Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

A ja skończyłem Proces Szesnastu J. Kochanowskiego (seria Dzieje PRL) i czytam Diariusz 1945-1947 E. Kwiatkowskiego czyli jego zapiski dot. okresu jego pracy przy odbudowie Wybrzeża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   

Aktualnie czytam: Andrzej Zieliński, Opat krzyżowców - święty Bernard, Warszawa 2005

Nie jestem mediewistą, ale to ciekawa postać - a historyk powinien mieć szeroką wiedzę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A ja czytam wspomnienia żony Józefa Becka, Jadwigi- Kiedy byłam Ekscelencją. Kobiece spojrzenie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Polska XX wieku to niezła książka, choć miejscami straszliwie nudna i zamieniająca się w koszmarnego gniota - o ile ścierpiałem II i III RP, to niektóre aspekty PRL mi nie podchodziły :roll:

Jutro zacznę czytać Niedoceniana królowa Wójcik - Góralskiej (czyli biografia królowej Bony).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Modzelewski K., Chłopi w monarchii wczesnopiastowskiej, Wrocław 1987.

Jakaś lekturka czy tak dla poszerzenia horyzontów?

A ja A. Garlicki - Karuzela

Rzecz o Okrągłym Stole

Jestem niemal w połowie i muszę przyznać, że bardzo fajnie i szybko się to czyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jakaś lekturka czy tak dla poszerzenia horyzontów?

Lekturka;)

A żeby nie było, że się obijam :lmao: ...

Ptak J., Chorągiew w komunikacji społecznej w Polsce piastowskiej i jagiellońskiej, Lublin 2002.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem:

Paul Carell - Operacja "Barbarossa" - Front wschodni z niemieckiego punktu widzenia. Książkę charakteryzują dokładne opracowania każdej bitwy frontu wschodniego, zarówno większych, jak i mniejszych. Są one przeplecione wspomnieniami żołnierzy - bohaterów, lub świadków tamtych wydarzeń. Pomimo, że autor popełnia niekiedy błędy, oraz nie ukrywa swoich sympatii politycznych skierowanych w kierunku Niemiec, każdy interesujący się historią frontu wschodniego powinien książkę przeczytać.

Zaraz natomiast zabieram się za książkę Eligiusza Kozłowskiego i Mieczysława Wrzoska - "Historia oręża polskiego 1795 - 1939". Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Miejscami wydaje mi się, że Bona jest jakby na uboczu (a zaczyna się opis panowania Zygmunta Starego), niemniej, Wójcik - Góralska napisała niezłą książkę, choć jej główną cechą jest brak krytyki dla królowej.

Cały grudzień upłynie mi na czytanie ponad 500 - stronicowych cegieł lub ich fragmentów (jeszcze bym zdzierżył, gdyby dotyczyły np. Polski Wazów lub Piastów...). Zaczynam od Najnowszej historii Polski, t. I, Wojciecha Roszkowskiego (stare wydanie - na stronie tytułowej widnieje podpis: Andrzej Albert, poza tym z tego co wiem, tą historię wydaje się już w następującej kolejności: 1914 - 1945, 1945 - 1980, 1980 - 2005; ja natomiast mam dwa tomy: 1914 - 1945 i 1945 - 1993). Przyda się w Losach, ale nie widzę innej motywacji do czytania tej książki, oprócz tego, że pozostał jeszcze miesiąc czasu... Choć, gdyby się tak spodobało, to może i II tom bym połknął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja zupełnie oderwałem się od lektury historycznej - właśnie czytam 'Mechanicum' Grahama NcNeill'a, IX tom z serii 'The Horus Heresy' :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Czas powrócić do lektur historycznych i tak teraz wezmę przeczytam "Termopile 480 p.n.e. Ostatnia walka Trzystu." wyd. Oprey, a potem "Bogowie zeszli z Olimpu -A. Świderkównej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.