Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Najpiękniejsze budynki świata

Recommended Posts

Temat oryginalny, w którym proponuje wam pokazać wasze ulubione budynki na świecie. Ulubione czy to za oryginalność, czy wielkość, czy piękno. Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Dla mnie to Luwr chyba największe muzeum świata. Za niesamowity klimat w środku i niezwykłe dzieła sztuki. Dodatkowo te piramidy na zewnątrz i wypieki towarzyszczące zwiedzaniu Luwru, ale chyba większośc ludzi takie wypieki miała. W takim Luwrze można siedzieć tygodniami i tak byłoby zbyt mało czasu ;)

1404019img6cg.th.jpg

1393999img5qg.th.jpg

w4w   

Zgadzam się ze Szpekiem. Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?

a to mają byc jakies budowle ktore jeszcze istnieją czy mogą byc takie ktorych juz nie ma?:P Stawiał bym na ORLE GNIAZDO - podobno mają odbudowac :(

A mnie podoba się Taj Mahal, oraz budynek tego luksusowego hotelu w Dubaju chyba " Burj Al Arab" :P myślę, że to fajne połączenie pierwszy budynek pochodzi bodajże z XVI w. a drugi to cud wspólczesnej architektury użytkowej.

Amilkar   

Krzyżtopór jest ciekawy zw swoją numeracja komnat sal i wież wedlug kalendarza ,szkoda ze to juuz ruina.

Estera   
Czy to prawda że ten Kościół nigdy do końca nie został ukończony?
Tak to prawda podobno ciągle prowadzone są prace budowlane :D

Tak, to wszystko prawda- jeddnak brak ręki mistrza- bo Gaudi niewątpliwie był mistrzem i niezwykłym człowiekiem...Budowę zlecono mu gdy miał 30 lat. Zmarł w 1926, za jego życia prace trwały 40 lat. Architekci mają trudne zadanie z interpretacją projektów Gaudiego, jego szkiców i notatek...

Anders   

Nie wypowiadam się na temat budynków których nie widziałem, więc tym razem nie rzucę katedrami francuskiego i niemieckiego gotyku, a z braku polskich zabytków wartych wspomnienia z tej epoki (no może kościół NMP w Gdańsku...) zmuszony jestem poszukac najpiękniejszego w innych czasach... przy tych zastrzeżeniach wybrałbym 3 - Budynki parlamentu w Londynie, pałac Backingham i Windsor... z czego chyba wybrałbym ten ostatni - za przepiękną salę, na której ścianach i suficie wymalowano wszystkie herby brytyjskich lordów. Robi wrażenie.

nazaa   
nazaa możesz nam opowiedzieć coś więcej o tym budynku? :D

Mogę :D Bardzo proszę:

Znajdujący się w Lhasie Potala to dawna siedziba władców tybetańskich wpisana w 1994 roku na listę UNESCO. Pałac był zimową rezydencją władców Tybetu do 1959, gdy Dalajlama XIV i 80 tyś. uchodźców wyemigrowali do Indii, bo Tybet został zajęty przez Chiny. Potala jest najwyżej położonym pałacem na świecie - leży na wysokości 3700 m.n.p.m. Ostatnio Chińczycy planują budowę repliki pałacu, która ma na celu ochronę zabytku przed tłumami turystów, które co roku do niego napływają.

Markus   
Jest jeden warunkek - widzieliście te budowle na żywo.

Z tym był problem, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że najbardziej podoba(ł) mi się Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach.

post-2438-1196868966.jpg

post-1-1196868966.jpg