Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książka, która przeczytałem najwięcej razy to...

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem tomy harego pottera 1-5 po 6 razy. Ale lubie też potop (jakieś 4 x) i trzech muszkieterów (3 x) Do tego tolkien, ale to jż bardziej wyrywkowo.

[ Dodano: 2007-06-30, 21:53 ]

Przeczytałem tomy harego pottera 1-5 po 6 razy. Ale lubie też potop (jakieś 4 x) i trzech muszkieterów (3 x) Do tego tolkien, ale to już bardziej wyrywkowo.

[ Dodano: 2007-06-30, 21:56 ]

Sorry za to, ale coś mi rypło na kompie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Jaki jest sens czytania dwa razy tej samej książki?
Widzisz, a jaki jest sens oglądania tego samego filmu parokrotnie, co pewnie nieraz ci się zdarzyło? :lol: Ja tylko parokrotnie wracałem do książki więcej niż raz i praktycznie zawsze wracam do tej samej pozycji - "TO" Stephena Kinga. Dla mnie ta książka jest kwintesencją idealnej pozycji. Pomimo, że ma 1216 stron, to do dnia dzisiejszego czytałem ją ośmiokrotnie. Staram się czynić to co roku w wakacje, wracając w myślach do dni w których czytałem ją po raz pierwszy, będąc jeszcze niepełnoletnim szczylem :mrgreen: Pomimo że znam całą akcję, wiem jak się zakończy, to za każdym razem czytanie sprawia mi ogromną przyjemność i na nowo przeżywam przygody głównych bohaterów. Dzieje się to za sprawą fantastycznej narracji Kinga, która potrafi przykuć wzrok do kartek i nie pozwala choć na moment przerwać czytania. Jest to książka o takim dzieciństwie, którego osobiście nie przeżyłem i już nie przeżyję, ale które chciałbym przeżyć... Nic dodać, nic ująć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Książka, którą przeczytałem najwięcej razy to wymieniany tutaj Alchemik, bo jest ktróki, lekko się go czyta i co drugie zdanie to jakiś wartościowy cytat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam przypadki robinsona Crusoe (ogólnie nie lubię czytać ksiazęk kilka razy ale dla tej zrobiłem wyjątek) No i oczywiście "Okret"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

"Potop" wielkiego Henryka. Pierwszy raz jeszcze w podstawówce. Ile razy, nie mam bladego pojęcia. Do dziś mi się zdarza, że otwieram tę książkę w jakimś momencie i kontynuuję czytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ile nie wiem nie powiem, znam już niektóre rozdziały na pamięć ;)

To może jakiś konkursik z Trylogii bo ja też znam na pamięć. :mrgreen:

A czytaliście "W ręku Boga" to jest dalsza część Trylogii napisana przez dzisiejszego autora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Potop" wielkiego Henryka. Pierwszy raz jeszcze w podstawówce. Ile razy, nie mam bladego pojęcia. Do dziś mi się zdarza, że otwieram tę książkę w jakimś momencie i kontynuuję czytanie.

Ja mam dokładnie tak samo z całą Trylogią ;)

Może najmniej "Pan Wołodyjowski".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie potrafię zliczyć ile razy czytałam Władcę Pierścieni,niektóre fragmenty znam na pamięć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja lekko ponad 10 razy każdy tom Władcy Pierścieni.

Trudno będzie Cię pobić.

Ja niestety koleżanki nie pobiję i powiem , że najwięcej razy to przeczytałem książkę pt. ''Straceńcy'' Bogusława Wołoszańskiego , bo około 5 razy. Kiedyś byłem tym panem zafascynowany , pod względem literackim oczywiście :mrgreen:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Jaki jest sens czytania dwa razy tej samej książki? O ile przypomnienie sobie czegoś z książki historycznej jest jeszcze uzasadnione, to np. czytanie jakiegoś kryminału dwa razy jest co najmniej dziwne. Jak czytałem Kod Leonarda to mimo że na końcu uznałem książkę za dość dobrą to nie przeczytałbym jej jeszcze raz bo i po co?

Cytat (niedokladny) z Vladimira Nabokova:

Jezeli ksiazka nie jest warta przeczytania po raz drugi, znaczy to, ze nie warto jej bylo czytac i pierwszy raz.

Dobra ksiazka to nie guma do zucia, ktora po zuzyciu mozna tylko wypluc. Dobra ksiazka to cos, co trzeba wyssac do szpiku. Zreszta to samo jest z dobrym filmem i dobra muzyka. Raz nie wystarcza.

Wszystko, co uznalem za dobre, czytalem co najmniej dwukrotnie. Jesli bogowie pozwolili, oczywiscie.

Teraz przypominam sobie 'Gre w Klasy ' Julio Cortazara' i 'Rozmowe w "Katedrze"' Mario Vargasa Llosy jako przyklady tych czytanych mocniej.

P.S. Dla mnie Dan Brown in extenso to kandydat na gniototworce stulecia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja po około 5 razy trylogia "Władca Pierścieni" i niezliczoną ilość razy "Trzech muszkieterów" i "W dwadzieścia lat później" . Na pewno byłby też "Wicehrabia de Bragelonne" ale był od koleżanki ojca :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

'Mistrz i Małgorzata' Bułhakowa i 'Gra Endera' Carda - mogę je czytać na okrągło :P obydwie leżą na szafce nocnej przy łożku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.