Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Czy kiedykolwiek Lwów do Nas wróci?

Rekomendowane odpowiedzi

Kategoria wyznania nie jest dziś kategorią etniczną, a przynajmniej nie zawsze.

Tylko jaki wniosek (co do Polski) z tych diagramów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Wniosek taki, że jednak zbyt wielu Polaków zostawiono poza nowymi granicami.

Oczywiście nie chodzi mi o to, że zbyt mało ludzi wypędzono na zachód, tylko że granice za daleko cofnięto.

Swoją drogą - Polacy na Litwie mają mocniejszą polską świadomość narodową niż wielu Polaków w Polsce, sądząc po tej wideorelacji:

Edytowane przez Domen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że jednak zbyt wielu Polaków zostawiono poza nowymi granicami.

Oczywiście nie chodzi mi o to, że zbyt mało ludzi wypędzono na zachód, tylko że granice za daleko przesunięto.

Swoją drogą - Polacy na Litwie mają mocniejszą polską świadomość narodową niż wielu Polaków w Polsce, sądząc po tej wideorelacji:

No pewnie ze mają , a wielu z nas mogłoby się od Polaków z Wileńszczyzny uczyć patriotyzmu i honoru , tyle ze to specyfika Pasa Polskiego , ziemie dawnej Małopolski Wschodniej , są dziś wyprane z Polaków ( wysiedlonych lub wymordowanych ) , to ostoja ukraińskiego faszyzmu i zdziczenia , tam nie ma nic polskiego prócz sentymentu i wspomnień , a Wileńszczyzna to żywe serce naszego Narodu , wykute w walce z lietuvskim szowinizmem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Zgadzam się. Aczkolwiek z zarzucaniem faszyzmu i zdziczenia bądźmy ostrożni, bo np. we Francji skrajna prawica ma dziś chyba większe poparcie niż na Ukrainie. ;) Jeśli wyniki ostatnich wyborów są miarodajne, to Ukraińcy powiedzieli nie faszystom, choć zdaję sobie sprawę, że wyniki ogólnokrajowe nie odzwierciedlają sytuacji na "dzikim zachodzie", gdzie - tak jak piszesz - znajduje się bastion skrajnego szowinizmu ukraińskiego (a przynajmniej znajdował się do niedawna).

Znalazłem to:

Porównanie wyników partii "faszystowskich" kilku państw w wyborach do EP i w wyborach na Ukrainie w tym roku:

http://blog.skepticallibertarian.com/2014/05/28/next-time-you-hear-about-a-fascist-coup-in-ukraine-remember-this-chart/

fascism.png?resize=655%2C551

Chociaż autorowi powyższego wypadałoby jeszcze porównać skalę skrajności poglądów i programów tych partii... :)

Edytowane przez Domen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Aczkolwiek z zarzucaniem faszyzmu i zdziczenia bądźmy ostrożni, bo np. we Francji skrajna prawica ma dziś chyba większe poparcie niż na Ukrainie. ;) Jeśli wyniki ostatnich wyborów są miarodajne, to Ukraińcy powiedzieli nie faszystom, choć zdaję sobie sprawę, że wyniki ogólnokrajowe nie odzwierciedlają sytuacji na "dzikim zachodzie", gdzie - tak jak piszesz - znajduje się bastion skrajnego szowinizmu ukraińskiego (a przynajmniej znajdował się do niedawna).

Znalazłem to:

Porównanie wyników partii "faszystowskich" kilku państw w wyborach do EP i w wyborach na Ukrainie w tym roku:

http://blog.skepticallibertarian.com/2014/05/28/next-time-you-hear-about-a-fascist-coup-in-ukraine-remember-this-chart/

fascism.png?resize=655%2C551

Chociaż autorowi powyższego wypadałoby jeszcze porównać skalę skrajności poglądów i programów tych partii... :)

Akurat w byłej Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu , czyli naszych byłych Kresach , Swoboda ma wszędzie powyzej 30% głosów , i zasadniczo rządzi wraz dużo radykalniejszymi popłuczynami po banderowskich faszystach ( jesteś userem i na Historykach , a były tam publikowane dane o wyborach samorządowych i wynikach na Ukrainie ) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Aczkolwiek z zarzucaniem faszyzmu i zdziczenia bądźmy ostrożni, bo np. we Francji skrajna prawica ma dziś chyba większe poparcie niż na Ukrainie.

