Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Blues

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Są "bluesmeni" na naszym forum ? Kogo lubicie, Muddy'ego Watersa czy Johna Mayalla?

A może polscy wykonawcy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Nie znam się na bluesie, nie znam wykonawców. Z reguły jak coś słyszę bluesowego to tego nie trawie. Jednak do gustu przypadł mi Chris Rea- uwielbiam jego piosenki- są niezwykłe. Chris Rea ma ciekawy głos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eric Clapton chyba zalicza się do blues'u a kawałek "Layla" chyba każdy zna ;) Bardzo lubię tego artystę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Chris Rea

Jakoś sobie nie przypominam, by Chris Rea miał jakiś związek z bluesem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Jakoś sobie nie przypominam, by Chris Rea miał jakiś związek z bluesem.

W Wikipedii jest napisane, że jest związany z bluesem- sprawdzałam specjalnie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
W Wikipedii jest napisane, że jest związany z bluesem

Sprawdziłem na angielskojęzycznej stronie poświęconej Chrisowi, i tam faktycznie napisali, że podczas zapalenia trzustki i gdy lekarze dawali mu 50% szans na przeżycie, przyrzekł sobie, że gdy przeżyję zacznie grać bluesa. I teraz koncertuje z z programem bluesowo- rockowym( czyli wplątuje swoje stare rockowe hity, może w Bluesowej wersji- sprawdzę).

Sorki Estera, ale umknął mi ten wątek jago kariery, a szkoda, bo nie jest złym gitarzystą.

Nikt nie słucha Nalepy, Dżemu, Nocnej zmiany Bluesa, Irka Dudka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Są "bluesmeni" na naszym forum ? Kogo lubicie, Muddy'ego Watersa czy Johna Mayalla?

Muddy Waters jakis zbyt archaiczny dla mnie. Ale Mayall popelnil wspanialy album, "The Turning Point". Jest tam utwor, rozpoznawalny dla kazdego dzieciaka, ktory czekal na cotygodniowy odcinek pomyslowego Dobromira: the Turning Point ;)

Ta plyta winduje dla mnie Mayalla pod niebiosa. Pozniejsze sa, niestety, duuuuuuuzo gorse. wciaz przyzwoite, ale tylko przyzwoite.

Eric Clapton. Po tym, jak namieszal poteznie i swietnie w Yardbirds i w the Cream, jakos mu sie zeszlo na tradycyje.

grywal cos posredniego miedzy rockiem a country, z wyjatkami dla bluesa, gdy byl SWIETNY.

Slyszalem jego plyte nagrana z J.J. Cale. Nie pamietam tytulu, w miare nowa. Rany. Ortodoksyjny blues, taki jak siedemdziesiat lat temu, ale zaaranrowany i zagrany wspolczesnie

Tadeusz Nalepa we wszystkich odslonach. Najlepszy polski bluesman. Nagral plytke z Dzemem, a to drugi zespol, ktory robil z Riedlem dooooobrutkie bluesy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Lubię słuchać B.B. Kinga, lubię jego gitarę. Jestem fanem Gary Moora więc nic dziwnego, że spodobała mi się płyta "-Still Got The Blues", fakt, że więcej rocka na tym albumie niż bluesa, ale gitara brzmi pięknie.

Ale Mayall popelnil wspanialy album, "The Turning Point".

Płyty owej w całości nie słuchałem, znam kilka utworków, ale skoro polecasz, to nadrobię braki.

Tadeusz Nalepa we wszystkich odslonach

Mogę Go słuchać na okrągło, ogólnie lubię bluesa gitarowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.