Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
legion

Ikariam

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   
ale jak się to robi

Ja też przyswajam funkcję lądowe, handel to czarna magia, mam kopalnie kamienia u siebie, ale wszystkie siły skierowałem na produkcję złota.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Nowy serweri, nowi gracze, wszyscy grają... nie ma farm, nie ma darmowych surowców, wszyscy są aktwyni mogą Cię atakować, a na takiej Theta jest mnóstwo farm, wielu z wysokoą rangą przestało w to grać, jest gdzie pofarmić jest gdzie znaleźć protektora najgorszy są właśnie nowe serwery.
No to zależy kto co lubi. Moim zdaniem budowa wszystkiego od podstaw daje o wiele więcej satysfakcji niż przyjście na gotowe na starym serwerze.Dla mnie to pójście na łatwiznę. One są dobre jeżeli chcemy sobie popykać od czasu do czasu dla rozrywki, a jeżeli chcemy "porządzić" całym serwerem to musimy zaczynać od początku. Mnie oczywiście mogą atakować wszyscy, ale nikt tego ostatnio nie robi i jeżeli się nie pośpieszy to będzie mu ciężko, bo tempo badań stoi u mnie na wyższym poziomie niż u lepiej rozwiniętych graczy w okolicy.
Poszukaj w okolicy graczy z (i) czyli takich, co nie logowali się od jakiegoś czasu. Zbuduj ze 4 hoplitów i 1 procarza wyślij procarza jak mu się nic nie stanie to wyślij hoplitów szybko zdobędziesz surowce.
Ten sposób nie zawsze poskutkuje, bo pojedynczy procarz może zginąć nawet gdy w atakowanym mieście nie ma żadnego wojska (mur i ratusz też dają pkt. obrony). Ja kiedyś wysłałem 2 na puste miasto na ledwie 5 lvl i też porażka. Dla pewności lepiej wysyłać 3 lub 4 od razu. Chociaż tak naprawdę nie wiem po co wysyłać hoplitów jeżeli "nic nie stanie się procarzowi", przecież wtedy on złupi miasto?

Ale są sposoby jak mniej lub bardziej dokładnie zorientować się co do liczby wojska w mieście.

Dokładny to oczywiście wysłanie szpiega, jednak nie zawsze informacje otrzymamy. Istnieje też ryzyko, że nasz wysłannik zostanie schwytany. Drugi sposób to sprawdzenie ile punktów ma dana osoba w rankingu "generałowie", dzięki temu poznamy ogólną siłę militarną naszej ofiary. Jednak jeżeli ma ona kilka miast to nadal nie będziemy wiedzieli gdzie armia stacjonuje.

ale wszystkie siły skierowałem na produkcję złota.
Złoto najlepiej zużywać, poza jakąś tam żelazną rezerwą. Im mniej złota mamy tym mniej otrzyma go ewentualny agresor, który zachęcony dużym łupem mógłby nas wpisać na czarną listę. Dobrym pomysłem jest inwestowanie w statki handlowe, ja mam 26 i tak mi czasem ich brakuje. Kolejny kosztuje już jednak ponad 38 tysięcy sztuk złota, więc wstrzymałem się z rozbudową tej floty do nastania lepszych czasów.Za złoto możemy kupować też towary których nam brakuje, jednak w tym wypadku dobrze jest rozbudować nasz bazar, aby zasięg "penetracji handlowej " obejmował większa ilość wysp. Starajmy się tak gospodarować, aby ciągle przybywało na złota. Jeżeli wybudujemy zbyt dużą armię, to koszt jej utrzymania może przewyższyć dochody i złoto zacznie nam "znikać".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Nadciąga odsiecz ;)

Dzięki lester, za pomoc.

Mostostal wysłałem Ci na próbę marmuru. Za 1h 23m 15s, powinny dopłynąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

A ja na swojej pierwotnej wyspie mam kopalnię siarki. Czyli można powiedzieć, że powoli umieram... Właśnie buduje mi się pałac i planuję założyć sobie kolonię na wyspie, gdzie znajduje się złoże marmuru. Chociaż z drugiej strony myślałem nad winem (bo powoli mieszkańcy zauważają jego brak), lecz kiedy (w każdym bądź razie tak myślę) już rozbuduję kilka dodatkowych poziomów tawerny, ludność będzie bardziej zadowolona, zwłaszcza, że później zapewne dostarczę im jakiegoś "bimbru". :}

Po marmurze chcę kryształ, bo akademia, później na samym końcu jednak zdecyduję się na wino...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Mostostal wysłałem Ci na próbę marmuru. Za 1h 23m 15s, powinny dopłynąć.
E, to blisko. Jeżeli będziecie kolonie zakładać w swoim kierunku, to nawet wsparcie militarne nie będzie trudnością ( wojsko przemieszcza się wolniej niż flota handlowa).
A ja na swojej pierwotnej wyspie mam kopalnię siarki.
To rzeczywiście nie najszczęśliwiej trafiłeś. Ja mam 4 miasta i w żadnym nie wydobywam siarki. Piąte też planuję założyć na wyspie z kryształem. A siarkę pozyskuję poprzez wymianę z innymi graczami. To kolejny plus nowego serwera, jest wielu nierozbudowanych graczy, którzy czegoś potrzebują. W ten sposób mając już dwie kolonie drogą wymiany możemy często mieć pod dostatkiem wszystkich tzw. surowców luksusowych ( czyli te poza drewnem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Achilles zakładanie koloni na winie będzie twoim największym błędem, załuż na marmurze, i dojdź do 2 lvl pałacu wtedy pomyśl nad winem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Np. nikt nie podsyłał Pancerny, nie będziesz chyba zawsze kamienia podsyłał (ty też się musisz rozbudować)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, wielkie dzięki, wkrótce zakładam kolonie z marmurem.. ;)

Ps Dostałem raport, że 200 kryształu dotarło, 100 kolejne właśnie poszło

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pancerny napisz do mnie w ikariam podeślę winko.

Co propobujecie rozwijać jak już możecie zbudować łuczników i budynki do warsztatu/ambasady?

Co rozwijać targ, koszary, magazyn co rozwijać? Ratusz to wiadomo od ilości ludzi, ale co z resztą jaka jest najlepsza strategia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Właśnie mi się chłopcy ratusz na 15 lvl rozbudowuje.

PS.Ale wy się szybko rozwijacie ja za 2 tyg. grania taki nie byłem :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.