A to faszyzm jest ideologia prawicowa?

Czego to czlowiek moze sie dowiedziec na forum!

A ja durny myslalem, ze Richard Pipes mial racje mowiac, ze komunizm i faszyzm to blizniacze bekarty marksizmu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja durny myslalem, ze Richard Pipes mial racje mowiac, ze komunizm i faszyzm to blizniacze bekarty marksizmu...

Amen Piracie :) .

Zbrodnicze bękarty <_<

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Słoma z sianem mi się pomyliła, niech Wam będzie... :) Ale jak dla mnie narodowy socjalizm był jednak na lewo od faszyzmu, a faszyzm czerpał też częściowo prawicy. Obecnie pojęcie faszyzmu bardzo się rozmyło i jest często nadużywane.

P

Nazistowskie ludobójstwa, rabunki mienia, itp. można by nawet uznać za formę skrajnej "pomocy społecznej" i "równania szans" - aryjczykom, oczywiście.

Stalin i Pol Pot stosowali podobne formy "socjalu", tylko mniej etnocentryczne. No i nazizm równał zasadniczo do średniej (dlatego eksterminowano też niepełnosprawnych, itp.), a komuniści do dna. Jeden tępił kułaków a drugi wypędzał ludność do szałasów w dżungli, by zapanowała równość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szansę powrotu Lwowa na łono Ojczyzny oceniam na 10 do 25% z uśrednieniem na 15-20%, jeśli chodzi o XXI wiek.

Lwów jest wyłącznie nasz i nikt nie ma do niego prawa oprócz nas. Jeśli rządy zmienia się na Nacjonalistyczne (50% szans), to miasto na pewno powróci do Macierzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Lwów jest wyłącznie nasz i nikt nie ma do niego prawa oprócz nas. Jeśli rządy zmienia się na Nacjonalistyczne (50% szans), to miasto na pewno powróci do Macierzy.

Co pewien czas odżywają takie idee, trochę inne skończyły się podziałem kraju i utratą całkiem sporej części terytorium. Z punktu widzenia potomka osób dotkniętych konsekwencjami podpowiem, że nie tędy droga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

A którędy?

Z punktu widzenia 555 i jego doświadczeń to co?

Mają powstać ziomkostwa lwowskie?

A skąd ja mam to wiedzieć. Odezwałem się właśnie w tym wątku celowo aby pokazać, że zmiany granic i relokacja ( dobre słowo ? ) ludności pozostawia w następnych pokoleniach ślad. Świat nie jest idealny ale mam nadzieję, że Polacy zauważają, że wojny nie są potrzebne w obecnych czasach gdzie mam na myśli państwa o pewnym poziomie cywilizacji. Wystarczy ekonomia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał, że: "nie tędy droga" to chyba ma zdanie względem tego jakaż to droga jest odpowiedniejszą?

"... mam nadzieję, że Polacy zauważają, że wojny nie są potrzebne w obecnych czasach gdzie mam na myśli państwa o pewnym poziomie cywilizacji".

A Niemcy to też zauważają? Na chwilę obecną Polacy nie prowadzą żadnej wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
555   

Jak ktoś napisał, że: "nie tędy droga" to chyba ma zdanie względem tego jakaż to droga jest odpowiedniejszą?

"... mam nadzieję, że Polacy zauważają, że wojny nie są potrzebne w obecnych czasach gdzie mam na myśli państwa o pewnym poziomie cywilizacji".

A Niemcy to też zauważają? Na chwilę obecną Polacy nie prowadzą żadnej wojny.

Czy dobrze rozumiem, że szukasz drogi do odzyskania Lwowa w granice Polski co wiąże się z jego utratą przez Ukrainę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.