Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak na prawdę nie mam zdania. Tzn. sam pomysł Estery bardzo mi się podoba, ale nie mam zdania jak to zorganizować. Albo nasza własna "wiki", albo pod-dział. Jeśli chodzi o drugie rozwiąznie wydaje się być bardziej trafne. Ja bym stworzył poddział o nazwie encyklopedia (może w każdej epoce), gdzie każdej literze alfabetu odpowiadałaby inna litera. Chyba, że wymyślicie coś mądrzejszego, bo ja nie ukrywam, mogę w tej chwili pleść bzdury ;)

W każdym bądź raze poprę każdą inicjatywę, a priori zgadzam się z Esterą :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

amon napisał/a:

Może lepiej ograniczyć się do epoki napoleońskiej , bo temat , jak na moje wyobrażenie jest tak obszerny że doprowadzenie tego projektu do końca będzie sukcesem . Czyli jestem za działem Epoka Napoleońska .

Oczywiście hasła związane w Rewolucją też są istotne do całkowitej ilustracji epoki Napoleona jednak nie przypuszczam że będą w przewadze .

Kadrinazi napisał/a:

Podpisuję się obydwiema łapami pod tym co napisał Amon. Encyklopedia rewolucyjno-napoleońska i tak zajmie dużo czasu, miejsca i uwagi piszących, nie ma co rzucać się z motyką na słońce (czyli szersze ramy tematyczne encyklopedii).

Podpisuje się pod tym obiema łapkami ;) Pragnę by Encyklopedia została tutaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Choć w sumie też po zastanowieniu się, może lepiej żeby ta encyklopedia została tutaj pod jurysdykcją Estery.

Lepiej iść w jakość a nie ilość.

A czas pokaże jak się to rozwinie, na razie jest dobrze jak jest.

Podpisano

Kot Bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

IMHO encyklopedia powinna zostać u Estery, tu jej będzie dobrze, nawet najlepiej.

Jeżeli mamy robić swoją wiki to na samym początku powinien, link do Encyklopedii Estery z informacją co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił w każdym dziale(Epoka, DWS, średniowiecze, etc.) poddział w którym zrobić tyle tematów ile jest liter. Co do naszej wiki nie mam zdania.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że do wikipedi dotrą tysiące ludzi, a do działu na Forum z taką encyklopedią tylko zainteresowani, a takie rzeczy powinno robić się dla innych, dla ludzi szukających informacji dlatego wikipedia byłaby lepsza.

Przez ostatnie 2 godziny bawiłem się w niej instalację, ale po zinstalowaniu pojawiał się jakiś błąd i nic nie mogłem zrobić, postaram się kogoś namówić by mi w tym pomógł, lub zrobił za mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie zgadzam się na takie tworzenie encyklopedii na Forum, co za dużo to nie zdrowo Forum to nie encyklopedia od tego są takie skrypty jak darmowa wikipedia.

Estera skoro już zaczęła i jest wiele fajnych haseł to oczywiście nie będę tego usuwał, ale postaram się jak najszybciej zainstalować wikipedię, by chętni edytowali sobie dowolne historyczne hasła tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zgadzam się. Forum myślę służy przede wszystkim do dyskusji na różne tematy, problemy, tezy i hipotezy, ale nie jest wykładnią wiedzy. Wszak na forum dyskutują ludzie którzy mają jakąś tam wiedzę. A Encyklopedia czasów rewolucji i Napoleona jako poddział w tutejszym dziale. ;)

Swoją drogą również jak będzie skończona ta encyklopedia to można ją jakoś złożyć i ładnie wydać na forum i rozpocząć dyskusję nad jej hasłami. Bo nie wszyscy mogą się zgadzać z definicją jakiegoś hasła i tu otwierać się może pole do dyskusji. Ale w jaką formę to ubrać to nie mam pojęcia. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Sprawa dla mnie jest jasna. Powstało już tyle haseł w encyklopedii Estery ,że warto ją dokończyć, po za tym widać jakiem zainteresowaniem cieszy się jej dział, a encyklopedia jest tegoż działu uzupełnieniem i dodatkowym plusem.

Po za tym epoka napoleońska jest tak wielotematyczną epoką ,że encyklopedia jej jest jak najbardziej wskazana ,gdyż jest to materiał historyczny jeden z najtrudniejszych.

Jeśli chodzi o ogólną Wikipedię , nie wiem czy jest sens , gdy najważniejsze hasła w niej tylko będą, gdyż to ogromny kawał infromacji. A w encyklopedii napoleońskiej zachowają się te najtrudniejsze, najważniejsze i najbardziej pożądane przez szukających.

Ograniczmy się do tej encyklopedii Estery. Przecież pisanie na forum przez to nie spada, wręcz przeciwnie , w dziale Estery ruch jest niezmiennie duży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
wentualnie w Portalu można wydać tą encyklopedię napoleońską, z Portalu bardzo szybko google hasła złapie i doda do wyszukiwarki.

Otóż to Adminie- oto mi chodziło. Encyklopedia zostaje na Forum tu ją tworzymy (kwestia gdzie rozstrzygnie się dziś wieczór- chodzi o dział), potem zaś wydajemy dla Portalu.

Zapraszam jeszcze do dyskusji, tych, którzy się nie wypowiedzieli na temat lokalizacji Encyklopedii tu na Forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Głosy:

Encyklopedia zostaje w tym dziale: Pancerny, Amilkar, Narya, Amon, Kadrinazi, Estera- czyli 6 głosów za tą opcją

Encyklopedia wydzielona: Admin- czyli 1 głos

Wstrzymali się: Vissegerd, tak samo traktuję wpis Adama1234 - czyli 2 głosy

Bavarsky zaś zmienił zdanie w czasie dyskusji.

Proszę Admina o weryfikację tych informacji i przejrzenie postów w tej sprawie, czy aby na pewno dobrze wszystko zestawiłam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pewne posty trudno zakfalifikować do jakiejkolwiek kategorii, nie było klasycznej sondy, ale nie ma problemu może być tutaj, jeśli macie ochotę, ale więcej encyklopedii na Forum nie będzie, dla pozytywnych zapaleńców, postaram się zainstalować wikipedię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Zatem będzie poddział? Wspaniale. Od kiedy? Czy jest to możliwe do "dogadania"? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.