Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

W niedzielę o 20.05, kanał TVP2, rozpocznie emisję serialu "Czas honoru". Będzie to serial o cichociemnych.

Temat założyłem przed emisją, by każdy chętny mógł sobie serial obejrzeć, a na dyskusję zapraszam, po emisji pierwszego odcinka.

:)http://www.tvp.pl/tvp2/programy/seria.html...onoru.odc1.skok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niby pierwszy odcinek dopiero w niedzielę, ale ja już teraz jestem z lekka sceptyczny. Po obejrzeniu kilku zwiastunów, i wysłuchaniu wczorajszej audycji w Trójce, zaczynam się poważnie zastanawiać, czy to przypadkiem nie będzie druga TTS. Zakościelny i Wesołowski jakoś nie bardzo mi pasują do roli cichociemnych. Sama historia jest mocno naciągana. Ehh, mam nadzieję, że moje obawy będą zupełnie niesłuszne. Jedyne co mnie na chwilę obecną pociesza, to role Englerta i Globisza, ich mogę oglądać w nieskończoność. A tak swoją drogą, czy po przejrzeniu tych kilku informacji na temat bohaterów głównych i ogólnego zarysu fabuły, nie przychodzi Wam do głowy coś z prawdziwej historii ;) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Pierwszy odcinek za nami i takie pierwsze spostrzeżenia na szybko. Liberator (jeśli się nie mylę), którym lecieli bohaterowie, był do przesady sztuczny i nawet dziecko poznałoby, że to komputerowa animacja (TVP nadal nie inwestuje w grafików). Druga sprawa to takie drobne niedociągnięcia, np Niemiec w strefie gdzie szykowano zasadzkę, salutował dwoma palcami, jak w polskim wojsku (no chyba, że w Trzeciej Rzeszy też tak się salutowało ;)). Wątek miłosny psuje wszystko, jak zwykle zresztą, ale zobaczymy jak to wszystko się rozwinie dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Zobaczymy jak się akcja rozwinie w następnych odcinkach. Jak po pierwszy odcinku, dla mnie, bez żadnych emocji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie również pierwszy odcinek specjalnie nie zachwycił. Mam nadzieję, że akcja jeszcze się rozwinie. No i trochę (według mnie) przesadzony ten motyw z ucieczką od plutonu egzekucyjnego (mam na myśli tego z przestrzelonym płucem, a nie tego co się sprytnie wykręcił).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Mój dziadek, stał nad takim wykopanym rowem, nago, Rosjanie chcieli go rozstrzelać, cudem przeżył...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Już sama historia dwóch braci i ojca jest mocno naciągana. Taki numer raczej by nie przeszedł, żeby wysyłano niemalże całą rodzinę, i to jeszcze jednym samolotem. Sceny z Niemcami. Podczas egzekucji słyszymy kilka słów po niemiecku (które mówi Polak do Niemca!)... a potem już oglądamy Niemców gadających po polsku. Gdzie tu sens i logika. Skoro Anglicy potrafili mówić "po swojemu", to czemu i Niemcy mieli sobie nie "szprechać"? Motyw który dobił TTS, czyli dłużyzny, tutaj znowu się pojawia. Ileż w końcu można? Szkolenie w Anglii też ciut lipne, bo ani ci żołnierze zmęczeni, ani brudni. Powiem więcej, wyglądali jakby dopiero co wyszli z domu do sklepu, po chleb i mleko. To tyle narzekania... a jeszcze jedno, z błędów faktograficznych. Nasz szef SD stwierdził, że siostra byłego polskiego oficera a przyszłego niemieckiego agenta nie żyje, gdyż bodajże rok wcześniej trafiła do Oświęcimia. Tymczasem pierwszy transport Polek trafia do KL-Auschwitz 27 kwietnia '42 roku (transporty z więzienia Montelupich i z wiezienia w Tarnowie), a w serialu mamy rok 1941.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

TVP na siłę chcę nam wcisnąć kolejną pseudo-historyczną produkcję. Wolałbym oparty na faktach dokument niż coś takiego, a i koszty dla TVP byłyby mniejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Albinosie, a jak było ze ''Stawką'' albo ''Twierdzą szyfrów''? Jeśli chodzi o pierwszy odcinek, to uważam, że na razie jest OK. Mam na myśli akcję, bo na ten przykład ''Tajemnica twierdzy szyfrów'' to był straszny gniot, a tu już cuś jest. Miejmy nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinosie, a jak było ze ''Stawką'' albo ''Twierdzą szyfrów''?

Błagam Cię, nie stawiaj w jednym szeregu "Stawki..." z "TTS-em". To jest jednak pewna różnica poziomów. To co nam ostatnio serwuje TVP to porażka. Wspaniale zapowiadająca się TTS okazała się być katastrofą. Teraz nie zapowiada się lepiej. Historycznie to ten serial sporo traci. Po przejrzeniu materiałów na jego temat, zaczynam się coraz bardziej bać. Przecież nawet generał Bałuk poprosił o zmianę tytułu z "Cichociemni" na coś innego. A nie wydaje mi się, aby robił to bez powodu. Jeśli ktoś oczekuje serialu, z serii zabili go i uciekł, po drodze podbijając serca połowy panienek, to ok. Jednak ja np. chciałbym zobaczyć coś, co opowiadałoby historię zgodną z realiami. Czy naprawdę historie naszych cichociemnych były aż tak nudne, że trzeba było wymyślać coś innego?

Mam na myśli akcję,

Akcja? Kilka scen i to wszystko. Chociaż przy nałogowym paleniu i słuchaniu Lili Marlene w TTS, to oczywiście wypadło nieznacznie lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

A zauważyliście, że w czasie szkolenia w Anglii podjechał tatuś młodzieńców jeepem... z duża białą gwiazdą na masce.A mamy przełom 1940/1941 - tak wywnioskowałem z rozmów bohaterów.

Inna sprawa - wg słów matki aktorki jest ostra zima ("węgiel po 15000 za tonę"), a w Anglii cieplutko i słoneczko świeci. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A zauważyliście, że w czasie szkolenia w Anglii podjechał tatuś młodzieńców jeepem... z duża białą gwiazdą na masce.A mamy przełom 1940/1941 - tak wywnioskowałem z rozmów bohaterów.

Nawet uwagi nie zwróciłem. A tak swoją drogą, kogo Wam przypomina tatuś naszych bohaterów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nawet uwagi nie zwróciłem. A tak swoją drogą, kogo Wam przypomina tatuś naszych bohaterów?

Czyżbyś miał na myśli generała z "Katynia"? (zresztą granego również przez Englerta)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie nie, chodzi o pewną ważną postać Polski Podziemnej, a konkretnie pułkownika Kazimierza Iranka-Osmeckiego "Hellera", szefa Oddziału II KG AK, również cichociemnego. A postać grana przez Englerta, będzie w kolejnych odcinkach organizować... komórkę kontrwywiadu. Z kolei postać grana przez Pawlickiego, w kolejnych odcinkach zajmie się fałszowaniem dokumentów i pieczęci. Dodatkowo jest architektem... Tutaj od razu do głowy przychodzi postać Stanisława Jankowskiego "Agatona". Mam nadzieję, że jeszcze kilka takich delikatnych nawiązań da się uchwycić w serialu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.