Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

robi profesjonalne zdjęcia do podrobieni pieczątek, na klatce schodowej bez błysku.Ciekawe jak jakość mu wyszła - nie kręcąc przesłoną ani innymi ustawieniami robi foty i "z metra i z centymetra"

Może nie doceniasz ówczesnej technologii fotograficznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Oglądałem wszystkie odcinki.Gdzie te czasy gdy polska szkoła filmowa opierała się na świetnych scenariuszach napisanych na podstawie świetnych powieści.Czy kiedykolwiek zobaczymy film czy serial oparty na serii Kamińskiego "Kamienie na szaniec" "Zośka i Parasol", a o Kresach na podstawie prozy Odojewskie.A tak mamy "Bonda" + "Trędowatą" w scenerii pseudo GG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zsunąłem się z fotelu przy motywie z Zakościelnym, gdzie żona człowieka u którego mieszka go uwiodła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Czego nauczył Nas kolejny odcinek:

Nigdy nie wpuszczać urodziwych konspiratorów pod swój dach - żonę zbałamucą jak nic :mrgreen:

Kolega faszysta z SD jest gościem z "górnej półki" (jak wynika z filmu "najważniejszy gestapowiec we wsi Warszawa") ale chyba ma wrogów wśród swoich lekarzy bo nie potrafią zdiagnozować naderwanego ścięgna.

Akcja usunięcia dokumentów ze skrzynki też mistrzostwo :lol: (aha wydawało mi się, że wcześniejszym odcinku wspominano o skrytce z bronią ale nie jestem w 100% pewien)

Akordeon (z rosyjska zwany "harmonią") to prawdziwie aryjski instrument - ten dialog im się udał :mrgreen:

Od czasów "Stawki" i "4 pancernych" nic się nie zmieniło - hitlerowcy dzielą się na:

Abwehra - mózgowcy,

GeStaPo - tłuki i ciemniaki zdolne tylko "do fizycznej obróbki".

No i oczywista można takiemu najstraszniejszemu SS-manowi w Getcie powiedzieć, że na rogu handlują mięsem, a ten zalewa się krwawym szałem i cwałuje na najbliższe skrzyżowanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ta pani to chyba jakaś nimfomanka była, wszak:

-miała dziecko, zanim znalazła sobie męża

-teraz go jeszcze zdradza z ''cichym ciemniakiem'', którego podglądała pod prysznicem(od początku miała wzrok, jakby chciała go schrupać).

A w kamienicy, gdzie mieszkał ''gestapowiec''(no cóż, najwyraźnuiej tylko dlatego, że nie miał swojego munduru, ubrał mundur Wehrmachtu), nikt nier zauważył zniknięcia Niemca ze Śląśka(ciekawym, czy on miał samozamykające się drzwi, bo jak chcieli tam wejść, to się okazuje, że drzwi zamknięte, a właściciel mieszkania na zewnątrz bez kluczy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Mnie w serialu brakuje Cezarego Pazury,Marka Kondrata,Bogusława Lindy mogły by powstać trzy serie Czas honoru 1,2,3 i czwarta komediowa "Czas bez honoru". Serial skopany ale ktoś kto pracował przy takim gniocie jak "Katyń" , gdzie z tragicznej prawdy zrobiono łopatologiczną agitke bez głębi nie mógł zrobić nic innego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Obsada fatalna.

O przepraszam bardzo, ale Englerta i Globisza będę bronił. Jakus też złym aktorem nie jest.

Mnie w serialu brakuje Cezarego Pazury,Marka Konrada,Bogusława Lindy

Jak już to Kondrata, starajmy się pisać poprawnie, to naprawdę nie boli.

Próbowałem ostatnio obejrzeć "to coś", ale jakoś nie jestem w stanie. Niby telewizor chodzi, ale znacznie bardziej wolę zająć się wtedy czymś innym. Wystarczy mi 5-10 minut z odcinka, i już mam dość. Ale oglądajcie dalej, przynajmniej będę się utwierdzał w przekonaniu, że nie warto poświęcać nawet tych 5-10 minut... i może w końcu powstrzymam się przed włączeniem telewizora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Nie jest tak źle. Wszak szykuje się odbicie Wieczorkiewicza (Akcja pod Arsenałem). Znakomicie rozwija się motyw "Nadwywiadu" czyli przejęcie przez Niemców grypsów z Pawiaka.

Kiedyś, na wypożyczonych VHS-ach przed filmem były reklamy. Zachęcony nimi wypożyczyłem film. No cóż, wszystkie najciekawsze sceny były w reklamach.

Ale z masochistycznym upodobaniem, serial oglądam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Masz rację Widiowy7 "Trzeba być twardym a nie miekim" :mrgreen:

Ja też oglądam odcinki "od deski do deski" i najbardziej niepokoi mnie że przy takiej degrengoladzie seriali i filmu "historycznego" w ogóle, za lat kilka będzie to tzw. serial kultowy.Niby ma wszystko "jak trza": amanci, aktorzy wielkiej klasy, strzelaniny (to na razie początek), wielowątkową intrygę ale brakuje "tego czegoś" co sprawiłoby, że na każdy odcinek czekałoby się odliczając minuty.Kto wie może dalej będzie lepiej ;) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Englerta

Englert jest przeznaczony do filmów czy też seriali wojennych. Pasuje tam znakomicie. Ale ta Damięcka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Tak jak przypuszczałałem - kolejny blamaż (po "Twierdzy szyfrów). Mimo prób, i środków technicznych (o których mogli tylko marzyć rerzyserzy sprzed niemal półwiecza) - nic nie wychodzi, nic się nie klei, wszystko wygląda sztucznie, nadęta, nieprawdopodobna fabuła, itp. Na dodtek denerwuje mnie ten młody aktor, który grał w "Katyniu", i w "Jutro pójdziemy do kina" (kolejny blamaż). Tyle rekwizytów i ubiorow, co się poniewiera w magazynach "filmówek", a tu wymuskani chłopcy wyglądają, jak by wyszli z żurnala mody ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
Ostatnio zsunąłem się z fotelu przy motywie z Zakościelnym, gdzie żona człowieka u którego mieszka go uwiodła.

Tfurcy naczytali się Dumasa - przeciez to kalka z d'Artagana i Konstancji z Trzech muszkieterów. Teraz mąż zostanie aresztowany i będzie donosił na żonę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to o co chodzi? Bo ja zdaje się nie oglądam tego, czy coś straciłem w związku z tym? Bo z tego co czytam, to chyba nie bardzo...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
czy coś straciłem w związku z tym?

Nie bardzo Vissegerdzie. Serial cały czas się "dobrze zapowiada", i mam wrażenie, że tak będzie do końca.

Co się stało swoją drogą ze scenarzystami? "Polskie drogi" oglądałem z zapartym tchem, a tu na siłę wydane pieniądze i brak efektów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.