Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Qdl4ty

Asasyni - prawda/legenda

Rekomendowane odpowiedzi

pawlo18   

czyli inaczej guru pewnie od tego sie wzięła nazwa "mistrzów" dzisiejszych sekt a tak dla ciekawostki teraz powstała gierka właśnie o asasynach wiec fajnie jest wiedzieć coś o nich i podsumowując to czego sie dowiedziałem z tego to na pewno był ktoś taki jak asasyn:) palili haszysz (nie do końca pewne gdyż nigdzie nie było wzmianki w źródłach historycznych na ten temat) byli bardzo wprawionymi skrytobójcami i byli ze tak powiem na "wynajem" maja wiele sukcesów na swoim koncie i to byłoby na tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawlo18   

aha robili to wszystko dla wlasnych celow lecz mnie zastanawia skad mieli az tak duzo pieniedzy na to wszystko ;/ bo przeciez istotna rzecza sa fundusze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
hmmm...przecież "asassin" to zabójca po angielsku. Myślicie że to określenie wzięło się właśnie od Asasynów?
Nie wiem czy "asassin" to słowo istniejące w języku angielskim, ale na pewno istnieje w języku francuskim "assasin" oraz w języku włoskim "assasino" i rzeczywiście znaczy morderca. Oczywiście słowa te są śladami leksykalnymi wyczynów asasynów, których uważa się za pierwszych zorganizowanych terrorystów, którzy podjęli bezwzględną podstępną walkę z kalifatem Abbasydów oraz mordowali przywódców krucjat do Ziemi Świętej.
Asasyni istnieli z pewnością i nie są tylko legendą... : )
Oczywiście, że tak. Był to arabski zakon skrytobójców z Persji (obecny Iran), działający w pierwszych wiekach minionego tysiąclecia. Zakon ten, wywodzący się z od skrajnych ismailitów (szyitów), czyli konserwatywnego odłamu muzułmańskiego, jako pierwszy zastosował terror, zamachy i skrytobójstwa w grze politycznej i wyścigu do władzy.

(to cytat z przypisu z mojej pracy magisterskiej 8))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Brego   

A więc, asasyni to sekta religijna, która z początku powstała od fanatyków Alberta, potomka jakiegoś tam władcy. Stale ginął ktoś tak, aby Albert dostał władzę. Pewnie byli to najemnicy, wynajęci przez niego, którzy zamienili się potem w sektę zabójców. Na pewno nie odwalali tego co w Assassin's Creed. Gra bardzo reedukacyjna, jakiś dzieciak na obozie sprzeczał się ze mną że wszystko co było w assassins creed było prawdą etc...

Po prostu przenikali do obozów wroga i mordowali po zaułkach. Ich umiejętności cichego "ściągania" niepotrzebnych ziutków były zaskakujące, ale bez przesady.

Uwaga, fani Altaira, nie czytajcie dalej tego postu.

Asasyni nie robili salt, nie mieli wysuwanych ostrzy, nie byli spidermanami i tak dalej... Publiczne egzekucję można chyba policzyć na palcach od rąk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ali Baba   

W kontekście wątku na temat asasynów, ciekawią mnie religijno-filozoficzne związki pomiędzy nowoczesnym teroryzmem niektórych wyznawców islamu, a sektami tego typu.

Choć terroryzm niewątpliwie może mieć swoje korzenie w różnych częściach świata, wydaje mi się kusząca teza, o odległych korzeniach teroryzmu naszej doby - takich jak na przykład działalność asasynów - która wraz z funkcjonującym w islamie dogmatem dotyczącym "świętej wojny" stanowi w moich oczach mieszankę wybuchową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Brego   

Jeśli chodzi o dzisiejszy terroryzm to raczej chodzi o pieniądze. No chyba że mówimy oo strefie gazy na przykład. Tam przypadki że 5 latek zabił 6 latka procą rzemieniową to wydarzenie na porządku dziennym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Asasyni, na pewno byli tureccy złodzieje, ale tacy jak w grze no to według mnie nie istnieli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Asasyni (nizaryci, Hashishinowie ,z arab. al-hasziszijjin - 'zjadacze haszyszu', inny źródłosłów: assa - 'strażnik twierdzy') - skrajny odłam muzułmańskich ismailitów, sekta szyicka. Wywodzili się ze środowisk krytykujących tempo i kierunek przemian, niezgodnych ich zdaniem z nauką Koranu.

Źródło: http://tradycja.wikia.com/wiki/Asasyni

Sądzę, że ci tureccy złodzieje to tylko przesądy, naprawdę była to pewnie jednostka wojskowa ,która trudniła się szpiegostwem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.