Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Opowieści z Narnii vs. Władca Pierścieni vs. Harry Potter

Rekomendowane odpowiedzi

Inga   

A ja mam całą serię filmów z Harrym na DVD, i jak mnie coś najdzie czasem to... tłukę. A co! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Albinosie, ano chyba nie. Do konca dni moich "nadejdzie dzien" bedzie tak samo realne jak "veni, vidi, vici", a opis wejscia do Ukrytego Krolestwa pozostanie rowny opisowi tarczy Achillesa :) .

Ingo, sie zobaczy. Niczego zawczasu nie deklaruje, hi hi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Popularność książek (notabene które bardzo lubię) i filmów (których nie lubię, bo krojenie akcji na 2 godziny to kaleczenie książek...) to jedno, ale ostatnio J. K. Rowling powiedziała, że Albus Dumbledore był gejem... Chęć wyjawienia autorskich zamiarów (ot tak dla przyzwoitości), chęć odgrzewania starego kotleta (bo przecież seria się skończyła i Rowling traci pewne źródło dochodów...) czy chęć przypodobania się pewnej grupie społecznej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Władcę Pierścieni czytałem cztery razy, film zaś widziałem... bez przesady: kilkadziesiąt razy. Kocham jedno i drugie, mimo różnic. Świetni aktorzy, muzyka, plenery i widowiskowe efekty specjalne. Jest to jeden z tych filmów, którego magii uległem. Kocham go i tyle.

Opowieści z Narnii nie czytałem i oglądałem tylko pierwszą część filmu. Przyjemnie spędziłem przy nim czas, choć to raczej bajeczka dla dzieci. Nie mniej, podobał mi się.

Harry Potter - oglądnąłem (pod małym "przymusem") trzy pierwsze części filmu. Generalnie nie podobały mi się. Trochę tandetne, wypchane efektami specjalnymi filmidło. Owszem, Władca Pierścieni też jest wypchany efektami, ale posiadają jakąś taką magię i spójność, która nie pozwoliła mi się oderwać od filmu. Co do książek o HP - nie czytałem i nie przeczytam za nic w świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Moim zdaniem, choć film nie oddaje tego tak dobrze jak książka, dzieła Tolkiena i pani Rowling bardzo się różnią. Zarówno sposobem przedstawienia świata jak i stylem i czym tam jeszcze, co można nazwać literacko.

No i ja wybrałbym Tolkiena, a nawet bardziej Sapkowskiego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w tym temacie cyklu malazańskiego.

Hobbita brakuje. Co łączy Narnię z LOTR to słabe bitwy pokazane jako sieczka. Podobnie jest z Ostatnim Smokiem a nawet Godzillą. To jest jakieś systemowe kalectwo percepcyjne. W Gwiezdnych Wojnach też jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.