Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Mahmed II Zdobywca i ... jego ogórek

Rekomendowane odpowiedzi

Mahmed II Zdobywca ten sam, który zdobył Konstantynopol, kładąc kres istnieniu Cesarstwa Wschodniorzymskiego, oprócz wojny miał jeszcze inne hobby: mianowicie uwielbiał własnoręcznie uprawiać warzywa w swoim ogrodzie. Pewnego razu wyhodował wielkiego ogórka, którym bardzo się szczycił. Pewnego dnia zauważł jednak, że ogórek zniknął! Zdenerwowany zwołał wszystkich niewolników pracujących w ogrodach,po czym kazał rzyznać się do winy okrutnemu ogórkożercy. Wszycy jednak milczeli. Wówczas sułtan wykazal się niemałą intuicją i dobwszy miecza rozpełtał bzuch jednemu z niewolników. Okazało sie że to wlaśnie ten zjał mu ogórka.

I co wy na to? Jaki jest moral tej opowieści ;) ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Morał jest bardzo prosty. Nie zżera się ogórków sułtana, gdyż grozi to okropną dolegliwością żołądkową ;)

A tak na poważnie, to takie działanie w stylu Caliguli, ten sułtan to chyba nie był zbyt sympatyczny gość. Ja rozumiem jeszcze żeby mu zeżarł kawior, befsztyczek, ale żeby za ogórek... ;)

Pozdrawiam.

P.s.: Chyba jeden z najstarszych tematów bez odpowiedzi "ruszyłem" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   
I co wy na to? Jaki jest moral tej opowieści ;) ??

Że ogórkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE! Oraz, że w pożeraczu ogórków to warzywo gore.

:viva:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

A propós ogórków, podobno Michał Korybut Wiśniowiecki zmarł w wyniku przejedzenia korniszonami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
propós ogórków, podobno Michał Korybut Wiśniowiecki zmarł w wyniku przejedzenia korniszonam

Ja znowu słyszałem, że przeżarł się świeżymi ogórkami.

A w ogóle to paskuda był :x

P.S

Ramcel, jeśli można prosiś, co to za herb jest?[/b]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel, jeśli można prosiś, co to za herb jest?

Wprawdzie ja nie Ramcel (przepraszam Cię Ramcel ;) ), ale zaspokoję Twą ciekawość, to jeden z najstarszych polskich herbów, Ostoja.

Przepraszam za off'a i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nic, tylko życzyc smacznego.

Ciekawe co zrobił z tym wyprutym z brzucha ogórasem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nic, tylko życzyc smacznego.

Ciekawe co zrobił z tym wyprutym z brzucha ogórasem?

Mam nadzieję, że nie zeżarł ;)

Zastanawia mnie, tylko po co Mehmedowi przetrawiony ogórek? Nie sądzę, żeby niewolnik łyknął w całości, wszak okazałe ponoć to warzywo było. Straszny okrutnik z tego Mehmeda, albo jakiś fanatyk ogórków :lmao:

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Byc może to od niego pochodzą nasze korniszony...

Z pewnością nie pozwolil go zmarnowac i nawoził nim inne ogórki...

Wyobrźcie sobiwe, jesteście ogórkami i nawożą Was poległym w boju kolegą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wyobraźcie sobie, jesteście ogórkami i nawożą Was poległym w boju kolegą...

Wyobraziłem sobie. I nie wiem czemu, ale poczułem się jak w restauracji "Mc Donald's" :mrgreen:

Ale co zrobił w takim razie sułtan z resztkami niewolnika?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pochował, a na jego grobie siał ogórki

:lmao:

Znalazłem jeszcze jeden morał tej historii. Ogórki należy kupować w sklepie, a nie zrywać w ogródku i to jeszcze nie swoim. Konsekwencje jak widać mogą być przykre, Mehmed może posłużył się skrajnym rozwiązaniem, ale zapewne ku przestrodze, żeby mu w przyszłości warzywnika nie obrobili.

Drugi morał to taki, żeby nie okłamywać nigdy władcy i nie igrać z jego intuicją ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.