Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Opowieści z Narnii vs. Władca Pierścieni vs. Harry Potter

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że filmy o zbliżonym klimacie i podobnym odbiorycy. Trzy filmy fantasy zbierające bardzo dobre recenzje i pochłaniające miliony dolarów na produkcję, a zarabiające jeszcze więcej. Nakręcone na podstawie książek. Który z tych filmów waszym zdaniem jest najlepszy i dlaczego? Ja dodam jeszcze, że część zdjęć Opowieści z Narnii (sceny zimowe) były kręcone w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Smialo mozna napisac, ze Harry Potter ponownie wprowadzil magie to swiata dzieci. Ta ksiazka a raczej jej ogromny sukces, pozwolil na ekranizacje Wladcy Pierscieni i Opowiesci z Narnii po dlugo letniej "abstynencji od czarow".

Biorac pod uwage tylko i wylacznie filmy, uwazam, ze 3 czesci Wladcy Pierscieni zostaly zrealizowane zdecydowanie lepiej od Narnii czy przygod Harrego - glownie dzieki rozmachowi produkcji.

Przypominam, ze w nocy z 28 na 29 stycznia odbedzie sie premiera ksiazki Harry Potter i Ksiaze Polkrwii w Polsce .... ktos sie wybiera? :smile:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie lubie Harrego Pottera, Narni nie czytałem i nie widziałem. Ekranizacja Władcy Pierscieni według mnie wspaniała, aktorzy grający mniej więcej wtopili się w moje mniemanie o nich jak czytałem książkę. Brakowało mi tylko w 1 części sceny z psami, ale ponoć ją wycieli, bo film trwałby znacznie dłużej. Film Harrego wg mojej opini troche zbyt dziecinny, nawet kiczowaty, ale młodszym osobom może się podobać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Harrego Pottera nie oglądałem,nie czytałem - i nie mam takigo zamiaru :]

Opowiesci z Narni oglądałem,film mozna obejrzeć,aczkolwiek niczym specjalnym nie zachwyca,kilka efektów specjalnych na średnim poziomie, no i fabuła - typowo dla dziecków :]

Władca Pierścieni-książke (a raczej KSIĄŻKI) czytałem..kilkakrotnie...film oglądałem...wspaniała ekranizacja,efekty specjalne wbijają w fotel:]]] aczkolwiek...jak to przeważnie bywa, tak i tym razem film nieumywa się do książki :-(( ale spośród tych 3filmów..warto obejrzeć tylko ten ostatni tytuł, te 9godzin z hakiem które poświęcicie na obejrzenie trzech części W.P. nie pojdą na marne :P)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Kapitalne...

Kapitalne, to znaczy co?

Jak dla mnie "Opowieści..." to całkowita dziecinada. Nie twierdzę że są złe, ale skierowane do pewnego (młodego) kręgu odbiorców.

Harrego odbieram całkiem pozytywnie, podoba mi się nawet.

"Władca..." to rewelacja. Nawet pomimo pewnych różnic z oryginałem książkowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w kinie na Harrym i Księciu Półkrwi, film mi się spodobał, nawet bardzo.. Ogólnie bardzo lubię całą serie..

Władca Pierścieni, film kapitalny, książki nie miałem przyjemności czytać.

Opowieści z Narnii tak średnio mi przypadły do gustu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Opowieści z Narnii - kiedy byłam mała, w telewizorze leciał taki serial brytyjski. Był o wiele lepszy niż film, który mimo wszystko obejrzałam z wielką przyjemnością, również część drugą. ;)

Teraz córa i ja czekamy na drugą część Złotego kompasu. Super kino dla dzieciaków utrzymane w klimacie Narnii. :)

Złoty kompas

PS. Jakby ktoś chciał, to najnowszy Książę Półkrwi też jest tam dostępny. :)

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Zaiste: kiedys Brytyjczycy robili swietne seriale dla dzieci i nie tylko, technicznie bedace wlasciwie rodzajem teatru telewizji.

Harry Garncarz nie cieszy sie moja sympatia, ale ma moj szacunek. Znam tylko fragmenty filmow: cos-tam w nich zostalo z tej brytyjskiej szkoly. Wiecej rzec nie moge; moja 12-letni siostrzenica to luuuuubi, trza sie jej przypodobac, to i poznac warto :) .

LotRa zdecydowanie nie lubie. Czemu? Raz, bo bylem tolkienomaniakiem i choc nim juz nie jestem razi mnie swobodne oglednie mowiac potraktowanie fabuly powiesci. Raz prim, bo to orgia fantasyidalnego nonsensu w dziedzinie kostiumu i hoplologii, a Pan Profesor nie raz mowil, ze przyswiecala mu mysl o napisaniu - skoro rzecz nie istnieje realnie - angielskiej mitologii. Sama fabula wiec jest dostatecznie fantastyczna; warto by przytrzymac sie rzeczywistosci w tworzeniu dekoracji i kostiumow.

Dwa, bo film ma estetyke gry komputerowej zmiksowanej z lzawym romansidlem. Za duzo efektow strasznie szpecyjalnych, za duzo scenek rodem z hongkonskiego kina akcji. Za duzo wielominutowych wyciskaczy lez.

To, co oferuje film by sie spokojnie dalo zmiescic w 3-4 godzinach, potencjal powiesci - w 4-6, a jest ponad dziesiec...

A przecie istnieja dobre przyklady do nasladowania. "Excalibur". "Willow". Nawet "Merlin". Filmy nie bez wad, ale o niebo lepsze.

Narnia. Pamietam fragmenty przywolanego przez Inge serialu. Dobre to bylo.

Ostatnio obejrzalem kes nowego filmu. Bardzo dobre kino dla mlodzi. I nie tylko.

Czytam to wreszcie. Warto - to przeciez ksiazka ateusza ktory wrocil na lono Church of England ;) .

P.S. Sobie spojrzalem na wlasne wypociny i wyszlo mi, ze tolkienomaniakiem nadal jestem...

Edytowane przez Lu Tzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
P.S. Sobie spojrzalem na wlasne wypociny i wyszlo mi, ze tolkienomaniakiem nadal jestem...

Z tego się nie wyrasta;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.