Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

XXIX Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja proponuje na początek taki oto wątek:

Wszystkich osób zajmujących się na Igrzyskach wykrywaniem dopingu będzie 197, ale tylko 10 spośród nich nie będzie Chińczykami.

Już przed tą wielką imprezą mamy kilka skandali dopingowych, o których nie ma sensu się rozpisywać. Najprawdopodobniej w trakcie zawodów będzie ich jeszcze trochę. W każdym razie jak uważacie, czy Chińczycy będą dyskwalifikowali własnych sportowców? Co prawda niedawno jacyś Chińczycy zostali przyłapani, ale coś mi się zdaje, że to tacy "rzuceni na pożarcie" dla opinii publicznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie tak wydaje, że chyba niestety masz racje ;) Mogą zdyskfalifikowac paru, żeby pokazac jacy to oni są sprawidliwi, a tak naprawde to kto wie co tam się będzie działo:D Dla mnie już wstrząsem było to że igrzyska będą miały miejsce w Pekinie?!

------------------------------------------------

(niestety nie obejżę mojego kochanego ujeżdżenia bo jade na obóz!!! :cry: niech mnie ktoś przyluli!xD)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie 197, ale ponad 600 z czego 10 nie z China, tak w sportowen niedzieli podawali.

Te IO to będzie wielki bój Chiny : USA.

Polska obawiam się, że może być gorzej niż w Atenach..., a były IO, co byliśmy w pierwszej 10 klasyfikacji medalowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Chińczycy zrobią wszystko by wygrać klasyfikację medalową, trąbią o tym od samego początku, gdy przyznali im organizację igrzysk. Pamiętacie jakie postępy z dnia na dzień zrobili chińscy lekkoatleci?. To było niesamowite jak na biegach długodystansowych odjeżdżali Afrykanom, potem się okazało dlaczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
e IO to będzie wielki bój Chiny : USA.

Tak. Choć Bush od Chińczyków podobno pieniądze pożycza.

a były IO, co byliśmy w pierwszej 10 klasyfikacji medalowej.

Można o czasach komunistycznych parę rzeczy w negatywny ton uderzających powiedzieć, ale sportowe sukcesy były.

W Polityce z 26 lipca jeśli dobrze pamiętam był artykuł o dość niezdrowym klimacie Pekinu. W telewizji także o tym mówiono. Powietrze w Pekinie(jego zanieczyszczenie i wilgotność) nie sprzyja zawodnikom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Powietrze w Pekinie(jego zanieczyszczenie i wilgotność) nie sprzyja zawodnikom.

Rzeczywiście wszędzie słychać narzekania na pekiński smog, na trudności aklimatyzacyjne.

Przed chwilą w TVN Sport, była rozmowa o bojkocie przez zawodników uroczystości rozpoczęcia igrzysk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie 197, ale ponad 600 z czego 10 nie z China, tak w sportowen niedzieli podawali.

Tak też to oglądałem. Widocznie liczby mi się pomyliły. W każdym bądź razie wychodzi jeszcze gorzej...

Te IO to będzie wielki bój Chiny : USA.

Ja się martwię, żeby to nie był bój Chiny - Reszta Świata

Polska obawiam się, że może być gorzej niż w Atenach...

A skąd. po pierwsze w Atenach nie było tak źle, tylko później dziennikarze robili z tego wielką aferę. Może i rzeczywiście złote medale były "tylko" (jeżeli o zdobyciu złotych medali można powiedzieć tylko) trzy, ale przypomnijmy sobie ile było miejsc zaraz za podium. Andrzej Rżany, Robert Krawczyk, K4 kobiet, K2 mężczyzn na 500m, Paulina Barzycka, Paweł Korzeniowski, czwórka podwójna, Krystian Brzozowski. Do tego dodać by jeszcze należało nieobecność Leszka Blanika (przez głupi system kwalifikacyjny) oraz wielki pech naszego pięcioboisty (zapomniałem nazwiska) w jeździectwie.

Teraz nasza ekipa liczy o 62 sportowców więcej i mimo, że mamy trzy reprezentacje w sportach drużynowych, to i tak widać, że również reprezentanci dyscyplin indywidualnych pojadą w większej liczbie.

