Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Po Waterloo. Koniec?

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   
Wg mnie to Napoleon powinien przejąć dyktaturę wojskową.

Te słowa zainspirowały mnie do stworzenia tego tematu. Jak wyglądała sytuacja Napoleona po Waterloo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Całkiem przyzwoicie.

Miał armię, żądną odwetu - gdyby Sprzymierzeni przekroczyli Sekwanę nic by z nich nie zostało. Sytuacja wewnętrzna też byłaby do opanowania, lud był cały czas za Napoleonem (częsciowo dlatego, ze jeszcze wieści o klęsce się nie rozniosły), więc działając szybko dyktatura wojskowa była w zasięgu ręki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A pomyślałeś o Francji? Gotowa była na kolejną wojnę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Pytam jeszcze raz: po kongresie dokonano rozbioru Francji? Odpowiedz.

A do kiedy armie Sprzymierzonych żyły na koszt Francuzów?

O czym Ty mówisz? Piszesz tak jakby Napoleon nigdy nie grabił... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Pytam jeszcze raz: po kongresie dokonano rozbioru Francji? Odpowiedz.

Nie.

O czym Ty mówisz? Piszesz tak jakby Napoleon nigdy nie grabił...

Co ma wspólnego jedno z drugim?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Nie.

Brawo! Doczekałam się odpowiedzi. Rozbiór Francji nie wchodził w grę.

Co ma wspólnego jedno z drugim?

Pisałeś, iż koalicjanci żyli na koszt Francji (nie doczekałam się wyjaśnienia, choć o nie prosiłam), a ja stwierdziłam, że nie oni jedni coś takiego praktykowali (jeśli w ogóle, bo nie rozumiem o co Ci chodzi). Zatem jeszcze raz:

A do kiedy armie Sprzymierzonych żyły na koszt Francuzów?
O czym Ty mówisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Pisałeś, iż koalicjanci żyli na koszt Francji (nie doczekałam się wyjaśnienia, choć o nie prosiłam), a ja stwierdziłam, że nie oni jedni coś takiego praktykowali (jeśli w ogóle, bo nie rozumiem o co Ci chodzi).

No i co z tego, że nie oni jedni - naród francuski i tak cierpiał, i może mi powiesz do kiedy tak cierpiał? A zabór użyłem w domyśle właśnie jako życie na koszt Francuzów.

//Estera. Uwaga w Post scriptum jest nie na temat. Proszę takie uwagi zachować dla siebie bądź przekazywać mi je przez PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
No i co z tego, że nie oni jedni - naród francuski i tak cierpiał, i może mi powiesz do kiedy tak cierpiał? A zabór użyłem w domyśle właśnie jako życie na koszt Francuzów.

A powiedz mi skąd ja mam znać Twoje zamysły? Chyba źle rozumiesz słowo "zabór". Jeśli zaś chciałeś użyć go we własnym rozumieniu tego słowa, powinieneś to objaśnić.

Skąd w ogóle masz te dane o tym, że koalicjanci żyli na koszt Francuzów? Proszę ostatni raz: wyjaśnij to, napisz coś o tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Skąd w ogóle masz te dane o tym, że koalicjanci żyli na koszt Francuzów? Proszę ostatni raz: wyjaśnij to, napisz coś o tym.

Wojska koalicyjne stacjonowały na terenie Francji kilka misięcy, czyli dłużej niżby trwała nowa, potencjalna wojna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Skąd wiesz, że na koszt Francuzów? To nie był rozbiór...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
A pomyślałeś o Francji? Gotowa była na kolejną wojnę?

Czy Francja byla gotowa na wojne, gdy Buonaparte powrocil z Elby? Czy bardziej niz PO stu dniach slynnych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.