Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
vanbrovar

Najlepsza gra cRPG

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką grę z gatunku cRPG uważacie za najlepszą (jeśli w ogóle gracie w takowe)?

Mi do gustu przypadł Fallout 2 - klasyka, jednak naprawdę mocny tytuł. Niektóre obecne gry są mniej złożone...

Inną ciekawą pozycją jest Knghts of the Old Republic II : Sith Lords.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Ja uwielbiam serie Icewind Dale, Baldur's Gate, Neverwinter Nights. Świetnie się w nie gra. Czuć klimat, jest bardzo rozwinięta fabuła, cała masa szczegółów otaczającego nas świata. To są gry, do których często się i wraca i mimo iż zna się je praktycznie na pamięć, to można grać bez końca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Zawsze uwielbiałem dwie serie z gatunku RPG: Gothic (I i II)- ze względu na kompleksowość i rozległość świata, w którym przychodzi nam egzystować, ze względu na nieliniowość i świat, tętniący życiem. Z drugą serią wiąże mnie o wiele więcej- mam tu na myśli Knights of the Old Republic I i II- pierwszy, poważny cRPG osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. A gra dla mnie jest niemalże ideałem, który kocham za naprawdę niesamowity klimat "Star Warsów" i fenomenalną fabułę- moim zdaniem klimat tej gry, jak i historia opowiedziana w niej bije na łeb na szyję całą I trylogię Lucasa (odcinki I-III). A to już coś znaczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie całkiem sporą ilość RPG-ów. W ogóle uważam że jest to najlepszy z możliwych rodzajów gier. Najlesze RPG-i to według mnie:

- wszystkie gry Forgotten Realms (BG ID NVN)

- Falout 1 i 2

- KOTOR 1 i 2

- Planescape Torment

- Morrowind

Dopisalbym jeszcze serie FF ale to nie jest cRPG ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
- KOTOR 1 i 2

Za to zarobiłeś u mnie dużego plusa. :D;)

Co jest rewelacyjnie pomyślane w KOTOR-ach, to ciągłe balansowanie pomiędzy ciemną i jasną stroną mocy, które przekłada się na podejmowane przez Ciebie decyzje w ciągu gry. To, jaką ścieżkę obierzesz, warunkuje przebieg dalszej gry i wielki finał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Za to zarobiłeś u mnie dużego plusa. :D;)

Co jest rewelacyjnie pomyślane w KOTOR-ach, to ciągłe balansowanie pomiędzy ciemną i jasną stroną mocy, które przekłada się na podejmowane przez Ciebie decyzje w ciągu gry. To, jaką ścieżkę obierzesz, warunkuje przebieg dalszej gry i wielki finał.

Wielka szkoda tylko, że mam za słabego kompa na tę grę. :< Za to chętnie powracam zawsze do Jedi Knight II i Jedi Academy (chociaż ta już ma bardzo bajkową grafikę). W Jedi Academy podobał mi się również balans pomiędzy stronami mocy, jednak jak już wspomniałem wyżej, grafika była zbyt bajkowa. No i ta gra, to jednak zwykły shooter z fajnym dodatkiem mocy i innych ciekawostek. :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co jest rewelacyjnie pomyślane w KOTOR-ach, to ciągłe balansowanie pomiędzy ciemną i jasną stroną mocy, które przekłada się na podejmowane przez Ciebie decyzje w ciągu gry. To, jaką ścieżkę obierzesz, warunkuje przebieg dalszej gry i wielki finał.

Mnie bardziej zafascynował klimat. Gdy po raz pierwszy grałem w obie gry czułem dokładnie to samo, gdy po raz pierwszy oglądałem starą gwiezdną sagę. A takiego odczucia nie daje nic innego ;)

W Jedi Academy podobał mi się również balans pomiędzy stronami mocy, jednak jak już wspomniałem wyżej, grafika była zbyt bajkowa. No i ta gra, to jednak zwykły shooter z fajnym dodatkiem mocy i innych ciekawostek. :arrow:

No tak, tyle, że Jedi Academy nie jest RPG-iem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
No tak, tyle, że Jedi Academy nie jest RPG-iem ;)

Co też zaznaczyłem pisząc, że to jednak tylko shooter. :arrow:

Mnie bardziej zafascynował klimat. Gdy po raz pierwszy grałem w obie gry czułem dokładnie to samo, gdy po raz pierwszy oglądałem starą gwiezdną sagę. A takiego odczucia nie daje nic innego :D

Swoją drogą zastanawiające jest to, że mając stworzony cały świat i do dyspozycji przeogromne fundusze, tak mało inwestuje się w jakiegoś porządnego RPGa w klimatach Gwiezdnych Wojen.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą zastanawiające jest to, że mając stworzony cały świat i do dyspozycji przeogromne fundusze, tak mało inwestuje się w jakiegoś porządnego RPGa w klimatach Gwiezdnych Wojen.

Po pierwsze Lucas ma wyłączność na to uniwersum i trzeba mu odpalić niezłą kasę żeby móc zrobić coś a'la Star Wars. Więc bardziej opłaca się coś swojego wymyślić. Po drugie RPG mimo swojej popularności jest gatunkiem mniej popularnym niż RTS, czy FPS. A zatem jedna firma (Lucas Arts.) musi jakoś swoje wysiłki podzielić pomiędzy różne gatunki gier ;)

I dodatkowo powstaje nowy KOTOR. Niestety nie będzie to KOTOR3, ale KOTOR MMO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
, ]Niestety nie będzie to KOTOR3, ale KOTOR MMO

Jak trzeba będzie płacić to nie za fajnie.....

Jedyna RPG, która mnie wciągneła to KOTOR 2. Świetna gra.

Ps Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.