Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Achilles

Z czym Ci się najbardziej kojarzy epoka średniowiecza?

Rekomendowane odpowiedzi

Achilles   

Każdy ma inne skojarzenia co do średniowiecza. Jedni wzorują się na swoich zainteresowaniach z tej epoki, drudzy na wiadomościach zdobytych z wczesnych lat swojego dziecińctwa, inni na czym innym, a jeszcze inni na czym jeszcze innym...

Z czym Ty, droga jednostko, kojarzysz sobie tematykę średniowiecza? I czy skojarzenia te przyczyniają się chęci zdobywania wiedzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi na myśl przychodzi obraz miasteczka(dach pokryty słomą, brud i odchody na ulicy) przez które przejeżdżają rycerze a dookoła panuje okropna pogoda, nie wiem czemu ;D

I czy skojarzenia te przyczyniają się chęci zdobywania wiedzy?

Nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Średniowiecze... Pierwsze co mi się nasunęło to miecze, rycerze, królowie oraz ciemnota tamtych czasów.

I czy skojarzenia te przyczyniają się chęci zdobywania wiedzy?

Zachęcają, zachęcają, ale jakoś brak mi na to czasu z powodu zainteresowania innymi epokami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zawsze mi się kojarzy ta epoka z kościołami, katedrami i bazylikami, ale także z rycerzami, turniejami, trubadurami, jak także legendami i eposami rycerskimi (głównie opowieść o Tristianie i Izoldzie). Również obraz miasta, wsi i zamku. ;)

Właśnie te skojarzenia z kościołami chrześcijańskimi pobudzają mnie do odkrywania tej epoki.

Ach ta katedra Notre Dame! Ach Hagia Sophia w Konstantynopolu! ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A ja mam podobne skojarzenia jak Narya ;) Też jakieś kościoły mi przychodzą na myśl, turnieje rycerskie, oprócz tego poganie.

Mroki średniowiecza zawsze mi się podobały :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jeśli podobają ci się mroki średniowiecza to co robisz zamiast w średniowieczu w PW? ;D Żartuję oczywiście. ;)

Nie no, chyba każdemu kojarzą się gotyckie sylwetki kościołów, jak mowa o średniowieczu, chyba? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Cóż, nie będę oryginalny - pierwsze i najbardziej banalne skojarzenie to panowie w metalowych puszkach, wszechwładne klechy oraz wszechogarniający brud, tak świetnie oddany w Świętym Graalu Monty Pythona ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeśli podobają ci się mroki średniowiecza to co robisz zamiast w średniowieczu w PW? ;D

A ja wszystko widzę, i notuję, kto to mi tutaj dziongę próbuje odciągnąć od jedynego słusznego działu :lmao:

Moje pierwsze skojarzenie ze średniowieczem, to podobnie jak w przypadku dziongi i Naryi kościoły, ale nie te wielkie i potężne, ale raczej niewielkie, małe kościółki. One mają dla mnie jakiś szczególny klimat. A potem już raczej mało oryginalnie, krucjaty, rycerze, piękne zamki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A ja wszystko widzę, i notuję, kto to mi tutaj dziongę próbuje odciągnąć od jedynego słusznego działu :lmao:

No może nie jedynego słusznego, ale na pewno najważniejszego ;)

Mi przed oczami stoi typowy kościół romański.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Średniowiecze jest piękne a ja nikogo nie odciągam od innych działów, ale jak dzionga zechce to mogłaby być moderatorem w średniowieczu zamiast w PW. Żart. ;D ;P

Mnie jeszcze z średniowieczem kojarzy się muzyka. Tworzy szczególny dla mnie klimat. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Brego   

Od razu wyobrażam sobie Ryszarda Lwie Serce, Krucjaty, Piękne gotyckie budowle i Wspaniałe bohaterskie bitwy.

Czy zachęca mnie to do zdobywania wiedzy? Bardzo, bardzo Bardzo. Specjalnie dla mojego zainteresowania średniowieczem Pojechałem do Anglii, aby zwiedzić Tower. To było niesamowite. Tak samo Malbork. Mieszkam nie daleko i mam tam rodzinę, zwiedzić zamek 15 razy rocznie to minimum. Średniowiecze tak mnie pasjonuje że oddałbym wszystko, włącznie z 2 palcami od lewej ręki aby się tam przenieść. Ale najpierw nauczyłbym się być praworęczny, bo nie chciałbym płonąć na stosie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Ale najpierw nauczyłbym się być praworęczny, bo nie chciałbym płonąć na stosie.

To było dobre! :joker: A dlaczego niby mieliby palić na stosie leworęcznych? :P Ciekawe, że się z tym kojarzy ci średniowiecze. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.