Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Wilhelm III Orański

Recommended Posts

Tofik   

Wg Radziwonki był to jedyny człowiek, który mógł położyć kres niesnaskom i podziałom w gronie sprzymierzonych w czasie wojny o sukcesję hiszpańską, co mogło przyczynić się do ich zwycięstwa. Co sądzicie o tej opinii? Co sądzicie o tym władcy, którego wprowadzenie na tron angielski nazwano Chwalebną Rewolucją?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmusił wojska francuskie do wycofania się z Niderlandów. Ciekawą przyjął też taktykę... mianowcie zalał Francuzów w depresji, co odcięło Francuzów.

Został wezwany przez opozycję na tron angielski i w lutym 1689 koronowany. W 1690 pokonał broniącego się w Irlandii Jakuba II.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.