Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Polska podziemna - do której organizacji byś wstąpił/a?

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Na pewno do AK, na drugim miejscu NSZ, ale nie wiem czy znalazł bym w sobie tyle siły by strzelać do Polaka - komunisty. Najlepiej było by mi zginąć we wrześniu '39, nie musiałbym wybierać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

odnowię temat :lol:

Wstąpiłabym do Szarych Szeregów ;) i dzielnie walczyła w Wojskowej Służbie Kobiet. później jak już SzSz włączyli do Kedywu do moim marzeniem byłoby walczyć w Agacie.

a gdybym miała walczyć we Wrześniu (i po) chciałabym walczyć w Oddziale Hubala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w zakresie proponowanym przez autora się mieszczą Cichociemni, ale jakbym miał wybierać to wybrałbym właśnie ich. Jakoś etos tej organizacji wydaje się być najbardziej romantycznych, ze wszystkich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie wiem, czy w zakresie proponowanym przez autora się mieszczą Cichociemni, ale jakbym miał wybierać to wybrałbym właśnie ich.

Nie mieszczą się w żadnym stopniu;) Organizacje to AK, AL czy BCh. Sami cichociemni, to była grupa żołnierzy AK, specjalnie wybranych i wytypowanych do najtrudniejszych zadań. To nawet nie był zwarty oddział. A i ciężko było do nich wstąpić z własnej woli, trzeba było być do tego wybranym.

Jakoś etos tej organizacji wydaje się być najbardziej romantycznych, ze wszystkich.

Nie bardzo rozumiem, czy etos cichociemnego różnił się od etosu zwykłego żołnierza AK;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem, czy etos cichociemnego różnił się od etosu zwykłego żołnierza AK;)

Nie uwłaczając żołnierzom innych organizacji to jednak Cichociemni to elita, do której trzeba było być wybranym, do tego zrzuty do Warszawy ogarniętej powstaniem i walka w nim to jednak jeden lvl więcej niż członkostwo w innych organizacjach Polski Podziemnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie uwłaczając żołnierzom innych organizacji to jednak Cichociemni to elita, do której trzeba było być wybranym, do tego zrzuty do Warszawy ogarniętej powstaniem i walka w nim to jednak jeden lvl więcej niż członkostwo w innych organizacjach Polski Podziemnej.

Daleko posunięty wniosek;) Np. nie wiem, czy np. żołnierze KeDywu powinni mieć jakiekolwiek kompleksy względem cichociemnych. Dalej, kiedy nad Warszawą w trakcie Powstania skakali cichociemni;)? Jeszcze dalej, to w Powstaniu walczyli sami cichociemni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mooj   

Z obecną wiedzą?

Byłbym raczej czynny ale niezrzeszony:)

a gdybym żył wtedy...do jakiejkolwiek - niestety

SZP, ZWZ, NSZ (tylko nie pytajcie który), być może AK

toż nie ja bym decydował jakbym jakąś przysięgę złożył w 39-40 to nie miałbym opcji "zabieram swoje zabawki bo mi się decyzje nie podobają i idę gdzie indziej"

tzn powinienem pewnie mieć odwagę "zrezygnować w proteście" ale nie wiem czy zaryzykowałbym dezercję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Warszawiaki - to tylko AK, ni? A ja Warszawiak bezapelacyjnie! Kto czytał Białoszewskiego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Narodowe Siły Zbrojne , do Żołnierzy , którzy bron złożyli na końcu i których wróg Polski i Polaków prześladował na dłużej

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Warszawiaki - to tylko AK, ni? A ja Warszawiak bezapelacyjnie! Kto czytał Białoszewskiego?

A czytałeś o takiej organizacji jak Tajna Organizacja Wojskowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Warszawiaki - to tylko AK, ni? A ja Warszawiak bezapelacyjnie! Kto czytał Białoszewskiego?

Kto czytał: ja i mój syn, tylko co to ma do bycia warszawiakiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór. Do Narodowych Sił Zbrojnych na pewno bym nie wstąpił.

Z dzisiejszej perspektywy najbliżej byłoby mi do Armii Ludowej albo Gwardii Ludowej WRN. Jako potomkowi chłopskiemu pewnie dobrze byłoby mi także w Batalionach Chłopskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.