Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Szumo

65. Rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Szumo   

Jeszcze dobrze nie minęły obchody 64 rocznicy, a Życie Warszawy wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego, już szykują się do przyszłorocznych obchodów. Mianowicie ogłoszony został plebiscyt, w którym użytkownicy internetu mogą wybrać, który zespół ma wystąpić za rok w koncercie okolicznościowym. Zapraszam do głosowania.

http://www.zw.com.pl/gwiazdanapowstanie/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Oddałem głos na Pearl Jam.

O Boże... Ja ich widziałam na żywo w Chorzowie... Kompletne dno :roll:

A ja na Metallicę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O Boże... Ja ich widziałam na żywo w Chorzowie... Kompletne dno :roll:

Może dlatego, że nie rozumiesz tej muzyki i klimatów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Nie ma co się kłócić o to, czy ktoś jest dobry, czy nie. :) Ważne jest, żeby zespół, który zostanie zaproszony, w odpowiedni sposób podszedł do tego JAKI to koncert i żeby w jakiś sposób (jak ostatnio Armia) umiał połączyć swoją twórczość, z okresem powstania.

Ja głosowałem na "JuTu". :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zdecydowanie najbardziej wolałbym zobaczyć Red Hotów i Aerosmith, na scenie ciężko o lepszych magików...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Przyznam się, mam mieszane uczucia. Żeby ta rocznica miała odpowiednią formę, potrzeba jest jakaś muzyczna gwiazda. Czy tak? Bo nie rozumiem? Bez nich nikt nie przyjdzie?

Czy też, co dla mnie jest smutne, nie przyjdą bo nie ma po co tzn. nie ma gwiazdy?

Czy może trywializuję? I mam, taką nadzieję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Bez nich nikt nie przyjdzie?

Bez nich nie przyjdą przede wszystkim ludzie młodzi. Bo to podczas koncertów większość z nich dowiaduje się czegoś więcej o powstaniu, zaczyna się interesować, a może nawet zgłębia się w temacie. Bez takiej reklamy zwykłe obchody nie dotrą do dzisiejszej młodzieży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Żeby ta rocznica miała odpowiednią formę, potrzeba jest jakaś muzyczna gwiazda.

Ja to osobiście odbieram jako szansę na zainteresowanie szerszej publiki tematem Powstania. Mam dziwne wrażenie, że znacznie więcej osób przyszłoby aby zobaczyć Aerosmith, RHCP, Metallicę czy też Pearl Jam, niż Lao Che. Mimo wszystko marka robi swoje. Poza tym taki koncert mógłby przy odpowiedniej oprawie i przygotowaniu, zainteresować nie tylko Warszawę czy Polskę, ale może i jeszcze w paru innych krajach wywołać zainteresowanie. Oczywiście nie mógłby to być zwykły koncert. Koncerty na rocznicę PW są organizowane już jakiś czas. Dotąd były to nasze rodzime zespoły, czemu nie spróbować z którąś z legend światowej sceny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Super gwiazda na rocznicę zburzenia Warszawy i śmierci tysięcy ludzi to tylko w Polsce..., a tyle jest innych pięknych rocznic. Solidarność, bitwa pod Wiedniem, Cud nad Wisłą etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Super gwiazda na rocznicę zburzenia Warszawy i śmierci tysięcy ludzi to tylko w Polsce..., a tyle jest innych pięknych rocznic. Solidarność, bitwa pod Wiedniem, Cud nad Wisłą etc.

Jarpenie już Ci kiedyś pisałem, zamiast wyrażać niezadowolenie, że są ludzie, którzy potrafią zrobić odpowiednią otoczkę wokół obchodów Powstania, napisz list do władz, że domagasz się aby rocznice naszych zwycięstw były obchodzone w podobny sposób, albo nawet większy. Uroczystości organizuje Warszawa, naprawdę tak Ci to przeszkadza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Solidarność

Na Solidarność był Jean-Michel Jarre i jego, nie powiem, całkiem fajny koncert. :) Wydaje mi się, że show jakie zrobił swoje występem było większe niż będzie przyszłoroczny koncert. Co do reszty zwycięstw w naszej historii i ich obchodach, popieram Albinosa. Wszystko można ładnie przedstawić, tylko trzeba mieć chęci i pomysł. Skoro w MPW udało się tak rozreklamować historię powstania, to dlaczego ma się to nie udać w przypadku batalii wygranych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.