Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najpiękniejsze budynki świata

Rekomendowane odpowiedzi

Temat oryginalny, w którym proponuje wam pokazać wasze ulubione budynki na świecie. Ulubione czy to za oryginalność, czy wielkość, czy piękno. Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Dla mnie to Luwr chyba największe muzeum świata. Za niesamowity klimat w środku i niezwykłe dzieła sztuki. Dodatkowo te piramidy na zewnątrz i wypieki towarzyszczące zwiedzaniu Luwru, ale chyba większośc ludzi takie wypieki miała. W takim Luwrze można siedzieć tygodniami i tak byłoby zbyt mało czasu ;)

1404019img6cg.th.jpg

1393999img5qg.th.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Zgadzam się ze Szpekiem. Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mnie podoba się Taj Mahal, oraz budynek tego luksusowego hotelu w Dubaju chyba " Burj Al Arab" :P myślę, że to fajne połączenie pierwszy budynek pochodzi bodajże z XVI w. a drugi to cud wspólczesnej architektury użytkowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Krzyżtopór jest ciekawy zw swoją numeracja komnat sal i wież wedlug kalendarza ,szkoda ze to juuz ruina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?
Tak to prawda podobno ciągle prowadzone są prace budowlane :D

Tak, to wszystko prawda- jeddnak brak ręki mistrza- bo Gaudi niewątpliwie był mistrzem i niezwykłym człowiekiem...Budowę zlecono mu gdy miał 30 lat. Zmarł w 1926, za jego życia prace trwały 40 lat. Architekci mają trudne zadanie z interpretacją projektów Gaudiego, jego szkiców i notatek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Nie wypowiadam się na temat budynków których nie widziałem, więc tym razem nie rzucę katedrami francuskiego i niemieckiego gotyku, a z braku polskich zabytków wartych wspomnienia z tej epoki (no może kościół NMP w Gdańsku...) zmuszony jestem poszukac najpiękniejszego w innych czasach... przy tych zastrzeżeniach wybrałbym 3 - Budynki parlamentu w Londynie, pałac Backingham i Windsor... z czego chyba wybrałbym ten ostatni - za przepiękną salę, na której ścianach i suficie wymalowano wszystkie herby brytyjskich lordów. Robi wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
nazaa możesz nam opowiedzieć coś więcej o tym budynku? :D

Mogę :D Bardzo proszę:

Znajdujący się w Lhasie Potala to dawna siedziba władców tybetańskich wpisana w 1994 roku na listę UNESCO. Pałac był zimową rezydencją władców Tybetu do 1959, gdy Dalajlama XIV i 80 tyś. uchodźców wyemigrowali do Indii, bo Tybet został zajęty przez Chiny. Potala jest najwyżej położonym pałacem na świecie - leży na wysokości 3700 m.n.p.m. Ostatnio Chińczycy planują budowę repliki pałacu, która ma na celu ochronę zabytku przed tłumami turystów, które co roku do niego napływają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Z tym był problem, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że najbardziej podoba(ł) mi się Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach.

post-2438-1196868966.jpg

post-1-1196868966.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.