Na ostatnich mistrzostwach świata w konkurencjach olimpijskich (według moich obliczeń, więc mogą być błędy) Polacy zdobyli 6 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych medali. A nie zaliczają się do tego grona Marcin Dołęga (miał kontuzję), Paweł Korzeniowski (ogólnie słabszy występ Polaków), Paulina Boenisz (która na poprzednich mistrzostwach zdobyła 3 złote medale), Przemysław Miarczyński, Zofia Klepacka, czy Tomasz Majewski.

Nie chcę szerzyć przesadnego optymizmu, ale ja wierzę w naszych i uważam, że narzekanie na nich przed startem jest już przesadą :-P

Można o czasach komunistycznych parę rzeczy w negatywny ton uderzających powiedzieć, ale sportowe sukcesy były.

No cóż. Stworzyło się ośrodki sportowe, które pochłaniały pieniądze (lecz bez zwrotu) to sukcesy były. Kasa się skończyła to sukcesów jest mniej. Chociaż nie licząc igrzysk w Atenach to pozostałe igrzyska "ery kapitalizmu w Polsce" wypadły podobnie pod względem liczby medali, jak te w Monachium, Tokio, czy Montrealu.

Rzeczywiście wszędzie słychać narzekania na pekiński smog, na trudności aklimatyzacyjne.

No z tego co ja słyszę narzekają przede wszystkim działacze, czy "specjaliści". Jakoś nie słyszałem narzekań sportowców. Było tylko co najwyżej "jakoś sobie z tym poradzimy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

XXIX Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008 zostały otwarte.

Jakie wrażenia z uroczystości otwarcia Igrzysk olimpijskich( oficjalnie można już nazywać igrzyska olimpiadą).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał, i to bardzo pomysł z tym drukiem. Kiedy to poszczególne kostki z chińskimi wzorkami układały sie w przeróżne wzorki jak np. Wielki Mur, czy (kto to zauważył?) piramida, być może ta w Xian, a może jakaś inna ;-)

Prócz tego podobał mi się pomysł z malunkiem. Najpierw tancerze w niby-chaotycznym tańcu namalowali kontury, potem dzieci to nieco pokolorowały a na koniec cała defilada sportowców uwieńczyła dzieło, po prostu przez nie przechodząc.

Ciekawy też pomysł na ostatnią zmianę sztafety z ogniem, chociaż samo zapalenie znicza już nie powaliło. Jednak nic nie przebije tego znicza z Sydney.

Ogólnie czuję pewien zawód, bo ciągle się mówiło, że to ma być coś czego świat jeszcze nie widział, a według mnie cztery lata temu grecy zrobili lepsze widowisko.

Ale się rozpisałem. Co to będzie jak się zaczną zawody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie czuję pewien zawód, bo ciągle się mówiło, że to ma być coś czego świat jeszcze nie widział, a według mnie cztery lata temu grecy zrobili lepsze widowisko.

Ja też się rozczarowałem. Podobało mi się, ale oczekiwałem dużo lepszego widowiska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Rzeczywiście wszędzie słychać narzekania na pekiński smog, na trudności aklimatyzacyjne.
No z tego co ja słyszę narzekają przede wszystkim działacze, czy "specjaliści". Jakoś nie słyszałem narzekań sportowców. Było tylko co najwyżej "jakoś sobie z tym poradzimy".

Czytałam, że to nie będzie sprzyjać biciu rekordów.

Jakie wrażenia z uroczystości otwarcia Igrzysk olimpijskich( oficjalnie można już nazywać igrzyska olimpiadą

Widziałam tylko krótki fragment- pochód sportowców. W każdym bądź razie- te Igrzyska podsumować można tak: zastaw się, a postaw się. Tylu Chińczyków żyje w skrajnym ubóstwie. Olimpijski Pekin stwarza pozory potęgi, bogactwa. Jednak jest inaczej. Mimo tego, że ten kraj to potęga gospodarcza, mimo tego, że ten kraj rozwija się błyskawicznie, nie przekłada się to na poziom życia Chińczyków. Taka oto refleksja nasunęła się mojej osobie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mimo tego, że ten kraj to potęga gospodarcza, mimo tego, że ten kraj rozwija się błyskawicznie, nie przekłada się to na poziom życia Chińczyków. Taka oto refleksja nasunęła się mojej osobie :)

Bo większość Chińczyków żyje na wsi, a tam "cud" gospodarczy nie dojdzie tak szybko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ceremonia ogromnie mi się podobała, co mogę wyróżnić? Bardzo przpadł mi do gustu motyw z wiosłami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.