Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Nasza Encyklopedia czasów rewolucji i Napoleona ruszyła! W tym temacie możemy dyskutować o tym przedsięwzięciu.

Na początek moja prośba: pamiętajcie: jeden post = jedno hasło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Austria - trochę dziwna ta definicja, no i ta ofiara... Ta Encyklopedia powinna być bonapartystowska :);)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ten wpis o Austrii prawdopodobnie usunę, po konsultacji z twórcą tego hasła. Informacje o koalicjach planowałam pod literką K. K jak Koalicje antyfrancuskie. Pod tym hasłem pojawią się koalicje i ich członkowie oraz najważniejsze daty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być forma encyklopedyczna, to może unikajmy stwierdzeń typu 'zdradził Napoleona'. Nie lepiej napisać 'porzucił sprawę Napoleona' lub 'przeszedł na stronę Bourbonow'? Osobiste zapatrywania autorow haseł nie powinny wpływać na notki ktore tworzymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na początek moja prośba: pamiętajcie: jeden post = jedno hasło.

Przykro mi bardzo Estero (nie bocz się na mnie za to co powiem proszę), ale nie podoba mi się ten pomysł i to bardzo, bo zrobi się z tego zwykłe nabijanie postów. Nie widzę nic złego w tym, żeby w jednym poście było kilka haseł. No chyba, że jakieś argumenty przekonają mnie do zmiany zdania...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
unikajmy stwierdzeń typu 'zdradził Napoleona'

Ale to jest stwierdzenie faktu. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Nie lepiej napisać 'porzucił sprawę Napoleona' lub 'przeszedł na stronę Bourbonow'?

Zastosuje się do Twej uwagi, choć tak jak pisałam wyżej, nie widzę problemu. A przy Davoucie stwierdzenie, że pozostał wierny, też będzie wyrazem osobistych zapatrywań?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Przykro mi bardzo Estero (nie bocz się na mnie za to co powiem proszę), ale nie podoba mi się ten pomysł i to bardzo, bo zrobi się z tego zwykłe nabijanie postów. Nie widzę nic złego w tym, żeby w jednym poście było kilka haseł. No chyba, że jakieś argumenty przekonają mnie do zmiany zdania...

Rozumiem Twoje racje. Jendak chciałam aby Encyklopedia była obszerna i porządna.

Możemy zrobić tak: nie będę robić problemów jeśli ktoś będzie umieszczał więcej niż jedno hasło. Ja osobiście będę umieszczać po jednym. W ten sposób daje się szanse wypowiedzi innym. Ale tak jak pisałam- nie widzę problemu, jeśli chcesz pisać po kilka haseł :)

A nie będę podawać przykładów jak inne działy nabijają posty... :| Poczułam się źle, kiedy napisałeś o nabijaniu postów. Jak merytoryczne posty można nazywać "nabijającymi"???? Przepraszam, ale to nieładnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Popieram Vissegerda - nawet wygodniej się czyta, gdy jest po kilka haseł w jednym poście.

Co do osobistych zapatrywań a kwestii z Davout - wszystko zależy od słow ktorych się użyje. Można np. zacytować fragment jakieś pracy wychwalającej Davout - trik polega na tym, by nie pisać tego własnymi słowami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Popieram Vissegerda - nawet wygodniej się czyta, gdy jest po kilka haseł w jednym poście.

Niech każdy tak pisze, jak mu wygodniej. Ja będę umieszczać po jednym haśle. Zatem niech będzie tak: ilość haseł w poście to kwestia indywidualna każdego z Encyklopedystów.

Uwaga o nabijaniu postów jest naprawdę- nieprzyjemna, niestosowna i nie na miejscu. Ten temat jest bardziej "nabijający". Nie wykluczam, że będzie okresowo zamykany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Estero, ależ nie ma po co się niepotrzebnie gniewać i denerwować. Encyklopedia w formie jeden post = jedno hasło szybko stanie się bardzo nieczytelna. Jezeli natomiast przyjelibyśmy np. formę typu 3-5 haseł na post, to i wygodniej będzie to czytać, a i sami piszący hasła musieliby się nieco wysilić i tworzyć kilka haseł na 'jeden rzut'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Tu się zgadzam. Gdy już encyklopedia będzie na Z, to będzie bardzo trudno znaleźć hasła pod jakąś literą.

Nie mniej, uważam, że ów encyklopedia jest dobrym pomysłem. Dla laików (jak ja) co do tej epoki, może stać świetną bazą wiedzy.

Ufam, że encyklopedia nie zostanie zamknięta.

Jednakże, myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie pod-działu Encyklopedii z tematami (24) odpowiednio do liter w alfabecie (24). To byłoby bardziej przejrzyste.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Jeżeli ma to być forma encyklopedyczna, to może unikajmy stwierdzeń typu 'zdradził Napoleona'. Nie lepiej napisać 'porzucił sprawę Napoleona' lub 'przeszedł na stronę Bourbonow'? Osobiste zapatrywania autorow haseł nie powinny wpływać na notki ktore tworzymy.

Tak- przemyślałam to- zgadzam się. Kadrinazi- masz rację :) Encyklopedia ma przecież rozbudzać ciekawość, podawać informacje, a nie sądy autorów. Dziękuję- słuszna uwaga.

Bierzmy ją moi drodzy Encyklopedyści pod uwagę.

Estero, ależ nie ma po co się niepotrzebnie gniewać i denerwować. Encyklopedia w formie jeden post = jedno hasło szybko stanie się bardzo nieczytelna. Jezeli natomiast przyjelibyśmy np. formę typu 3-5 haseł na post, to i wygodniej będzie to czytać, a i sami piszący hasła musieliby się nieco wysilić i tworzyć kilka haseł na 'jeden rzut'.

I tym razem Kadrinazi mnie przekonał. Jednak proszę Was- czy nie może pozostać tak jak napisałam: ilość haseł w poście to kwestia indywidualna każdego z Encyklopedystów?

Mogę dodać, że mile widziane więcej niż jedno hasło na post, ok?

Jak się wypowiecie, natychmiast edytuję pierwszy post w Encyklopedii i usunę uwagę: jedne post=jedno hasło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Tu się zgadzam. Gdy już encyklopedia będzie na Z, to będzie bardzo trudno znaleźć hasła pod jakąś literą.

Dwa magiczne przyciski - Ctrl i F :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Tu się zgadzam. Gdy już encyklopedia będzie na Z, to będzie bardzo trudno znaleźć hasła pod jakąś literą.

Dwa magiczne przyciski - Ctrl i F :)

To nie ma nic do rzeczy. Skończona Encyklopedia nie będzie przejrzysta i mało czytelna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Ufam, że encyklopedia nie zostanie zamknięta.

Nie zostanie :) Mówiąc o okresowym zamykaniu tematu, miałam na myśl temat, w którym aktualnie dyskutujemy: Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne.

Ufam, że encyklopedia nie zostanie zamknięta.

Jednakże, myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie pod-działu Encyklopedii z tematami (24) odpowiednio do liter w alfabecie (24). To byłoby bardziej przejrzyste.

Interesująca propozycja. Bardzo dobry pomysł. Poza tym, jak Encyklopedia już powstanie, można by pomyśleć o jakiejś wersji dla Portalu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.