Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Najpiękniejsze budynki świata

Recommended Posts

Temat oryginalny, w którym proponuje wam pokazać wasze ulubione budynki na świecie. Ulubione czy to za oryginalność, czy wielkość, czy piękno. Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Dla mnie to Luwr chyba największe muzeum świata. Za niesamowity klimat w środku i niezwykłe dzieła sztuki. Dodatkowo te piramidy na zewnątrz i wypieki towarzyszczące zwiedzaniu Luwru, ale chyba większośc ludzi takie wypieki miała. W takim Luwrze można siedzieć tygodniami i tak byłoby zbyt mało czasu ;)

1404019img6cg.th.jpg

1393999img5qg.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Zgadzam się ze Szpekiem. Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to mają byc jakies budowle ktore jeszcze istnieją czy mogą byc takie ktorych juz nie ma?:P Stawiał bym na ORLE GNIAZDO - podobno mają odbudowac :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie podoba się Taj Mahal, oraz budynek tego luksusowego hotelu w Dubaju chyba " Burj Al Arab" :P myślę, że to fajne połączenie pierwszy budynek pochodzi bodajże z XVI w. a drugi to cud wspólczesnej architektury użytkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Amilkar   

Krzyżtopór jest ciekawy zw swoją numeracja komnat sal i wież wedlug kalendarza ,szkoda ze to juuz ruina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   
Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?
Tak to prawda podobno ciągle prowadzone są prace budowlane :D

Tak, to wszystko prawda- jeddnak brak ręki mistrza- bo Gaudi niewątpliwie był mistrzem i niezwykłym człowiekiem...Budowę zlecono mu gdy miał 30 lat. Zmarł w 1926, za jego życia prace trwały 40 lat. Architekci mają trudne zadanie z interpretacją projektów Gaudiego, jego szkiców i notatek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anders   

Nie wypowiadam się na temat budynków których nie widziałem, więc tym razem nie rzucę katedrami francuskiego i niemieckiego gotyku, a z braku polskich zabytków wartych wspomnienia z tej epoki (no może kościół NMP w Gdańsku...) zmuszony jestem poszukac najpiękniejszego w innych czasach... przy tych zastrzeżeniach wybrałbym 3 - Budynki parlamentu w Londynie, pałac Backingham i Windsor... z czego chyba wybrałbym ten ostatni - za przepiękną salę, na której ścianach i suficie wymalowano wszystkie herby brytyjskich lordów. Robi wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazaa   
nazaa możesz nam opowiedzieć coś więcej o tym budynku? :D

Mogę :D Bardzo proszę:

Znajdujący się w Lhasie Potala to dawna siedziba władców tybetańskich wpisana w 1994 roku na listę UNESCO. Pałac był zimową rezydencją władców Tybetu do 1959, gdy Dalajlama XIV i 80 tyś. uchodźców wyemigrowali do Indii, bo Tybet został zajęty przez Chiny. Potala jest najwyżej położonym pałacem na świecie - leży na wysokości 3700 m.n.p.m. Ostatnio Chińczycy planują budowę repliki pałacu, która ma na celu ochronę zabytku przed tłumami turystów, które co roku do niego napływają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markus   
Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Z tym był problem, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że najbardziej podoba(ł) mi się Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach.

post-2438-1196868966.jpg

post-1-1196868966.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.