Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Darkman   

Zwróciłem uwagę na takie nawiązanie.Zdrajca "wyleciał" z wojska w 1937 za szwindle z maskami pgaz - zupełnie jak niejaki "Rola" :mrgreen:

Jak obszył pasuje aby pod koniec serii zrobić z niego Kalksteina i złapać "Grota".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Nasz szef SD stwierdził, że siostra byłego polskiego oficera a przyszłego niemieckiego agenta nie żyje, gdyż bodajże rok wcześniej trafiła do Oświęcimia. Tymczasem pierwszy transport Polek trafia do KL-Auschwitz 27 kwietnia '42 roku (transporty z więzienia Montelupich i z wiezienia w Tarnowie), a w serialu mamy rok 1941.

Tutaj Albinosie nie masz racji, pierwszy transport Polaków do KL Auschwitz trafił z Tarnowa 14 czerwca 1940 r. (inna sprawa, że w serialu mamy bodajże marzec 1941 r. i tak czy inaczej siostra naszego agenta nie mogła tam trafić rok wcześniej).

Co do reszty to trochę dziwnie wyglądała ta egzekucja, nie wiem jak to wyglądało naprawdę ale po cóż ci Niemcy siedzieli przy tym nie zakopanym dole?, gdyby nawet czekali na 'nowy transport' to chyba należało najpierw przysypać tych pierwszych nieszczęśników (poza tym ta pozostawiona brań, bałaganiarze z tych żołnierzy nie ma co).

Poza tym Ci cichociemni, którzy po ciężkim treningu jak to słusznie zauważył Albinos wyglądali jakby wyszli po chleb do sklepu.

Oczywiście kwestia żenującej wręcz grafiki komputerowej, aż mi się Wiedźmin przypomniał (oczywiście serial).

No ale poczekajmy jak to się rozwinie, ale mam wrażenie, ze serial kroczy znaną ścieżką TTS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tutaj Albinosie nie masz racji, pierwszy transport Polaków do KL Auschwitz trafił z Tarnowa 14 czerwca 1940 r.

A o jakim transporcie ja pisałem? Chodzi o transport więźniarek ;) Trafiło tam wówczas dokładnie 127 kobiet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Albinosiw oczywiście masz rację, no i to nie był transport z Warszawy ani okolic, właściwie to ona nie mogła trafić nawet do Treblinki (tak to jest jak się chce 'poprawiać' historię).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Ależ to bardzo świetny film w konwencji historia dla niedorozwiniętych czyli " Czas horroru o tym jak przecudni agenci cicho i po ciemku z grafiki komputerowej wyskoczyli " Uważam że film powinien być gdzieś nominowany najlepiej gdzieś daleko . Już nie mogę się doczekać następnych 100 odcinków . Brakuje mi tylko Ryśka z Klanu i bliźniaków z firmy Mroczek czyli brat i brat , którzy wraz z księdzem z plebanii rozwaliliby wszystkich :twisted:

Szanowni Panowie , uważam że tylko tak można pisać o tym tworze bo normalnie się nie da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

amon to co napisałeś jest piękne :D

A mnie się jeszcze coś bardzo spodobało, ten Jelonek (czy jak mu tam) w tym swoim czarnym skórzanym płaszczu, jeszcze kapelusik tyrolski i byłby 'wzorowy' agent gestapo (no ale czarny charakter musi mieć czarny skórzany płaszcz ;)) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Tak jest - obowiązkowo "czarny gestapowski płaszcz" , "gestapowski kapelusz" i "gestapowską szpicrutę" - czyli wypisz wymaluj Herr Flick z Gestapo :mrgreen:

I tak dobrze że (jak na razie Niemcy nie chodzą w czarnych mundurach, z koalicyjkami oraz obowiązkową opaska ze swastyką)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jelonek to był Gustlik ;)

W którym odcinku ''TTS'' się świetnie zapowiadało...? Bo z tego co ja tam zauważyłem, to Małaszyński byl zawsze koło jakiejś kobiety, jeden esesman ćpał, a akcji jak na alfafetoproteinę(czyli nic), pojawienie się 5 minutowej akcji to wielkie święto, a jest tak w aż połowie odcinków. Porażka.

''Stawka'' to co innego(cóz, z tego, że połowa Niemców jest niewłaściwie ubrana, m.in. w mundury Totenkopf i pasy żandarmerii, cóż z tego, ze Brunnera zdegradowali po awansie ze Sturmbannfuhrera na Hauptsturmfuhrera?).

Jeśli natomiast chodzi o owych ''cihociemnyh'', jestem ciekaw jak to przyjmą ludzie i jaka będzie oglądalność?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W którym odcinku ''TTS'' się świetnie zapowiadało...?

W żadnym, niemniej zanim rozpoczęto emisje w TVP mogło się wydawać, że serial naprawdę będzie w miarę udany.

''Stawka'' to co innego(cóz, z tego, że połowa Niemców jest niewłaściwie ubrana, m.in. w mundury Totenkopf i pasy żandarmerii, cóż z tego, ze Brunnera zdegradowali po awansie ze Sturmbannfuhrera na Hauptsturmfuhrera?).

Tylko dziwne, że do dzisiaj "Stawka..." cieszy się dużym zainteresowaniem. Tutaj nie chodzi o zgodność historyczną, ale o samą fabułę, umiejętność zainteresowania widza tym co się dzieje na ekranie. Nie uświadczyłem tego ani w "TTS", ani nie zobaczyłem niczego takiego w nowej produkcji TVP. Błędy faktograficzne przy odpowiednio poprowadzonej akcji nie mają aż takiego znaczenia, chyba że zaczynamy oceniać produkcję w kategoriach zgodności z historią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Was pierwszy odcinek troszke mnie rozczarował- najbardziej uderzający jest ten transport do KL w Oświęcimiu i kwestia "klimatyczna", w Polsce zima a w Anglii świeci słońce. Mimo wszystko nie zrażam się jakoś specjalnie i mam nadzieje, że następne odcinki będą lepsze ;)

PS Jak ja nie lubię wątków miłosnych w takich filmach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce była zima? No nie wiem, ludzie nie chodzili specjalnie ciepło poubierani. A to, że mata tej kobiety mówiła o węglu, cóż to rzeczywiście jest niedociągnięcie. Zresztą w pewnym momencie na ekranie pojawia się data i (o ile dobrze pamiętam) był to marzec 41 (pytanie tylko dlaczego w tym czasie siostrzyczki rozmawiały o wojnie niemiecko-radzieckiej).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy w Polsce była zima?

Matka Maji Ostaszewskiej(nie pamiętam kogo dokładnie gra w filmie) była ciepło ubrana gdy wchodziła do domu i dodatkowo okryła kocem swoją córkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
(pytanie tylko dlaczego w tym czasie siostrzyczki rozmawiały o wojnie niemiecko-radzieckiej).

Ale to w kontekście snu jednej z nich ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jak rano siadam przed kompem, zaraz po przebudzeniu, więc jeszcze nie ubrany, to tez jest mi zimno :razz:

To na pewno nie było po przebudzeniu ;) A matka jak dobrze pamiętam miała płaszcz, czapke etc.

Ale wytłumacz mi dlaczego ci których rozstrzeliwano nie byli tak ciepło ubrani?

Oczywiście, przed rozstrzelaniem Gestapowcy dbali o swoich wieźniów i ubierali ich stosownie do pogody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.