Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kod Leonarda da Vinci

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma osoby, któraby nie przeczytała tej książki, podzielcie sie opiniami na jej temat...

Moim zdaniem jest to ciekawa, wciągająca (w ciągu 1 dnia przeczytałem) powieść sensacyjna, a nie jak niektórzy uważają jakaś prawda o chrześcijaństwie. Dan Brown poprostu jest człowiekiem bystrym i potrafił tak dopasować "fakty" z książki do rzeczywistości, że ludzie mogą uwierzyć, że nie jest to fabuła tylko fikcyjna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Zgadzam sie , to naprawde warta przeczytania ksiazka . Jednakze tak jak juz wspomnial wyzej admin - to jest fikcja . Wprawdzie sprytnie wplatana w ponad 2000 letnie dzieje Kosciola ale jednak fikcjia . Mnie osobiscie zastanawia czy prawda czasami nie lezy miedzy nauka kosciola ( Nowy Testament ) a nurtem rozumowania Browna i ludzi jemu podobnych ? - Jezus mial zone/brata , wieksza rola kobiet w poczatkach chrzescijanstwa - moze nawet apostola?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Nie zrozum mnie zle - ja sie tylko zastanawiam czy moglo byc tak czy siak . Jezeli chodzi o brata Jezusa Chrystusa to ta teza zostala wysunieta przez naukowcow . Nie mam zamiaru urazic kogokolwiek w sferze religijnej , jednakze podejdzmy do tego zagadnienia obiektywnie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Naukowcy potwierdzali teze o tym ,ze Jezus mial brata . Jednakze, to automatycznie zaprzecza temu by Maryja byla dziewica ...... ja sam nie wiem jak sie ustosunkowac do tego . Jednakze czlowiekiem mocnej wiary tez nie jestem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   
W to, że Jezus miał żone uwierzyć w to mogą po przeczytaniu tej książki chyba tylko ludzie słabej wiary.

eee...raczej chyba ci, co inteligencją nie grzeszą...i ci (te babki-klepki), którzy ślepo wierzą w to, co wymyśli sobie i powie ksiądz... :?

A książki - nie czytałam :oops:

Każdy może powiedzieć, że Jezus miał brata, ale jak to udowdonić.

kiedyś oglądałam na Discovery reklame czy taką reklamę uczącą czegoś tam - i pokazywali jakiś stary grób, gdzie było pokazane "[imię] brat Jezusa z Nazaretu" albo coś podobnego (nie pamiętem dokładnie) - ale chyba coś nie za bardzo z prawdą, bo nie rozeszło po świecie jako "sensacja"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja jej jeszcze nie czytałem ..... i naprawdę nie wiem czy warto :)

Warto bardzo fajna sensacja, przeczytałem w jeden dzień 9:00-21:00 z przerwami na fizjologie i posiłek..., aż tak mnie wciągnęła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   
W to, że Jezus miał żone uwierzyć w to mogą po przeczytaniu tej książki chyba tylko ludzie słabej wiary.

Fakt,żony prawdopodobnie nie miał... jak to się mówi? żył na kocią łapę? :D

Naukowcy potwierdzali teze o tym ,ze Jezus mial brata . Jednakze, to automatycznie zaprzecza temu by Maryja byla dziewica ......

Jezus miał prawdopodobnie niejednego brata :) ... Temu,by Maryja była dziewicą zaprzecza już sam fakt,że urodziła swojego pierworodnego... nie jest możliwe,żeby dziewica zaszła w ciążę... nu chyba,że za sprawą Ducha Świętego :D albo metodą in vitro :D ... pierwszą możliwość od razu odrzucam,co ciało podlega prawom fizyki,więc żaden duch(nieistniejący...) nie mógłby Maryji w jakimś sposób "pomóc" ... druga metoda w czasach Chrystusa nie była znana... a z tego co pamiętam,to przy zwiastowaniu był Archanioł Gabriel ... a wszyscy zrzucają "winę" za Jezusa na biednego Józefa :D

kiedyś oglądałam na Discovery reklame czy taką reklamę uczącą czegoś tam - i pokazywali jakiś stary grób, gdzie było pokazane "[imię] brat Jezusa z Nazaretu" albo coś podobnego (nie pamiętem dokładnie) - ale chyba coś nie za bardzo z prawdą, bo nie rozeszło po świecie jako "sensacja"

O ile pamiętam,to na tym nagrobku było po aramejsku "[imię] z Nazaretu, syn Józefa, brat Jezusa" ... imienia nie pamiętam.. nie wiem czy nie "Jan" ..ale nie chcę skłamać...

Tylko ten nagrobek nie jest wystarczającym dowodem,bo w czasach Waszego Mesjasza w Nazarecie i okolicach urodziło się przynajmniej 20 chłopców, którym nadano imię Jezus... a imiona ojca i brata też były dość popularne :D

"Kodu Leonarda da Vinci" toże nie czytałam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

Właśnie psze admina :) ... jak łatwo... jak łatwo uznać ludowe podania za bezsprzeczną prawdę, podważająć jednocześnie udowodnione sprawy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Właśnie psze admina :) ... jak łatwo... jak łatwo uznać ludowe podania za bezsprzeczną prawdę, podważająć jednocześnie udowodnione sprawy...

Ostrzegam, godzi to w moje przekonania religijne nawzanie mojej wiary ludowym podaniem jest nietaktowne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   
Właśnie psze admina :) ... jak łatwo... jak łatwo uznać ludowe podania za bezsprzeczną prawdę, podważająć jednocześnie udowodnione sprawy...

Ostrzegam, godzi to w moje przekonania religijne nawzanie mojej wiary ludowym podaniem jest nietaktowne.

W moje przekonania religijne też to godzi ... ja protestuje, nie nazywam przekonań ateistów podobnie a z swojego punktu widzenia mógłbym.

Ale Emjotka te sprawy nie są udowodnione ... poprostu nie da się tego udowodnić, a co do jakiś tam nagrobków to w średnowieczu tworzon sobie dużo takich zabytków :D

I jeszcze jedno w Palestynie "braćmi" nazywano kuzynów, a nawet dalszych krewnych i w tym kontekście Jezus miał braci czyli KUZYNÓW i tak się wtedy pisało.

A co do dziewctwa Maryji to jak zapewne wiesz dla chrześcijanina w moim wypadku katolika to dogmat a o dogmatach się nie dyskutuje.

"Dogmat to prawda wiary nie podlegająca dyskusji" zauważ ateiści też mają swojedogmaty np: że katolicyzm to wymysł Papieża i ukryte pogństwo :razz:

A piszesz Emjotka urodziła pierworodnego ... to jak to miał apostoł zapisać :?: A zresztą Jezus był pierworodnym, był pierwsyzm synem, tak się mówi zawsze nawet w wypadku jedynaka ... szczególnie w tamtych czasach :D

Piszesz jeszcze: " nu chyba,że za sprawą Ducha Świętego albo metodą in vitro ... pierwszą możliwość od razu odrzucam,co ciało podlega prawom fizyki,więc żaden duch(nieistniejący...) nie mógłby Maryji w jakimś sposób "pomóc" ... druga metoda w czasach Chrystusa nie była znana..."

Więc powiem Ci, że ja pierwszej możliwości nie odrzucam .. co więcej w nią wierze ...bo Bóg jest wszechmocny :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.