Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też popieram, dla takiego ciemniaka jak ja taka encyklopedia to szansa wyjścia z "mroków niewiedzy" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Dziękuję wszystkim za miłe słowa! :lol:

Kolejny plus Encyklopedii: to wygodny sposób zdobywania wiedzy- ktoś, kto chce się czegoś dowiedzieć, może pochłaniać wiedzę stopniowo, czytać hasło po haśle, przeglądać je, wracać do nich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Askenazy Szymon- 1866-1935, historyk, delegat polski w Lidze Narodów, badacz historii politycznej XVIII i

XIX w. Autor takich dzieł jak m.in. Książę Józef Poniatowski oraz Napoleon a Polska.

Tak Estero, świetnie że o tym wielkim historyku napisałaś, do tego warto było by dodać, że był twórcą lwowskiej szkoły historycznej zw. „Szkołą Askenazego”.

Jako że był pochodzenia żydowskiego, nie mógł objąć katedry na Uniwersytecie Warszawskim, wstawił się za nim między innymi jego student Marian Kukiel, lecz bezskutecznie.

Napisał również wielkie dzieło „Łukasiński”, opisujące losy Wielkiego Polskiego Patrioty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Wspaniale. Bavarsky- mam propozycję: może Ty chcesz go opisać? Usunę mój post, a Ty stworzysz nowe hasło poświęcone temu historykowi. Zawrzesz wówczas te ważne informacje. Może tak być?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

EE po co usuwać, przecież wszystko masz dobrze :lol: jak chcesz to dodaj tylko to co tam nabazgrałem, sam niewiele więcej wiem, raczej mógłbym się wypowiedzieć tylko o tym co napisał, ale to musiałbym się trochę pozastanawiać ;). Miałem kiedyś wykłady z profesorem, którego dziadek był uczniem Askenazego, wiele nam na wykładach naopowiadał o jego pracach, które pisał w okresie zaborów i w Wolnej Polsce. Tak mnie nim zafascynował, że biografię Łukasińskiego z 6 razy przeczytałem - tak wybornie się czyta i ten piękny nieskalany język Polski!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Cel szczytny , może przebijemy stronę napolon.gery , gdzie jest też sporo bardzo rzeczowych informacji . Rozumiem że Bieleckiego nie będziemy przepisywać :lol:;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Udało się przekonać Amona!!! ;):lol: :ja: :viva: :thumright:

Przypominam: wciąż pracujemy nad literką A.

Znowu na jakiś czas "słownie" zamykam ten temat. Proszę o nie prowadzenie w tym temacie

(czyli: Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne) dyskusji, dopóki ja jej nie wznowię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Mam bardzo ważne pytanie. Drodzy Encyklopedyści: wymieniłam z Adminem kilka wiadomości o Naszej Encyklopedii. Istnieje możliwość stworzenia specjalnego poddziału w dziale Rewolucja Francuska i Epoka Napoleońska. Jednak pojawia się pytanie: czy gdyby istniał specjalny dział na przedsięwzięcia forumowe, to czy Encyklopedia nie mogłaby być tam prowadzona? Pytanie do Was Encyklopedyści jest następujące: gdzie (w którym dziale) widzicie tę Encyklopedię? Tutaj czy w tym specjalnym dziale gdyby istniał? Wypowiem się z czasem- nie chcę nic sugerować. Proszę o odpowiedzi. Każdy z Was proszę niech napiszę tutaj jedną wiadomość prezentująca zdanie na ten temat. W stosownym czasie ponownie słownie zamknę ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że byłby to dział dt. naszych działań, byłby tam Konkurs sprowadzony do poddziału po jego zakończenou, byłby tam dział dt. Filmiku na youtube.com, który planujemy i kolejne działania, które angażują całą społeczność Forum, a takim na pewno jest encyklopedia, która by się tam wyróżniała, dodatkowo, jest plany by założyć własną wikipedię (tak jak jest np. nonsensopedia to naszą własną historyczną i tam dodawać hasła jeśli projekt na Forum odniesie sukces).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Może lepiej ograniczyć się do epoki napoleońskiej , bo temat , jak na moje wyobrażenie jest tak obszerny że doprowadzenie tego projektu do końca będzie sukcesem . Czyli jestem za działem Epoka Napoleońska .

Oczywiście hasła związane w Rewolucją też są istotne do całkowitej ilustracji epoki Napoleona jednak nie przypuszczam że będą w przewadze .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powstałaby nasza wiki, to byłaby to encyklopedia otwarta, więc każdy mógłby w niej edytować hasła lub np. tylko osoby zarejestrowane na Forum i wtedy fanatycy Napoleona rozwijalby takie hasła, a fanatycy czegoś innego jeszcze inne hasła. Mógłby powstać z tego bardzo ciekawy projekt. Oczywiście w dziale dt. encyklopedii napoleońskiej tylko takie hasła byłyby w niej umieszczane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Mógłby powstać z tego bardzo ciekawy projekt. Oczywiście w dziale dt. encyklopedii napoleońskiej tylko takie hasła byłyby w niej umieszczane.

Generalnie bardzo dobry pomysł z tym wydzieleniem, nie widzę żadnego problemu w tym względzie, ja się dostosuję i z natury nie marudzę tym bardziej, że jak na razie z różnych względów żadnego hasła do encyklopedii nie napisałem...

Świetna inicjatywa!

Pozdrawiam

Kot Bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czy to będzie w Epoce czy w innym dziale to bez różnicy, popieram inicjatywę i zapraszam do dodawania haseł, nie mniej jednak postaram się zainstalować naszą własną wikipedię, bo coś takiego jest bardziej funkcjonalne i lepsze dla oka potencjalnego użytkownika, wreszcie w takiej wikipedi możnaby dodawać niemalże w każdym haśle link do dyskusji u nas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej ograniczyć się do epoki napoleońskiej , bo temat , jak na moje wyobrażenie jest tak obszerny że doprowadzenie tego projektu do końca będzie sukcesem . Czyli jestem za działem Epoka Napoleońska .

Oczywiście hasła związane w Rewolucją też są istotne do całkowitej ilustracji epoki Napoleona jednak nie przypuszczam że będą w przewadze .

Podpisuję się obydwiema łapami pod tym co napisał Amon. Encyklopedia rewolucyjno-napoleońska i tak zajmie dużo czasu, miejsca i uwagi piszących, nie ma co rzucać się z motyką na słońce (czyli szersze ramy tematyczne encyklopedii).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.