mi podoba się wmieszanie głównych bohaterów (jakimi są Worenus i Pullo) w niemal każde ważniejsze wydarzenie ówczesnego okresu. Ba, często któryś z nich jest głównym powodem danego zdarzenia.

No i bez chrzescijan, za co Niesmiertelnym dzieki skladam :D

A czy żydów możemy podciągnąć pod chrześcijan? W końcu akcja serialu rozgrywa się przed Chrystusem, więc chrześcijan jeszcze nie było :razz: A żydzi owszem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja wiem, ze to ante Christi natum ;)

Zauwaz, ze wiekszosc seriali dotychczas zrobionych, o rzymskiej tematyce, jest osadzona nieco pozniej - by wykorzystac chrzescijanski atut.

A Zydzi? Bylo ich juz troche w Wiecznym Miescie za Juliusza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Oglądałem to kiedyś na HBO i coś nie teges . Seks i owszem fajna rzecz , aktorki ładne , o facetach pisał Lu Tzy ;) Czegoś brakuje , może rozmach nie rzymski :roll: Taka historia zwykłych ludzi obok tej wielkiej nie pokazanej w filmie ?? Nie wiem . Być może to wina tego że ja nie cierpię seriali , bo znów ktoś mnie zmusza do oglądania o określonej porze i to przez kilkadziesiąt minut :roll: Nie mam na takie brewerie czasu , dlatego o drugiej serii nie wiem nic , bo mnie nikt nie zmusił do kolejnej straty czasu. Ale " Kompania braci" to był film .......uuuuu , to było widowichooooo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Amon, ja to-to obejrzalem, bom sobie kupil taniutko na DVD. Telewizji nie szturcham i kijkiem od ladnych paru lat.

Pelna zgoda: serial TV to jest forma niewolnictwa ;) .

Zas Kompania Braci - owszem, owszem.... wyjatkowo malo radziecka jak na film made in USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Temat do konfrontacji faktów serialowych z historią.

Z pierwszego odcinka kilka moich uwag pod dyskusję:

- Oktawaian złapali kiedyś jacyś najemnicy?

- Orła Cezarowi też skradł ktoś kiedyś już nie mówię, że miałby to być sługa Pompejusza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
- Orła Cezarowi też skradł ktoś kiedyś już nie mówię, że miałby to być sługa Pompejusza?

Oglądaj dalej, a dowiesz się kto tak na prawdę go ukradł. Nie wysuwaj wniosków zbyt pochopnie. W końcu jest to serial o podłożu politycznym, czyli wszyscy kłamią, knują i ogólnie kręcą. Nie wszystko jest takie, jakim wydaje się być na pierwszy rzut oka. Proponuje taki temat otworzyć po obejrzeniu całej serii ;)

- Oktawaian złapali kiedyś jacyś najemnicy?

Tego to akurat nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pacam   

Bez przesady, to serial a nie film dokumentalny. Obaj główni bohaterowie okażą się tak wszędobylscy, że "zaliczą" wszystkich wazniejszych ludzi, niektórych nawet dosłownie. Ale to prawidła serialu. I tak pod względem wiarygodności faktów i realiów bije na głowę konkurencję. Zwłaszcza tych drugich, żeby wspomnieć tylko o przeróżnych smaczkach, które pokażą w Rzymie (tak mieście, jak i serialu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Szkoda tylko, że serial mija się z prawdą historyczną.
Pretensje o historyczne nieścisłości byłyby uzasadnione, gdyby był to serial historyczny. A w nim historia to tylko zwiewna otoczka. Mimo to Cezar w wykonaniu Ciarana Hindsa to już dla mnie ikona tej postaci. Kleopatra (w pierwszym sezonie tylko na 1 odcinek) pokazana w sposób daleki od dotychczasowego kinowego wizerunku. Atia - rządna władzy i niepohamowana; Brutus, Oktawian... I oczywiście, niezawodny legionista Tytus Pullo. I, faktycznie, Marek Antoniusz, nie przepuszczający żadnej fajnej kietce - od pastereczki po leciwą senatorową. Stężenie seksu w serialu telewizyjnym nigdy nie było tak pasjonujące i nie "bijące" po oczach. Kiedy miał zginąć Cezar - choć wiedziałem, że to nieuchronne, to jednak miałem nadzieję: a może jednak uda mu się. I za wywołanie u mnie takich emocji serial ten uważam za wielki.

Drugi sezon idzie trochę w dół. Ale to wina tego, że na niesamowitej fali popularności pierwszego sezonu pociągnęli kontynuację. Całkiem niepotrzebnie, ale i tak było nieźle. Tylko końcowe ze dwa odcinki były takie sobie.

Jednym zdaniem: RZYM to dla mnie serial kultowy i oddałbym za niego cały dorobek serialowy polskiej telewizji z ostatnich 20 lat (bez wyjątku) a także i europejskiej. Czysta, niczym nieskażona rozrywka na niebotycznym poziomie, nawet dla Amerykanów, którzy równolegle (telewizja ABC) nakręcili dziadowskie "Imperium", czy jakoś tak.

Może trochę przereklamowałem brakiem dystansu, ale co tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na TVP2 w soboty ok 23:30 jest wersja bez cenzury. Nadal mnie intryguje to porwanie Oktwiana to chyba na pewno całkowita fikcja, bo nikt o tym nie słyszał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale sciagnij sobie z netu całosc, bo to w TV jest strasznie pociete i ocenzurowane.

Na TVP 2 w soboty ok. 11.30 w nocy leci nie pocięty i nieocenzurowany :twisted:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.